Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka AIRBAG - wymontowany fotel kierowcy.


ndjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim aucie mam z 10 poduszek powietrznych w tym w przednich fotelach. Byłem zmuszony wymontować przedni fotel. Po ponownym zamontowaniu i podłączeniu kabli na desce wyskoczył błąd AIRBAG. Muszę jechać do serwisu żeby podpieli komputer i wykasowali błąd czy da się to jakoś samemu skasować? Odłączyłem akumulator ale to nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulator trzeba było odłączyć przed wyciąganiem fotela.

Vagiem powinieneś skasować błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady:kwasny: wymontowałem poduszkę kiery i i wyskoczył mi błąd. Myślałem, że to będzie tak jak w Oplu, że po 10 czy iluś tam odpaleniach jeśli błąd się nie powtarza to samo zgaśnie ale niestety .... VAG załatwi sprawę. Może ktoś w okolicy ma kabel i Ci pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kkup kabel za ok 30zł, programy są za darmo na necie i sobie poradzisz a kabel na pewno się jeszcze nie raz przyda, inwestycja zwraca się od razu bo wątpię żeby Ci gdziekolwiek podpięli do kompa za cenę kabla:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to zapłaciłbym z 50zł :facepalm: Mam dojście żeby mi kolega kumpla za 25 zrobił. Ale tak jak mówisz to cena kabla i kupie sobie go. Poczytałem trochę na internecie, pooglądałem filmiki. Nie wiem czy się nie zagłębię bardziej w temat:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja :thumbup1: przyda sie jak zaczniesz cos jeszcze modzić, jakaś zmiana kiery czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głupiej inspekcji olejowej się przyda bo przy wymianie oleju powinni to kasować ale komu się chce....

Zagłębiaj się w temat, zagłębiaj na pewno ktoś z rodziny czy znajomych ma auto z grupy VAG to i im pomożesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inspekcję olejową skasujesz przyciskami licznika , ale warto kupić Vaga

mi kontrolka Airbaga pojawia się czasami jesienno-wiosenną porą , po sprawdzeniu zawsze błąd poduszki w fotelu ( za duża rezystancja czy jakoś tak ) , samo skasowanie czasem nie pomaga trzeba wyczyścić styki we wtyczce pod fotelem i użyć np. sprayu Kontakt albo coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , kupuj kabel'

bo jak sie znowu zakrecisz i odlaczysz poduche i przekrecisz zaplon to od razu sobie wykasujesz, bedzie cos z autem silnikiem nie tak, podstawa to diagnoza vag, po co komus placic jak cos mozna zrobic samemu

polecam ten

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

sam go uzywam i wielu innych userów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam kabelek. Kupiłem na allegro z tej firmy właśnie tylko ten niebieski :/ Czyli chiński? Na VAGu wchodzę w airbag i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy Najtańszy VAG USB KKL line we wtyku OBD (3262364826) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ten niebieski kupiłem. Chiński?

Mam drugie pytanie, czy jak kupie jeden z tych adapterów, będę mógł mój niebieski kabel podłączyć do innego auta niż Audi, Skoda, Seat, WV?

Przejściówka Adapter OBD2 na Renault 12pin nr6 (3309797588) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wydaje się, że tak bo pasują do siebie.

---------- Post dopisany 22-06-2013 at 23:50 ---------- Poprzedni post napisany 21-06-2013 at 12:13 ----------

Błąd usunięty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...