Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samodzielna wymiana rozrządu -


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest na sali ktoś kto to wymieniał rozrzad samodzielnie? Chodzi mi o to czy kumaty mechanik z ASO innej marki nie mając sprzętu używanego w ASO Audi jest w stanie podpierając sie ELSĄ wymienić rozrząd w silniku CAGB/CAGA? Głównym problemem jest sprzęt potrzebny do pracy. Gdyby nie to , nie było by problemu bo wiedza i doświadczenie są ale czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego ja mam kumatego mechanika i sobie świetnie poradził z wymiana rozrządu u mnie w 2.0 CAGB 2010 bez żadnego specjalistycznego sprzętu i nawet bardzo byłem z tego zadowolony bo wymienił mi go bez zdejmowania zderzaka a większość mechaników mówiła ze trzeba go demontować do rozrządu .Więc rozrząd wymieniony i przód też nie ruszony w orginale pozostał . Więcej info jak coś zapraszam na priv .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze niech sprawdi czy wgl mu go wymienil.... mi mechanik robil rozrzad to mowil ze ma specjalne blokady i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze niech sprawdi czy wgl mu go wymienil.... mi mechanik robil rozrzad to mowil ze ma specjalne blokady i tyle

tez mi to przeszlo przez mysli :) :)

nie jestem mechanikiem i nigdy tego nie robilem ale nawet podobno sama chlodnica jest tak zamontowana aby byla zdemontowana jak najszybciej specjalnie pod wymiane rozrzadu

wiem napewno to ze AUDI jest znane z tego ze trzeba sciagac zderzak aby cokolwiek zrobic

wlasnie zadzwonilem do kolegi co pracowal w serwisie (ma teraz swoj interes)i pow mi ze da sie to zrobic ale nie we wszystkich B8 , a jezeli sie da to taka wymiana BEZ SCIAGANIA ZDERZAKA trwa srednio 2 - 3 razy dluzej niz ze sciaganiem zderzaka i jest duzo gimnastyki :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem napewno to ze AUDI jest znane z tego ze trzeba sciagac zderzak aby cokolwiek zrobic

tak tylko dopowiem...

to nie jest zwiazane z ałdi ale ze wzdluznym montazem silnika...(nie wszystkie audi maja silniki wzdluznie, nie wyszstkie nie-audi ze szmelcgrupy maja silniki poprzecznie).

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

W sumie w A4ce w przypadku silnikow R4 wsadzanie ich zdluzne jest to durnoctwo z puntku widzenia zagospodarowania miejsca bo 2.0tdi cr wchodzi poprzecznie seryjnie nawet w ibize... byloby wiec wiecej miejsca w kabinie (dlatego np octavia ma wiecej miejsca dla pasazerow niz np dluzsze od niej a4 b6/b7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ze sprostowales o co chodzi :) :) :) ze nie o audi tylko o silnik a dokladnie jego usytuowanie no coz ale w audi hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymienialem rozrząd i bez rozebrania przodu to cienko to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW to bez odjechania z przednim pasem w położenie serwisowe nie ma co próbować nawet jak sie ma małe chińskie rączki:grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem noszę sie z zamiarem wymiany rozrzadu pompy napinacze paska alternatora,szczotki tez sprawdzę, oleje filtry , postaram sie wszystko opisac ze zdjęciami (za około miesiąc) sprzęt specjalistyczny? Jak dotąd wystarczał dobry komplet kluczy pozdrawiam (CAGC), Zderzak raczej wole ściągnąć wygoda,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zdjęcie zderzaka nic nie da skoro chłodnice zostaną na miejscu. Ja rozrząd chyba dopiero latem zrobię wiec sie nie zagłębiałem za bardzo. ZTCP to w ELSA podają że odjeżdża sie z przednim pasem w pozycję serwisową. A sprzet do blokowania rozrządu warto mieć. 5 czy 6 dych to nie majątek, a ułatwia sprawę. Po zabiegu wystawię na alledrogo albo innej tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ogarniałem ostatnio wymiane rozrządu z Teściem który siedział i podawał klucze i piwko, bo powiedział że nie przyczyni sie do rozwalenia silnika:D w 8 godzin ogarnąłem bo w zasadzie w dwóch to nie ma zbytnio jak... ściągnięcia zderzaka, lamp, zderzaka czołowego, 3 chłodnic, dwóch zderzaków alu i całej konstrukcji trzymającej przód się nie obejdzie. Potrzebne klucze dwunastokątne i imbusy dwunastokątne. Ogólnie przyjemnie się robi tylko trzeba na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://postimg.org/image/dhmf8sk7l/

schemat rozrządu.

Przecież ten rozrząd jest bardzio prosty, a zdjęcie przodu zajmuje 30minut jak ma się pneumat i wszystko na wierzchu.

Edytowane przez VTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...