Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kiedy wymieniać osuszacz.


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kiedy trzeba wymieniać osuszacz klimy? On daje jakieś objawy swojej niesprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak " zalecana wymiana osuszacza zalecana wg producenta " oraz innych znanych sieci tzw szybkiego serwisu olej/filtry/klima mówią 2 lata :) Natomiast ja robiąc to na codzień nie wymieniłem osuszacza u siebie w 17-letnim aucie . Dopóki układ nie jest rozszczelniony na bardzo długi okres , podczas pracy klimatyzacji wg manometrów nie widac dziwnych zachowań ( rosnące ciśnienie , podciśnienie w układzie ) lub skorodowane ( utleniające się ) gniazda osuszacza powodujące wyciek gazu to nie wymieniam . Teraz i tak 60% jak nie więcej producentów osuszacz włożyło do chłodnicy jako wkład/strzałka.worek itp nazwy :) dosyć często wymiana osuszcza jest wieksza niż sam jego koszt ;) pozdrawiam

PS. Proszę nie porównywać aut osobowych do chłodni itd tam całkiem inna bajka jest i tam sie wymienia czesto ale troszke inny temat to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak " zalecana wymiana osuszacza zalecana wg producenta " oraz innych znanych sieci tzw szybkiego serwisu olej/filtry/klima mówią 2 lata :) Natomiast ja robiąc to na codzień nie wymieniłem osuszacza u siebie w 17-letnim aucie . Dopóki układ nie jest rozszczelniony na bardzo długi okres , podczas pracy klimatyzacji wg manometrów nie widac dziwnych zachowań ( rosnące ciśnienie , podciśnienie w układzie ) lub skorodowane ( utleniające się ) gniazda osuszacza powodujące wyciek gazu to nie wymieniam . Teraz i tak 60% jak nie więcej producentów osuszacz włożyło do chłodnicy jako wkład/strzałka.worek itp nazwy :) dosyć często wymiana osuszcza jest wieksza niż sam jego koszt ;) pozdrawiam

PS. Proszę nie porównywać aut osobowych do chłodni itd tam całkiem inna bajka jest i tam sie wymienia czesto ale troszke inny temat to jest :)

W pełni zgadzam się z kolegą. Mam podobny fach tylko na nieco szerszą skalę:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku B6 nie ma za duzo z tym kłopotu, wyciagnij obudowe filtra powietrza i prawą lampę

koszt faktycznie moze przekroczyc wartosc osuszacza ale tutaj chodzi o wydajnosc klimy

która po wymianie osuszacza i dławika wzrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoja klimatyzacja działa b,dobrze robisz przeglady co roku ( gaz/olej) i cisnienia itd wszystko w porzadku to ja bym nie wymieniał chyba ze już coś sie dzieje z klimą to podjedz gdzies do serwisu niech sprawdzą działanie klimy . W b6 częściej wymienisz osuszacz przez przewód który lubi go przytrzeć w prawym nadkolu :P

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy rowniez mam problem z klimo napelnilem wczesniej sprawdzil szczelnosc klimatyzacji i wszystko bylo szczelne napelnilem a teraz nie chłodzi:/ jak wlacze ponizej 16 stopni to mozna powiedziec ze cieplym powietrzem daje a nie zimnym strasznie jak powinna dawac:/ nieiwem co jest? to moze byc wina tego osusacza? co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Umyj porzadnie przednia szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Kiedy trzeba wymieniać osuszacz klimy? On daje jakieś objawy swojej niesprawności?

Osuszacz wymieniasz tylko wtedy gdy "otwierasz" układ. czyli jak wymieniasz rurke , czujnik , itp. Gdy klima pracuje poprawnie to wymiana nie jest konieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Umyj porzadnie przednia szybe

Zlituj się dev.. U mnie w samochodzie okruszka nie ma i można jeść z podłogi a ten o czystej szybie pisze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Umyj porzadnie przednia szybe

Zlituj się dev.. U mnie w samochodzie okruszka nie ma i można jeść z podłogi a ten o czystej szybie pisze :decayed:

ale jak się je z podłogi to czasem można czymś na szybę ciapnąć, wiesz jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie to szyba przednia, zresztą wszystkie wewnętrzne szyby są myte kilka razy w miesiącu, chociaż jak ktoś paluchem dotknie szyby to po łapach daje :decayed:

Co do odpływu to nawet nie sprawdzałem, z której strony samochodu powinno kapać i ile?

Lewy przód (stojąc przed maską)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie to szyba przednia, zresztą wszystkie wewnętrzne szyby są myte kilka razy w miesiącu, chociaż jak ktoś paluchem dotknie szyby to po łapach daje :decayed:

Co do odpływu to nawet nie sprawdzałem, z której strony samochodu powinno kapać i ile?

Lewy przód (stojąc przed maską)?

tak, właśnie gdzieś w tych okolicach. Ile to nie wiem, chyba zależy od tego jak ciepło jest na zewnątrz. W Polsce to chyba nawet nie zauważałem tego, we Włoszech ostatnio to widziałem aż się lało. A kilka lat temu bawiąc się Punto z wypożyczalni to cała kałuża wypływała spod samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, dzisiaj szyba przednia szybko zaparowała. Jak podjechałem to było cieplej i leciało chłodne powietrze (klima auto, zgasiłem auto i wróciłem za godzinę. Przekręcam na zapłon i szyba od razu cała zaparowana i po kilku sekundach dopiero odparowała.

Gdzieś musi się wilgoć skraplać albo coś. Odpływy na podszybiu są czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: fizyki w szkole sie nie uczyłeś ??

róznica temperatur powoduje takie zjawisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, jakiej firmy mozecie polecic osuszacz? taki zeby nie kosztowal 2 stow

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:23 ----------

ok kupiłem helli, wiec pewnie bedzie ok :) cale 100zl z kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dławik tez wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...