Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kiedy wymieniać osuszacz.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie. Kiedy trzeba wymieniać osuszacz klimy? On daje jakieś objawy swojej niesprawności?

Opublikowano

napiszę tak " zalecana wymiana osuszacza zalecana wg producenta " oraz innych znanych sieci tzw szybkiego serwisu olej/filtry/klima mówią 2 lata :) Natomiast ja robiąc to na codzień nie wymieniłem osuszacza u siebie w 17-letnim aucie . Dopóki układ nie jest rozszczelniony na bardzo długi okres , podczas pracy klimatyzacji wg manometrów nie widac dziwnych zachowań ( rosnące ciśnienie , podciśnienie w układzie ) lub skorodowane ( utleniające się ) gniazda osuszacza powodujące wyciek gazu to nie wymieniam . Teraz i tak 60% jak nie więcej producentów osuszacz włożyło do chłodnicy jako wkład/strzałka.worek itp nazwy :) dosyć często wymiana osuszcza jest wieksza niż sam jego koszt ;) pozdrawiam

PS. Proszę nie porównywać aut osobowych do chłodni itd tam całkiem inna bajka jest i tam sie wymienia czesto ale troszke inny temat to jest :)

Opublikowano
napiszę tak " zalecana wymiana osuszacza zalecana wg producenta " oraz innych znanych sieci tzw szybkiego serwisu olej/filtry/klima mówią 2 lata :) Natomiast ja robiąc to na codzień nie wymieniłem osuszacza u siebie w 17-letnim aucie . Dopóki układ nie jest rozszczelniony na bardzo długi okres , podczas pracy klimatyzacji wg manometrów nie widac dziwnych zachowań ( rosnące ciśnienie , podciśnienie w układzie ) lub skorodowane ( utleniające się ) gniazda osuszacza powodujące wyciek gazu to nie wymieniam . Teraz i tak 60% jak nie więcej producentów osuszacz włożyło do chłodnicy jako wkład/strzałka.worek itp nazwy :) dosyć często wymiana osuszcza jest wieksza niż sam jego koszt ;) pozdrawiam

PS. Proszę nie porównywać aut osobowych do chłodni itd tam całkiem inna bajka jest i tam sie wymienia czesto ale troszke inny temat to jest :)

W pełni zgadzam się z kolegą. Mam podobny fach tylko na nieco szerszą skalę:P

Opublikowano

W pełni zgadzam się z kolegą. Mam podobny fach tylko na nieco szerszą skalę:P

Ja tylko klimatyzacja i ogrzewania postojowe webasto/eberspaecher :)

Opublikowano

w przypadku B6 nie ma za duzo z tym kłopotu, wyciagnij obudowe filtra powietrza i prawą lampę

koszt faktycznie moze przekroczyc wartosc osuszacza ale tutaj chodzi o wydajnosc klimy

która po wymianie osuszacza i dławika wzrośnie

Opublikowano
  • Autor

Czyli nie ma sensu wymieniać skoro klima chłodzi jak trzeba :eusathink:

Opublikowano

Jeżeli twoja klimatyzacja działa b,dobrze robisz przeglady co roku ( gaz/olej) i cisnienia itd wszystko w porzadku to ja bym nie wymieniał chyba ze już coś sie dzieje z klimą to podjedz gdzies do serwisu niech sprawdzą działanie klimy . W b6 częściej wymienisz osuszacz przez przewód który lubi go przytrzeć w prawym nadkolu :P

Opublikowano
  • Autor

Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Opublikowano

Pamiętaj ze na parowniku skrapla się woda i to może być ten efekt po wyłączeniu klimy :) a leci woda pod auto :P ?

Opublikowano

Koledzy rowniez mam problem z klimo napelnilem wczesniej sprawdzil szczelnosc klimatyzacji i wszystko bylo szczelne napelnilem a teraz nie chłodzi:/ jak wlacze ponizej 16 stopni to mozna powiedziec ze cieplym powietrzem daje a nie zimnym strasznie jak powinna dawac:/ nieiwem co jest? to moze byc wina tego osusacza? co mam zrobic?

Opublikowano
Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Umyj porzadnie przednia szybe

Opublikowano
Jak w temacie. Kiedy trzeba wymieniać osuszacz klimy? On daje jakieś objawy swojej niesprawności?

Osuszacz wymieniasz tylko wtedy gdy "otwierasz" układ. czyli jak wymieniasz rurke , czujnik , itp. Gdy klima pracuje poprawnie to wymiana nie jest konieczna.

Opublikowano
  • Autor
Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Umyj porzadnie przednia szybe

Zlituj się dev.. U mnie w samochodzie okruszka nie ma i można jeść z podłogi a ten o czystej szybie pisze :decayed:

Opublikowano
Klima chłodzi jak trzeba, tylko jak się wyłączy klimę to przez moment leci takie wilgotne powietrze, że szyby na moment zaparować potrafią.

Umyj porzadnie przednia szybe

Zlituj się dev.. U mnie w samochodzie okruszka nie ma i można jeść z podłogi a ten o czystej szybie pisze :decayed:

ale jak się je z podłogi to czasem można czymś na szybę ciapnąć, wiesz jak jest :)

Opublikowano
  • Autor

Tak na poważnie to szyba przednia, zresztą wszystkie wewnętrzne szyby są myte kilka razy w miesiącu, chociaż jak ktoś paluchem dotknie szyby to po łapach daje :decayed:

Co do odpływu to nawet nie sprawdzałem, z której strony samochodu powinno kapać i ile?

Lewy przód (stojąc przed maską)?

Opublikowano
Tak na poważnie to szyba przednia, zresztą wszystkie wewnętrzne szyby są myte kilka razy w miesiącu, chociaż jak ktoś paluchem dotknie szyby to po łapach daje :decayed:

Co do odpływu to nawet nie sprawdzałem, z której strony samochodu powinno kapać i ile?

Lewy przód (stojąc przed maską)?

tak, właśnie gdzieś w tych okolicach. Ile to nie wiem, chyba zależy od tego jak ciepło jest na zewnątrz. W Polsce to chyba nawet nie zauważałem tego, we Włoszech ostatnio to widziałem aż się lało. A kilka lat temu bawiąc się Punto z wypożyczalni to cała kałuża wypływała spod samochodu.

Opublikowano
  • Autor

Oho, dzisiaj szyba przednia szybko zaparowała. Jak podjechałem to było cieplej i leciało chłodne powietrze (klima auto, zgasiłem auto i wróciłem za godzinę. Przekręcam na zapłon i szyba od razu cała zaparowana i po kilku sekundach dopiero odparowała.

Gdzieś musi się wilgoć skraplać albo coś. Odpływy na podszybiu są czyste.

Opublikowano

:facepalm: fizyki w szkole sie nie uczyłeś ??

róznica temperatur powoduje takie zjawisko

Opublikowano

szybkie pytanie, jakiej firmy mozecie polecic osuszacz? taki zeby nie kosztowal 2 stow

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:23 ----------

ok kupiłem helli, wiec pewnie bedzie ok :) cale 100zl z kw

Opublikowano

Dławik tez wymień

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.