Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pompa oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

od ręki? nie trzeba sciągać miski oleju ?

Opublikowano

Z tego co się orientuje to miskę trzeba ściągać. Ja będę robił u siebie wymiane

Opublikowano

Ja jestem po wymianie imbusa- jeśli chcesz sprawdzić jego stan to niestety musisz zdjąć miskę olejową :wink: a jak ją zdejmiesz to od razu wymień na pogrubiony zestaw właśnie od FUTURUM (wałek plus imbus) i będziesz mieć święty spokój. Prosta sprawa, mechanik Ci to w 2-3 godzinki ogarnie :wink:

Opublikowano
od ręki? nie trzeba sciągać miski oleju ?

no trzeba, aby pompe sprawdzic cale walki i tak musza wyjechac... ale to juz drobnostka jak miska bedzie zwalona...

Opublikowano

A czy belkę trzeba luzować czy tylko poduchy od silnika odkręcić i do góry podnieś? Czy ktoś to przerabiał i może mi napisać co i jak.Będę wdzięczny

Opublikowano
A czy belkę trzeba luzować czy tylko poduchy od silnika odkręcić i do góry podnieś? Czy ktoś to przerabiał i może mi napisać co i jak.Będę wdzięczny

Zawieszenie w dół,opuszczając podnośnik silnik sam pójdzie do góry(mała podpowiedź)-dobry mechanik wie co trzeba zrobić.Są tacy którzy wyciągają motor aby sprawdzić stan wałków:grin:

Opublikowano

wymontowac przedni wspornik silnika

odkrecic od silnika sprezarke klimatyzacji

odkrecic i wymontowac dolne podstawy poduszek silnika wraz z drazkiem stabilizatora i uniesc silnik tak wysoko jak sie da aby nic nie przeciac

odkrecic przednie mocowania ławy zawieszenia a tylne poluzowac i troche odkrecić śruby i opuscic lawe w dół

mamy eleganckietdojscie do wszystkich srub aby zdemontowac mise elegancko wyczscic pow.styku misy na uszczelnienie i wlozenie misy bez zgarniania silikonu z powierzchni

Opublikowano
wymontowac przedni wspornik silnika

odkrecic od silnika sprezarke klimatyzacji

odkrecic i wymontowac dolne podstawy poduszek silnika wraz z drazkiem stabilizatora i uniesc silnik tak wysoko jak sie da aby nic nie przeciac

odkrecic przednie mocowania ławy zawieszenia a tylne poluzowac i troche odkrecić śruby i opuscic lawe w dół

mamy eleganckietdojscie do wszystkich srub aby zdemontowac mise elegancko wyczscic pow.styku misy na uszczelnienie i wlozenie misy bez zgarniania silikonu z powierzchni

Dzięki za podpowiedź

Opublikowano

Jeśli będzie to chciał sam zrobić to faktycznie takie wskazówki jak to zrobić są cenne, a jeśli masz ogarniętego mechanika to wie co zrobić. Ja swojemu dostarczyłem tylko nowy imbus i wałek i za 2 godzinki miałem zrobione :decayed:

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 13:27 ----------

wiem, że u mnie za dużo nie odkręcał- sprężarki na pewno nie, generalnie mówił, że tylko poluzował niektóre śruby i tyle.

Opublikowano
Jeśli będzie to chciał sam zrobić to faktycznie takie wskazówki jak to zrobić są cenne, a jeśli masz ogarniętego mechanika to wie co zrobić. Ja swojemu dostarczyłem tylko nowy imbus i wałek i za 2 godzinki miałem zrobione :decayed:

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 13:27 ----------

wiem, że u mnie za dużo nie odkręcał- sprężarki na pewno nie, generalnie mówił, że tylko poluzował niektóre śruby i tyle.

A jak mam skrzynie multi to nie będzie problemu? Chodzi mi że od strony skrzyni są dwie śruby od miski

Opublikowano

Z tego co widzę to są dwie firmy w trójmieście które oferują regeneracją gniazda i zmieniony imbus futurum i tma serwis Czy te firmy są ze sobą jakoś powiązane? Dysponują tymi samymi częściami czy każdy ma swój patent i części.

Na tym filmiku Tma serwis prezentuje rozwiązanie konkurencyjne(oczywiście nie mówią czyje) i pada stwierdzenie że wytrzyma najwyżej 50tys km... a ich niby jest lepsze ale nie chcą zdradzać dlaczego...

jakaś dziwna propaganda

Opublikowano

niech robią nawet w 10-ciu.najważniejsze że pomagają innym.proste?

Opublikowano

Wałek już kupiony. Cena 18zł w serwisie. Niech tylko trochę odpuści mróz to biorę się za robotę:wink:

Opublikowano

sam imbus wymieniasz na org. ? pytałeś się może ile kosztuje gniazdo z wałkiem?

Opublikowano

gniazdo jest w walku wyrównoważającym. zabierak przechodzi przez pompę oleju na wylot gdzie trafia do gniazda walka Lankastera dzieki czemu jest napedzana. jak wyrobi ci sie gniazdo w walku wraz z zabierakiem to wymieniasz 1 walek i zabierak drugi walek i pompa oleju zostaje.

Opublikowano
Z tego co widzę to są dwie firmy w trójmieście które oferują regeneracją gniazda i zmieniony imbus futurum i tma serwis Czy te firmy są ze sobą jakoś powiązane? Dysponują tymi samymi częściami czy każdy ma swój patent i części.

Na tym filmiku Tma serwis prezentuje rozwiązanie konkurencyjne(oczywiście nie mówią czyje) i pada stwierdzenie że wytrzyma najwyżej 50tys km... a ich niby jest lepsze ale nie chcą zdradzać dlaczego...

jakaś dziwna propaganda

Tak, najpierw była jedna firma, potem się pokłócili i pracownik jednej z nich założył drugą.

Jest kilka opcji tych poprawionych wałków i imbusów, ja wziąłem tą gdzie jest pogrubiony imbus (zabierak) oraz poszeżone jest gniazdo w wałku wyrównoważającym, do którego wchodzi imbus.

Spojrzałem w papiery i ja brałem wałek+ imbus od TMA serwis, a nie jak pisałem wcześniej od Futurum.

Obie firmy oferują te same rozwiązania.

TMA z tego co mówił właściciel to produkują sami te poprawione rozwiązania do pomp olejowych- wygląda to baaardzo porządnie w porównaniu do serii. Jeżdżę na tym jak na razie 5 tyś km i nic się nie dzieje, przy następnej wymianie oleju zajrzę do tego i zobaczę czy widać jakieś ślady zużycia.

---------- Post dopisany at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany at 14:09 ----------

Wałek już kupiony. Cena 18zł w serwisie. Niech tylko trochę odpuści mróz to biorę się za robotę:wink:

Nie wałek tylko zabierak/ imbus kosztuje 18 zł i jak wymienisz sam zabierak to nic Ci to nie da, bo wyrabia się również gniazdo w wałku wyrównoważającym, a jak się za bardzo wyrobi to i tak Ci pompa strzeli.

Opublikowano

Napisałem wałek. Ale fakt jest to zabierak. Wymienie profilaktycznie. Jak rozbiorę to będę widział co i jak.:wink:

Opublikowano

strzeli tylko zabierak z wałkiem.pompa jest bezpieczna... ja takze u siebie zmieniłem tylko zabieral. wymienilem dobry na nowy. a przewidywalny nalot auta podejzewam ponad 300tkw... jaki koszt w ogole jest tych 2uch cześci ? futurum i tma

Opublikowano

ceny to coś w granicach 500-800 za same wałki lub regeneracje pompy. Znalazłem ich ofertę na allegro

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

na allegro jest sporo ofert z wałkami zregenerowanymi ale ja zamówiłem taki wałek tzn jego przerobienie w firmie wyposażonej w elektrodrążarkę,wydrążyli mi otwór sześciokątntny 8mm i przerobili dostarczony przeze mnie imbus, moim zdaniem takie rozwiązanie jest lepsze niż oferowane na allegro wałki z fabrycznym otworem 6mm. Koszt usługi w moim przypadku 100pln

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.