Skocz do zawartości
IGNOROWANY

N75 i węże podciśnienia.


omzig

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

1. Planuje zakup zaworu N75... Z ETKI wychodzi, że ma on taki numer dla ANB 026 906 283H... A na Allegro na kilku aukcjach jest że to do klekotów... Czyli, że w dieslach był pakowany taki sam zawór i mogę go brać bez zastanowienia?

2. Chcę wymienić węże i wężyki od DV, N75 i ogólnie całego podciśnienia, ale nie bardzo wiem jaki rozmiar zakupić (średnica wewnętrzna) i ile mb oraz czy brać silikonowe ala SAMCO, czy może te paliwowe z oplotem sznurkowym... Podpowiecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj paliwowych no chyba ze chcesz za parę mcy znów kupować:wink:

Jak wężyki to tylko silikony ja kupowałem od kolesi FMIC i nie narzekam.

Poszukaj na szukajce a znajdziesz wiele i jakie albo zdejmij swoje ale powiem Ci że nawet jak weźmiesz o 1mm węższe to spokojnie je naciągniesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno nie podejdzie n-ka z tdi ,bo ma całkiem inne wysterowanie,zobacz jak wygląda zawór w twoim aucie i wtedy kupuj. W ANB był chyba taki sam n75 jak w AEB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

058 906 283 F

albo cos takiego:

778aa30c0788ba9bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór powinien być dobrze widoczny, a na nim zaznaczone są numery fabryczne. Zajrzyj pod maskę i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wiatrowóz nie jest dłubnięty, więc myślę że jak narazie MAC będzie za mocny, czy sie mylę? Ile wogóle takie to to?

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:40 ----------

Nie kupuj paliwowych no chyba ze chcesz za parę mcy znów kupować:wink:

Jak wężyki to tylko silikony ja kupowałem od kolesi FMIC i nie narzekam.

Poszukaj na szukajce a znajdziesz wiele i jakie albo zdejmij swoje ale powiem Ci że nawet jak weźmiesz o 1mm węższe to spokojnie je naciągniesz:wink:

W szukajce jest różnie... a ja prosze o konkrety. Można?

---------- Post dopisany at 13:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

Zawór powinien być dobrze widoczny, a na nim zaznaczone są numery fabryczne. Zajrzyj pod maskę i wszystko będzie jasne.

Tak zrobię, merci.

---------- Post dopisany at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany at 13:41 ----------

To jak z tymi wymiarami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

058906283F

lub 06A906283E

to są ori zaworki

co do wężyków, z jednej strony są na ok 4mm a z drugiej chyba na 6-7mm więc najlepiej kupić silikonowe i je właśnie naciągnąć bo gumowe i podobne 4mm będzie ciężko i możesz połamać trójnik w N75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

058906283F

lub 06A906283E

to są ori zaworki

co do wężyków, z jednej strony są na ok 4mm a z drugiej chyba na 6-7mm więc najlepiej kupić silikonowe i je właśnie naciągnąć bo gumowe i podobne 4mm będzie ciężko i możesz połamać trójnik w N75

Dobrałem sie do mojego i jest to... 058 906 283C, także dzięki za info.

A ile ten MAC kosztuję mniej więcej? Jest sens go do serii pakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ori najstarszy numer nie pisalem go bo jest juz nie do dostanai w serwisie, sa tylko te w/w a raczej ten 06A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz ori najstarszy numer nie pisalem go bo jest juz nie do dostanai w serwisie, sa tylko te w/w a raczej ten 06A

Czyli siedzi tam od nowości. :)

Widziałem na Allegro, że o takim numerze jak mój są, ale tylko w używkach... czyli jest tak jak piszesz - niedostępny w serwisie. Jest na nim znaczek AUDI i VW, ale to nie PIERBURG, tylko coś innego produkcji Maroko, czy jakos tak. Aż dziwne... w każdym razie N75 nie muszę narazie kupować, bo sie okazało, że dwa wężyki siadły i dlatego był błąd przeładowania. Jeden z N75 do turbo i drugi do dolotu - sie posypały. Wrzuciłem narazie takie wężyki ala ogrodowe z oplotem sznurkowym, bo nic innego nie było... narazie auto odzyskało moc i błędów zero... Teraz tylko mnie zastanawia jakie węże zakupić do tego podciśnienia itp...

Co myślicie o tym:

PRZEWÓD PALIWOWY PTFE W OPLOCIE 4mm 100cm (3354555822) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ----------

A te wężyki co padły, były silikonowe, niebieskie niby lepsze od SAMCO a firma krzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oplocie 4mm nie naciagniesz na n75, kup silikonowe ala samco z allegro, 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale może mi ktoś powiedzieć jak wygląda podłączenie MACa zamiast N75? Które kroćce gdzie wpiąć i kabelki jak idą?

Dobra nieaktualne... znalazłem podpowiedzi... Jeszcze tylko elektrycznie rozgryźć temat mi pozostaje... mam nadzieje, że w MACu są kabelki oznaczone jakoś...
https://www.google.pl/search?q=MAC+solenoid+schematic&hl=pl&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiH-rXj_t_TAhXE1iwKHc31AH4QsAQIIQ&biw=1920&bih=952#hl=pl&tbm=isch&q=MAC+solenoid+schematic+1.8t&imgdii=zg9Sll6KtkN1UM:&imgrc=xzbTm2pmo7PceM:
 

https://www.google.pl/search?q=MAC+solenoid+schematic&hl=pl&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiH-rXj_t_TAhXE1iwKHc31AH4QsAQIIQ&biw=1920&bih=952#hl=pl&tbm=isch&q=MAC+solenoid+schematic+1.8t&imgdii=wv25afZWlKIYYM:&imgrc=xzbTm2pmo7PceM:

Edytowane przez j4s2c2vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...