Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włącznik świateł - przeciwmgłowe tylne


gasiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam (wydaje się) nietypową przypadłość w mojej A4 B6 AVANT,

Mianowicie przy włączonym zapłonie (również silniku) gdy włącze światła postojowe i pociągne włącznik do siebie raz wtedy mam włączone światła przeciwmgłowe przód i tył i postojowe. Gdy przełącze na światła mijania zostają włączone przeciwmgłowe z przodu, postój i mijania - jak dotąd jest ok, ale jeśli w tym momencie pociągne włącznik jeszcze raz do siebie powinno się włączyć przecimgłowe z tyłu a tak się nie dzieje.

Moje pytanie brzmi - czy to jest normalne działanie?

Czy to normalne że przeciwgłowe tylne mogę być włączone ale tylko bez świateł mijania?

Jak to jest u was?

Może u mnie włącznik się coś wyrobił i już nie styka?

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne działają tylko razem z mijania, zarówno przednie i tylne

Coś masz nie tak chyba z włącznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci chyba tylko podmianka. Musisz się zamienić i sprawdzić, czy na sprawnym włączniku u Ciebie problem ustąpi, czy pozostanie. Osobiście obstawiam, że masz coś z włącznikiem, jakiś brak styku, czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc, w ostatnich dniach włączanie i wyłączanie śwateł było kłopotliwe, ponieważ włącznik się "kończy". Bolec który jest wewnątrz się przetopił, najwyraźniej był brak styku i grzało się aż go "zjadło".

Dziś już kupiłem (na środę powinna być paczka) włącznik i mam nadzieję, że problem więcej się nie pojawi.

Mam też pytanie trochę z innej beczki - co to może być jeśli konsola środkowa ( tam gdzie jest radio i sterowanie klimą) się grzeje? czasem jak jadęto czuję na prawej nodze (którąsię tam opieram) że jest w miarę ciepła. Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś takiego nie odczuwam i wydaje mi się, że jeśli tak się dzieje u ciebie to coś jest nie tak, ale co to może być nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio i klimatronik to przecież duże urządzenia i mają prawo się nagrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak praktycznie każde urządzenie elektryczne w jakimś stopniu się nagrzewają, ale jeśli zbyt mocno to chyba jest coś nie tak. Nie wiem jak u kolegi jest z tym nagrzewaniem, ale ja jakoś szczególnego, niestandardowego ciepła z tych okolic u siebie w samochodzie nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to norma tak jak napisał fidotp każde urządzenie się nagrzewa dodatkowo opierasz nogę więc też się delikatnie nagrzewa :wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, którzy pomogli.

Wracając do głównego wątku (włącznik świateł) to wczoraj wymieniłem i działa super, poza nerwami jakie straciłem kiedy szukałem przyczyny braku światła przeciwmgłowego z tyłu już po wymianie. Rozebrałem lampe (wpadła mi końcówka śrubokręta tam skąd się jej bez rozkrecania kilku elementów nie wyciągnie) i niepotrzebnie straciłem dużo czasu a okazało się że przecież mam podpięty hak i przejściówkę do świateł (13/7), po odpięciu działa jak powinno, lecz straconych nerwów i czasu nikt mi nie zwróci - mam nadzieję, że Ci którzy to przeczytają będą wiedzieli na przyszłość gdyby coś takiego robili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...