Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup amorków KAYABA/SACHS ? które wybrać?


bartekw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zmuszony kupić amortyzatory. Ostatnio wymieniłem sprężyny ze standartowych 1 ba na eibach - 30mm. Na takim zestawie czyli amorki 1ba + eibach jeździ się fatalnie. Amortyzator lewy przód odmówił już posłuszeństwa. Mam możliwość kupić nowe amortyzatory sachsa lub kayabe do zawieszeń sportowych. Kayaba jest 1/3 tańsza ale czy rownie dobra co sachs? macie jakieś doświadczenia z kayabą?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Seacie Ibiza są ok, natomiast w A4 na tyle rozleciały się po roku.

Ojciec w fiacie juz 6 rok jeździ na sachsach i są ok.

Teraz trafic na dobre kayaby to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba jest 1/3 tańsza ale czy rownie dobra co sachs? macie jakieś doświadczenia z kayabą?

Mam amortyzatory Kayaby od 4 lat z przodu - nadal są bez zarzutu, teraz wsadziłem dodatkowo spręzyny Kayaby do nich (stara - chyba jeszcze oryginalna sprężyna pękła). Z tyłu mam zestaw - sprężyny Kayaba, amortyzatory Sachs od ponad roku - jak dotąd bez zarzutu. Tak więc mam pochlebną opinię o Kayabie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiem tak jeżeli cenisz sobie konfort to sachs :decayed: są bardziej konfortowe niż kayaby

kajaby bardziej usztywniają zawieszenie przy takim zestawieniu mam eybacha pro kit w swojej a4 jeżdziłem na jednych i drugich mi osobiście podpasował sachs konfort:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał SACHS-a. Moim zdaniem są to lepsze amortyzatory niż KAYABA. SACHS zresztą montowany jest fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sachsy sa troche drozsze ale lepiej doplacic. Tak jak kolega wyzej napisal montowane seryjnie. Wiec sa warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie fabrycznie siedzi Monroe :eusathink:

Tylko kup sobie do zawieszenia sport, powinny przy okazji być ok 1cm krótsze (przód) na długości od kielicha do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanko, czy amortyzatory do silnika 1,9tdi s-line sa takie same jak np do 2,5 tdi quattro s-line? Czy zakres mas dobiera się za pomocą sprężyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...