Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za wersja Audi A4 B5 ? Jak się nazywa? :)


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, raz na zawsze chce zażegnać dociekanie, jak ta wersja A4ki się nazywa.

Co to za pakiet albo co.

Ogólnie auta w tej wersji szły TYLKO i wyłącznie w Quattro. 1.8T w 180KM AJL lub czasami w 2.5TDI, ale zawsze w Quattro.

Wyróżniają się

- białymi tarczami zegarów

- kubełki pół skóra z niebieską nicią w środku

- czarna podsufitka

- satynowe dekory alu z RS4

- podkreślone logo Audi A4 czerwonym paskiem w chromowanej obwódce i czerwona wstawka przy "T" przy 1.8T

- felgi z A8 17' Ronal

'- zawsze kierownica 3ramienna

- gałka z pakietu skóra

- zawieszenie 1BV

Prawie zawsze mają BOSE, Xenon i nigdy nie mają 2DINowej konsoli.

Występują w sedanie lub w kombi.

Przez moje ręce przeszły już 11 takich aut w tej wersji. Dodatkowo jeżdżę na codzień tą wersją.

9 z UK

1 ze Szwajcarii

1 z DE

Żadnego Polaka z polskiego salonu nie widziałem.

Dokumentacja zdjęciowa.

cimg5337kopiowanie.jpg

cimg5330kopiowanie.jpg

cimg5331kopiowanie.jpg

256876227x.jpg

20130305716.jpg

20121130386.jpg

20121130389.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś mnie tym pytaniem.. :eusathink: myślałem że o modelu wiem wszystko.. :dontknow:

Obstawiał bym S4 wydawaną na konkretny rynek - a oznaczenie od polityki koncernu w danym regionie.. Jednym słowem pytanie to strzał w kolano.. :decayed: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele maja takie oznaczenie

Leder mit Sitzmittelbahn in Stoff Sprint (Innenraumpaket, ab 8/98)

Były tylko w paru krajach takie wersje, dorwałem recaro z francuskiej wersji:wink:

---------- Post dopisany at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany at 13:53 ----------

In den Modelljahren 1998 - 2001 wurden für die Innenausstattung drei Interieurlinien geschaffen, die den verschiedenen Kombinationen von Polsterart, Innenfarbe und Zierleisten gewisse Attribute zuordneten. Diese waren Advance (natürlich), Ambition (dynamisch) und Ambiente (elegant).

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygladaja Recaro z francuskiej wersji?

---------- Post dopisany at 22:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

BTW. Wychodzi na to, że mam wersję Ambition :decayed:

Tylko kurcze, nie pokrywa mi się to, że tam piszą o pakietach wewnętrzych, a moja wersja nie kończy się na różnicach wewnątrz. Poza wnętrzem jest Q, 180KM, 1BV, 17'' Ronala, emblematy inne.. :whistling: Tego połączenia nie ma w zwykłych A4'kach. O ile 180KM występowały, to były to wersje raczej gołe, bez 1BV, często bez Quattro, a tymbardziej we wnętrzu pusto i nudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor a ty masz to czerwone podkreślenie tylko pod emblematem A4? Bo ja u siebie mam to czerwone podkreślenie pod emblematem 1.8T, silnik też AJL ale zegary są normalne, siedzenia zwykłe naleśniki, i zawias 1BA i sam się kiedyś zastanawiałem czy to podkreślenie coś oznacza, ale wyposażenie się zgadza z wlepką w bagażniku więc sam już nie wiem co oznacza to czerwone podkreślenie :wink: Jedynie pomyślałem że to może jakaś "lepsza" wersja wyposażenia bo mam grzane stołki, lusterka, fis, tempomat, pakiet światło itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślenie pod Audi A4 i czerwona wstawka przy "T" w 1.8T.

Może ktoś to sobie przykleił? A to jest ori takie jak ja mam?

Nie przyklejałbym Twojego wyposażenia do jakieś lepszej. Moim zdaniem "wersja Emeryt Clusive" : Grzane stołki i placki, bo kubły nie wygodne, a w d*pę zimno, jak to starym ludziom :decayed: Lusterka są grzane prawie (o ile nie w każdym) w każdym polifcie, FIS bo starość nie radość i wzrok nie domaga, tempomat bo biedak stary i nogi bolą, a do kościoła daleko, a pakiet światło (btw co to?) żeby się staruszek nie potknął wysiadając :D

A tak serio to se jajca robię :decayed:

Te podkreślenie mi tam nie pasuje totalnie, ni Quattro, ni zawias ni środek.

---------- Post dopisany at 23:50 ---------- Poprzedni post napisany at 23:46 ----------

A 1.8T wziął dlatego, że myślał, że "T" to skrót od imienia Matki Teresy z Kalkuty :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ch.. wie co to podkreślenie oznacza, też mam tą czerwoną wstawkę przy "T" ale wydaje mi się że to akurat oznacza mocniejszą wersję że nie jest to zwykły 1,8T 150km tylko 180km, a to podkreślenie wygląda mi na ori, jest identyczne jak u ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://der-b5.de/images/1/12/A4_MJ_99_Ausstattungs-Pakete_der_quattro_GmbH.pdf - wynika z tego że to były pakiet do quattro

i proponuje przejrzeć: Prospekte und Preislisten można wiele ciekawych rzeczy znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie ale z CH, z tym ze nie mam tych wiesniackich zegarow z obsranej tigry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ban :grin:

Czemu zawsze najwiecej odzywaja sie Ci, ktorych w ogole sprawa sie nie tyczy? Jestes pokrzywdzonym, adwokatem czy moze siostra stryjeczna szwagra brata, ktorego rzekomo oszukalem?

Fotele sa z mojego auta i nie sa na sprzedaz.

To ze ktos cos ma w 1.9 czy bez Quattro nie oznacza, ze bylo tak w oryginale. Ja np w oryginale mialem kiere po prawej. A tak w ogole, po Polsce dzieki mnie jezdzi ok 10 osob z tymi fotelami i z tego co pamietam nikt z nich nie ma Quattro czy nawe 1.8t w 180km, dlatego tez moga sie brac pozniej takie AJMemy z tymi kublami. Chyba ze posiadaja tez biale liczniki jak moj, 1BV czy dekory z RS4 to wtedy inna gadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ktoś się zagłębił w te linki co podałem. Wynika z nich że były trzy pakiety w Quattro i w oście 1.8T - pakiet Innenraum( licznik , dekory alu , tapicerka , była też dostępne Recaro z ta tapicerką ) , Fahrwehr ( 1BV , felgi ) , Motor ( +30 km czyli AJL )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ktoś się zagłębił w te linki co podałem. Wynika z nich że były trzy pakiety w Quattro i w oście 1.8T - pakiet Innenraum( licznik , dekory alu , tapicerka , była też dostępne Recaro z ta tapicerką ) , Fahrwehr ( 1BV , felgi ) , Motor ( +30 km czyli AJL )

o tuż to, ja swoje recaro wyrwałem z 2,5TDI z tego pakietu innenraum:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ktoś się zagłębił w te linki co podałem. Wynika z nich że były trzy pakiety w Quattro i w oście 1.8T - pakiet Innenraum( licznik , dekory alu , tapicerka , była też dostępne Recaro z ta tapicerką ) , Fahrwehr ( 1BV , felgi ) , Motor ( +30 km czyli AJL )

Czyli wychodzi na to, ze posiadam te trzy pakiety w jednym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...