Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim

Przeczytałem cały temat, bo mam podobny problem i wywnioskowałem, że problemem szarpania podczas przyspieszania jest EGR. Wziąłem się za ten EGR, żeby go wyczyścić i okazało się, że EGR jest całkowicie zaślepiony i najprawdopodobniej w sofcie wyłączony, bo nie mam żadnego błędu. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, co mógłbym sprawdzić? Byłem na kompie i wtryski mam ponoć ok. Dodam jeszcze, że podczas mocnego przyspieszania na 1 i 2 jest takie półsekundowe odcięcie, a później dalej ciągnie normalnie. Problem z szarpaniem zaczyna się od 3 biegu i obrotów ok 2200.

Opublikowano

Nie wiem czy już znacie tego mega kota, więc wrzucę.

 

 

 

 

Opublikowano
W dniu 17.01.2023 o 11:48, QuattroBRD napisał(a):

Cześć wszystkim

Przeczytałem cały temat, bo mam podobny problem i wywnioskowałem, że problemem szarpania podczas przyspieszania jest EGR. Wziąłem się za ten EGR, żeby go wyczyścić i okazało się, że EGR jest całkowicie zaślepiony i najprawdopodobniej w sofcie wyłączony, bo nie mam żadnego błędu. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, co mógłbym sprawdzić? Byłem na kompie i wtryski mam ponoć ok. Dodam jeszcze, że podczas mocnego przyspieszania na 1 i 2 jest takie półsekundowe odcięcie, a później dalej ciągnie normalnie. Problem z szarpaniem zaczyna się od 3 biegu i obrotów ok 2200.

U mnie w BRD zacinała się geometria turbiny. Wyjmij turbo i daj do czyszczenia. 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

 Moje auto to Audi a4 B7 1,9 TDI BKE

Mam taki problem że na obrotach 1072 plus minus 1100 do 1300 mam szarpanie silnikiem nie mocne ale strasznie denerwujące.

Najgorzej jest np w korku ruszasz obroty w górę i spadają na te 1075 i zaczyna się szarpanie

30tys km temu robiłem całą górę silnika ( wałek+panewki+regeneracja pompek + tulejowanie gniazd no i nowa uszczelka pod głowica )

zrobiłem przed chwila loga czy mógłbyś zerknąć i coś doradzić ?

 

https://log.tunezilla.com/chart/690486#H8KLCAADwpNaZAIDTcKNw4sKAjEMRcO/JcOrBCwIw6rCt8KULsKqE2rCoDZDwprCkcORwq93Hihuw67DohwON0bCuMOpw6Mqwo3CqcKYTmMHPCRcYVXCkzcDQsKudcOZw4LCjS07w4Nuw5vCk8ONw4nClWbDisKzwqzDlcOew6VhwqDDlw/CgUnCucO7wpZ0w7Y/EU94w4YLwobCpcKBwrDDuTzCucO2wrHCin8fw4MxwqUPCDjCqzDCngAAAA==

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam, czy ktoś wie gdzie zamówić omawianą zaślepkę EGR ? Niestety ale problem spotkał i mnie :( 

Opublikowano
W dniu 14.11.2024 o 17:45, ArturB7 napisał(a):

Witam, czy ktoś wie gdzie zamówić omawianą zaślepkę EGR ? Niestety ale problem spotkał i mnie :( 

ALLEGRO.PL

 

Pamiętaj że trzeba EGR wykodować albo zrobić dziurę w zaślepce.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Cześć,

od jakiegoś czasu mam problem, z lekkim szarpaniem podczas przyspieszania gdy zmieniam biegi. Dzieje się to tylko gdy silnik jest zimny i tylko podczas ruszania i podczas zmiany na 1-2, trochę 2-3. Gdy silnik osiągnie około 70 - 90 stopni niczego już nie czuć. 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, już trochę rzeczy wymieniłem u mechanika z powodu szarpania opisanego w temacie. Dzisiaj odłączyłem kostkę EGR i autko przestało szarpać, znacznie lepsza praca silnika. Wykodować go czy wstawiać kryzę ? Dodam że DPF jeszcze u mnie obecny. 

 

EDIT: EGR wyłączony programowo, szarpanie i kichanie ustało, w końcu normalna jazda :)

Edytowane przez ArturB7

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, zmagam się z tym problemem już od grudnia i nie mam pojęcia co to może być, mianowicie na zimnym silniku autko chodzi i przyspiesza dobrze, natomiast jak dojdzie do 80-90 stopni, to na biegach 3-6 gdy wcisnę gaz do dechy na 1800 rpm robi się nagły skok obrotów do 2200, słychać, że silnik pracuje głośniej natomiast nie przyśpiesza normalnie(nie dzieje się tak za każdym razem), tylko dopiero potem idzie normalnie, od razu powiem, że nie posiadam DPFA i EGR mam wyprogramowany komputerowo i zaślepiony blaszką, turbina regenerowana w lipcu. Nie mam pojęcia co to może być, ale zabiera to całkowitą frajdę z jazdy i utrudnia wyprzedzanie, podsyłam dodatkowo filmik jak to wygląda.
 

Edytowane przez Alanito21

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Odgrzeje kotleta, wygląda to na uślizgujące się sprzęgło.

Mam taki objaw czasami od 2010 roku. 

nawet kupiłem nowe ale leży w garażu i już zardzewiało....

Wystarczy to stare leciutko przypalić i na kilka miechów jest spokój :decayed:

150 kkm już na takim zrobiłem...:)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć, u mnie tez zaczęło szarpać mocniej , kiedyś był to problem tylko wtedy jak jechałem załadowany 4ma osobami, teraz sam jadę i nie mogę dobrze wyprzedzić, bardzo to przeszkadza, nie ma płynnej jazdy. 3 miesiące temu rozbierałem stronę gorąca turbiny nic się nie zacina, łopatki chodzą lekko , grucha tez chodzi dobrze (test ssania strzykawka) , filtr paliwa nowy nic to nie zmieniło, egr wyczyszczony tez nic nie zmieniło,  kumpel mówi ze to oringi na wtryskach, bo auto tak jak by nie dostawało paliwa, dzieje się to między 1800-2300obr, między biegami 1 a 2 nie wyczuwalne , wyżej już tak im wyższy bieg tym gorzej , kiedy jest kręcony wyżej i przełączam biegi wyżej niż 2300,2400 to jedzie płynnie. Auto podniosłem do góry przednie koła i przełączałam biegi 1 do 6 i nic się nie działo wszystko płynnie. Oringi na wtryskach wymieniłem 200tys temu razem z podkładkami. Logi pompowtryskiwaczy mam takie 

 

IMG_1084.jpeg

IMG_1085.jpeg

IMG_1086.jpeg

IMG_1087.jpeg

IMG_1088.jpeg

IMG_1089.jpeg

IMG_1090.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.