Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywalenie programowe i mechaniczne EGR'a


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem się pozbyć w moim autku zaworu EGR (nadawał się do wymiany- ciekł i już nieprawidłowo działał) z racji tego że jestem świeżo po tym zabiegu postanowiłem podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami (może komuś się przyda) gdyż nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na forum co się może dziać z autem po takiej operacji.

Z racji tego, że autko mam z lipca 2004 to po samym fizyczno- mechanicznym wywaleniu zapaliłaby mi się kontrolka silnika więc przed tą operacją podjechałem do Marcina z Soft Car' u (Gdańsk) żeby mi programowo usunął obsługę EGR.

Po tej operacji zabrałem się za usunięcie zaworu fizycznie- wyrzuciłem cały mechanizm od EGR, zostawiłem tylko obudowę z klapą gaszącą i dodatkowo zaślepiłem rurkę prowadzącą do silnika blaszką no i wężyk podciśnienia zatkałem śrubą. Wszystko do kupy złożyłem.

Moje spostrzeżenia- po tak przeprowadzonym zabiegu komputer nie wywala mi żadnych błędów, auto w moim odczuciu nie zyskało na mocy czy przyspieszeniu, ale trochę lepiej reaguje na wciśnięcie pedału gazu w dolnych partiach obrotów.

P.S. jeżeli zamieściłem posta w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak by ktoś zamieścił dokładny opis jak usunąć vagiem w komputerze silnika zawór egr????

Ja wiem że za wiedzę się płaci, ale może jednak..........:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak by ktoś zamieścił dokładny opis jak usunąć vagiem w komputerze silnika zawór egr????

Ja wiem że za wiedzę się płaci, ale może jednak..........:)

niestety ale VAG'iem tego nie zrobisz ...

trzeba zgrac program ze sterownika , zmodyfikowac i wgrac spowrotem ... innej metody nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak ale trzeba zweryfikować.

Najpierw wybrać eingine (sterownik, tak ) (01), potem login 12233, wybór adaptacji (10), przejść na kanał 03, wprowadzić wartość max. 33768 i EGR ... już więcej nie będzie pracował!!

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...