Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przegubu wewnetrznego


tipion_winith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie, zabieram sie za wymiane pregubu wewnetrznego, poniewaz strasznie klekocze. Chcialbym sie dowiedziec jakie narzedzia beda mi potrzebne i jakie klucze. Czy jest potrzeba spuszczania oleju ze skrzyni biegow przed wyjeciem osi ze skrzyni? Prosze o pokierowanie mnie. Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

Czy da sie to zrobic bez kanalu? Oraz czy musze wyjac calkiem cala oś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół ośi nie musisz wyciągać olej nie będzie ciekł

przygotuj tylko klucz do śrób do przegubu i cążki do ściągnięcia zabezpieczenia z kanału będzie to wygodniej zrobić (bynajmniej w moim przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wyciagac, poniewaz chodzi mi o przegub wewnetrzny a nie zewnetrzny. kanalu nie mam

---------- Post dopisany 26-07-2013 at 14:30 ---------- Poprzedni post napisany 25-07-2013 at 22:56 ----------

nikt tego nie robil?

---------- Post dopisany at 14:30 ---------- Poprzedni post napisany at 14:30 ----------

nikt tego nie robil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem ale było mi łatwiej wyciągnać całą poloske z dwoma przegubami i udalo sie bez kanalu,kluczyk do przegubow piwo mlotek piwo i da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego odrec tylni dolny wachacz (banan) i przegób zewnetrzny wyciagniesz a pozniej odkrec 12 sto katnym torksem sróby od wewnetrznego i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnieś auto tak by móc skręcić zwrotnicą maxymalnie jeżeli półoska niechce wyjść odkręć zacisk lub wyczep drążek kierowniczy ze zwrotnicy i maxymalnie skręć bynajmniej ja tak robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nic odpinac, jesli druga osoba dociagnie kierownice na maksa w daną stronę i podtrzyma na czas demontazu to cała półoś wyjdzie na styk z przegubami razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nic odpinac, jesli druga osoba dociagnie kierownice na maksa w daną stronę i podtrzyma na czas demontazu to cała półoś wyjdzie na styk z przegubami razem

Zgadzam się należy tylko skręcić odpowiednio kiera i wychodzi þółoś.

Ja robiłem to w kanale ale bez też da rady tylko namęczysz się.

Możesz zrobić tak że nie wyciągasz półosi ale moim zdaniem lepiej ją wyciągnąć tylko jedna śruba więcej a oblukasz sobie osłony ewentualnie sprawdzisz zew przeguby:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, lepiej miec polos na wierzchu, pewniej zalozy sie nowy przegub bez kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomocne rady. Wyjalem cala poloska bez rozkrecania zawieszenia. Ktos tylko musi trzymac kierownice skrecona do oporu i polos wchodzi i wychodzi na styk. Przegub wewnetrzny wymieniony. Dzisiaj okaze sie czy to bylo to na 100% i czy juz nie stuka. Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 07:36 ----------

Przegub przestal pukac. Wyglada na to ze operacja udala sie. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomocne rady. Wyjalem cala poloska bez rozkrecania zawieszenia. Ktos tylko musi trzymac kierownice skrecona do oporu i polos wchodzi i wychodzi na styk. Przegub wewnetrzny wymieniony. Dzisiaj okaze sie czy to bylo to na 100% i czy juz nie stuka. Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 15:39 ---------- Poprzedni post napisany at 07:36 ----------

Przegub przestal pukac. Wyglada na to ze operacja udala sie. Pozdrawiam wszystkich

Kolego mógł byś mi podać jakie wymiary ma osłona przegubu wewnętrznego bo mam do wymiany i nie wiem jaka tam idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville skf brać który tańszy, najdroższe to lobro i spidan ale też lepsze ale zdażają się też lipy wśród nich

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w PB ale do AVG nie dostaniesz wew przegubu nowego,czytaj lobro lub spidan tylko dostępne z półosiami(około 800zł):facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...