Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Światła DRL


ybacay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam w samochodzie przelacznik DRL - czyli swiatel do jazdy dziennej. Czy jezdzenie na czyms takim w Polsce jest legalne? W sumie nie sprawdzilem jeszcze czy sie swieca wtedy tylne lampy, a to chyba jest konieczne w Polsce w dzien?

pozdrowienia

Michał (Baca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalne pod warunkiem ze razem z dziennymi swieca sie tylne postojowe. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ybacay nie, same postojowe nie wystarcza.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze wsiadajac do auta musze wlaczyc postojowe? Dobre i to :)

musisz przekodować sterownik, czyli włączyć tylne lampy

vag-comem da się zrobić, wszyscy z ekipy trójmiejskiej jeżdżący B7 jeżdżą legalnie :good:

(czyli DRL + tylne światła aktywowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz przekodować sterownik, czyli włączyć tylne lampy

vag-comem da się zrobić

A może w lubuskim ktoś zrobiłby mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu jak masz taką opcję to fabrycznie powinien Ci się tył świecić, ja tak mam ale np. Q7/A5 na rynek niemiecki nie ma tyłu włączonego na DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety tył nie świeci :( Byłem u znajomego, który ma VAG-COM'a i nie znalazł takiej opcji by je włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz kodowanie ustawione na USA albo inny region świata. Musisz przekodować sterownik na tryb SKANDYNAWSKI. Wtedy powinien świecić się tył + przód na wyłączonych światłach (pozycji AUTO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kodowanie świateł dziennych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, powinny być ustawione tak aby w pozycji "0" wyłącznika świateł zapalały się światła dzienne z przodu oraz pozycyjne z tyłu. Aby dokonać takiej modyfikacji należy przekodować sterownik świateł.

Łączymy się ze sterownikiem 09 następnie kodowanie(07)

zmieniamy :10021 na 10042 i zatwierdzamy

Powyższa informacja dotyczy modelu B7 AVANT Kombi

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny kraj ta polska, caly swiat moze sobie latac z samym przodem, a u nas oczywscie musi byc inaczej :)

nawet z koministycznym rezimem chin mozna sie dogadac :)[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 19:45_________________________________________________a swoja droga, widzial ktos moze jakies fajne zarowki do DRL, np. na diodach, albo cos fajnego, zeby swiecili cos w kolorach xenonu? bo ta zoltosc jakos mi nie do konca pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny kraj ta polska, caly swiat moze sobie latac z samym przodem, a u nas oczywscie musi byc inaczej :)

No niezupełnie tak jest. U nas przyjęto wariant skandynawski :)

Łączymy się ze sterownikiem 09 następnie kodowanie(07)

zmieniamy :10021 na 10042 i zatwierdzamy

Przekodowanie na 10042 przyniosło efekt taki, że tył się nie włączył, a przód zgasł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do LED w DRL to co niektórzy zęby zjedli, jak nie lipne LEDy to grzejące sie rezystory, z tego co wiem to na razie temat odpuściliśmy, niestety nasz AUDI są głupie w całej swojej inteligencji, łatwo spalić moduł komfortu który pokazuje po zamontowaniu LED przepaloną żarówkę. To samo jest z pozycjami i oświetleniem tablicy rejestracyjnej. Temat jest rozwojowy jak by co, wystarczy śledzić posty na forum.

pozdro

B@rt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny kraj ta polska, caly swiat moze sobie latac z samym przodem, a u nas oczywscie musi byc inaczej :)

No niezupełnie tak jest. U nas przyjęto wariant skandynawski :)

Łączymy się ze sterownikiem 09 następnie kodowanie(07)

zmieniamy :10021 na 10042 i zatwierdzamy

Przekodowanie na 10042 przyniosło efekt taki, że tył się nie włączył, a przód zgasł

Spróbuj przekodować z 10021 na 10041 ja tak zrobiłem u siebie i działa. Z przodu świecą się do jazdy dziennej i tył postojowe.

Moje auto to a4 2005 avant, bixenon przód.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować innych kombinacji kodu.

Jaki kod był oryginalny?

Nie patrzałem znajomemu na ręce. Jest z 'gatunku' wszystkowiedzących najlepiej, więc na kolejne próby już go nie namówię. Trudno, może trafi się kiedy indziej okazja poeksperymentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny kraj ta polska, caly swiat moze sobie latac z samym przodem, a u nas oczywscie musi byc inaczej :)

No niezupełnie tak jest. U nas przyjęto wariant skandynawski :)

Łączymy się ze sterownikiem 09 następnie kodowanie(07)

zmieniamy :10021 na 10042 i zatwierdzamy

Przekodowanie na 10042 przyniosło efekt taki, że tył się nie włączył, a przód zgasł

Spróbuj przekodować z 10021 na 10041 ja tak zrobiłem u siebie i działa. Z przodu świecą się do jazdy dziennej i tył postojowe.

Moje auto to a4 2005 avant, bixenon przód.

Pozdrawiam

dokladnie jezeli ktos ma bixenony to nalezy zmienic xxx2x na xxx4x wtedy zapalaja sie przednie DRL tylne pozycje i podswietlenie tablicy (zupelnie jakby komus to pomoglo :D:D )

zrobilem wczoraj i dziala , wreszcie znajomi do mnie nie dzwonia zeodjechalem bez swiatel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w dniu kiedy odebrałem auto nie przeczytałem tego wątku... Jadę sobie wesoło na DRL w sobotni poranek - dzień po odbiorze auta, puste miasto, przejechałem może 10km i pierwszy niebieski napotkany radiowóz, który akurat stanął za mną na światłach, zamrugał mi takim niebieskim kogucikiem :disgust:

Nic nie pomogły tłumaczenia, że z przodu przecież świecą... (dopiero wtedy łaziłem w koło auta sprawdzać co świeci a co nie :decayed: - 100zł i 2 p.k. za jazdę bez włączonych świateł mijania ;(

Żeby tego było mało, po kolejnych 10km chcieli mi sholować auto za nieważne blachy wyjazdowe (mimo posiadania ważnego ubezp.) - i kolejne 200zł bokiem... :slina:

Myślałem, że jajo zniose tego dnia ...

Od tego czasu jeżdżę tylko na xenonach i na polskich blachach - przynajmniej lepiej auto się prezentuje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...