Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pocenie się przy gruszcze.


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj przeglądając auto pod maską zauważyłem że w jednym miejscu dość trochę silnik się poci, jest to jakby ta gruszka czy klapa gasząca jak jedni nazywają.

W piątek wybieram się nad morze i tutaj pytanie czy zlekceważyć ten wyciek czy szybko go robić?

Oto foto o które miejsce mi chodzi:

2qwp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

m9xw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

o9hw.jpg

Uploaded with ImageShack.us

qpdb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to jest standart w b6 ze sie poci gruszka jak nie ubywa oleju to niema co sie przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i jeżdżę tak już dłuższy czas. Objechałem z tym Mazury, Wiedeń i Chorwację i odpukać nic się nie działo. Co jakiś czas, zawsze przed dalszym wyjazdem, czyszczę w tych miejscach wyciekający olej i jak na razie się tym nie przejmuję:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i jeżdżę tak już dłuższy czas. Objechałem z tym Mazury, Wiedeń i Chorwację i odpukać nic się nie działo. Co jakiś czas, zawsze przed dalszym wyjazdem, czyszczę w tych miejscach wyciekający olej i jak na razie się tym nie przejmuję:wink:

Kolego w powiedz mi czym to czyscisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-awx-wymiana-czyszczenie-zaworu-egr-kolektora-dolotu-68996/

Jeżeli chcesz mieć na dłuższy czas spokój z wyciekiem to warto wymontować EGR i go wyczyścić. W swoim czyściłem 1,5 roku temu i teraz czeka mnie ponowne czyszczenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jeździć na tym i nad morzem ze spokojem jechać z tym?

---------- Post dopisany at 22:34 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

I jak widać na zdjęciach olej aż lubi kapnąć na złącze elastyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebiesko zaznaczyłem taką jakby "kałużę" gdzie olej można powiedzieć nawet stoi i jest świeży - to normalne?

A jeśli chodzi o ubywanie oleju to w jakim sensie mam to traktować? W trakcie zmiany oleju(co 10kkm) nie robię żadnych dolewek.

wsji.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapie ci z EGR-a (który jest wyżej) na tę właśnie "gruszkę" i jej dźwigienkę. To bardzo częsta przypadłość w A4 B6.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie też nie robię żadnych dolewek pomiędzy poszczególnymi wymianami oleju w związku z tym wyciekiem. Nie przejmuj się tym aż tak bardzo. Jest to częsta przypadłość i generalnie nie powinno być większych problemów w codziennym użytkowaniu jeśli trochę oleju ci tam wycieknie. Jeśli nakapie ci na złącze elastyczne to co jakiś czas to powycieraj, bo jeśli będzie cały czas uwalona mocno z oleju to jakiś tam wpływ na jej żywotność będzie to pewnie miało. Skoro jednak tak bardzo cię to nurtuje to po prostu wymień egr na nowy, ewentualnie go wyczyść i będziesz miał na jakiś czas spokój:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kupujesz 2 uszczelki tył przód EGRa,czyścisz i na chwilę np:rok masz spokój,można zaślepić i mieć spokój na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś dodatkowo wymieniał uszczelki przy rurce łączącej tej pod EGR ?

rzućcie okiem na mój post tutaj:

http://a4-klub.pl/b6-division-175/b6-division-146445/index1183.html#post3737703

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...