Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stycznik odsuwania szyby nie działa prawidłowo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

na panelu drzwi kierowcy mam dwa styczniki (przyciski odsuwania szyb), i ten stycznik odpowiadający za odsuwanie szyby pasażera, nie zawsze reaguje a jak już działa to nie zawsze dobrze.

Stąd moje pytanie, jak to rozebrać oraz czy da się coś z tym zrobić ?

---------- Post dopisany 02-11-2013 at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany 10-08-2013 at 12:39 ----------

Czy ktoś się orientuje jak wyciągnąć przycisk odsuwania szyby?

Opublikowano

musisz zdemontować tapicerkę drzwi. Dostęp do przycisków jest tylko od wewnątrz.

Po drugie, przyciski są montowane jako jeden element czyli ewentualna wymiana na nowy oznacza, że wymienisz oba.

Opublikowano

Też mi nie zawsze reagują przyciski od otwierania szyb ale wiem że mam błędy w module komfortu i na pewno jakiś kabelek jest przetarty w tej wiązce idącej od drzwi do słupka.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, a jest gdzieś jakaś instrukcja jak rozebrać te drzwi? Sprawdzałem przed chwila VAGiem ale żadnego błędu nie ma.

Opublikowano

Jest jak rozebrać drzwi. Szukajcie a znajdziecie.

Opublikowano

Np. pdf Sam Naprawiam dostępny na forum.

Opublikowano

Kolego nie wiem jak w b6 ale w b7 jest dziurką mała w którą wkladasz specjalnych śrubokręt (lub sam wyginasz sobie taki) i tam go wkladasz i panel z przyciskami wyskakuje

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Chyba w Octavi 2.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano
  • Autor
Kolego nie wiem jak w b6 ale w b7 jest dziurką mała w którą wkladasz specjalnych śrubokręt (lub sam wyginasz sobie taki) i tam go wkladasz i panel z przyciskami wyskakuje

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

To była by najlepsza opcja, jeśli faktycznie się tak da w B6

Opublikowano
Kolego nie wiem jak w b6 ale w b7 jest dziurką mała w którą wkladasz specjalnych śrubokręt (lub sam wyginasz sobie taki) i tam go wkladasz i panel z przyciskami wyskakuje

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

To była by najlepsza opcja, jeśli faktycznie się tak da w B6

w życiu zapomnij, ani w B6 ani w B7 bo to to samo. Nie ma możliwości wyjęcia przycisków bez demontażu całej tapicerki drzwi.

Opublikowano

Przyciski da się rozebrać, są w nich blaszki które nie zawsze łączą.

U siebie rozbierałem i czyściłem je już dwa razy, ostatnio po zimie jak

spadający z dachu śnieg, zalepił mi całkowicie przyciski. :wink:

Od tamtej pory wszystko działa jak należy.

Opublikowano
  • Autor
Przyciski da się rozebrać, są w nich blaszki które nie zawsze łączą.

U siebie rozbierałem i czyściłem je już dwa razy, ostatnio po zimie jak

spadający z dachu śnieg, zalepił mi całkowicie przyciski. :wink:

Od tamtej pory wszystko działa jak należy.

A można je wyciągnąć (przychodzi) bez zdejmowania tapicerki drzwi?

Opublikowano

A przeczytaj post nr.11

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

A czy ktoś rozbierał i czyścił już taki włącznik szyb elektrycznych ? Zastanawiam się czy to problem aby wykonać takie zadanie ?

Opublikowano
A czy ktoś rozbierał i czyścił już taki włącznik szyb elektrycznych ? Zastanawiam się czy to problem aby wykonać takie zadanie ?

Czytałeś cały wątek, raptem kilka postów :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

No tak, było późno i przeoczyłem.

Ale jak na razie obeszło się bez rozbierania. Popsikałem kontaktem w ten wlacznik i jak na razie działa.

Opublikowano

Miałem podobny problem, też psikałem z każdej strony kontaktem po rozebraniu drzwi, podziałało lepiej przez miesiąc i niestety trzeba było wymieniać. Teraz po wymianie wszystko działa poprawnie i do tego nie są już tak podrapane jak były :decayed:

Opublikowano
  • Autor
Miałem podobny problem, też psikałem z każdej strony kontaktem po rozebraniu drzwi, podziałało lepiej przez miesiąc i niestety trzeba było wymieniać. Teraz po wymianie wszystko działa poprawnie i do tego nie są już tak podrapane jak były :decayed:

Co tam takiego się zużywa że trzeba wymieniać cały włącznik?

Opublikowano

Poza wycieraniem się przycisków nie ma co się zużywać.

W środku przestają kontaktować blaszki, które trzeba wyczyścić i tyle. :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.