Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnieta sonda lambda czy coś innego ?


r.kuderawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b5 1.6 dziś pojechałem do mechanika do serwisu boscha bo auto zamuliło mi sie no i facet podłączył kompa i stwierdził ze sonda jest na wykończeniu bo nie ma odpowiedniego napecia moja ma 0,43 volta a powinna mieć niby tam volt a moja nie ma mówił ze tego jest przyczyna no z początku tak myślałem no ale teraz tak sobie myśle ze to nie musi być tego wina bo auto jedzie normalnie tylko ze jest zamulone nie szarpie i nie pali wiecej a on mi powiedział ze napewno pali no ale ja wiem chyba lepiej czy pali wiecej czy nie audi mi sie mieści w granicach 7 litrach na setke MA ktoś może pojecie o tym i może mi podpowiedzieć co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim aucie nie ma kontrolki "check" jakby była to pewnie by się świeciła.

Jeżeli sonda nie działa silnik jest w stanie awaryjnym, czyli nie ma mocy, więcej pali (nie zawsze).

Sonda na wolnych obrotach powinna oscylować 0,2 - 0,8V, jeżeli jest 0,43 to albo padła albo nie łączy

Sprawdź najpierw połączenia z sondą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawidłowo to powinna oscylowac w zakresie 0.1...1.1 V

zwykle jest to 0.1...0.9V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z reguły jak sonda siada to auto wiecej pali no ale moje 1.6 pali 7 litrów coś jest chyba nie tak jak myślicie?

---------- Post dopisany at 08:41 ---------- Poprzedni post napisany at 08:33 ----------

Pamiętam jak u kumpla w pasacie siadła sonda to ten samochód palił chyba 13litrów szarpał no nie dało sie jezdzić a u mnie auto jedzie normalnie nie szarpie nie pali wiecej ja poprostu chciałbym sie od was dowiedzieć czy to napewno sonda bo nie chciałbym wdawać sie w koszta:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vag wejdź w odpowiedni blok pomiarowy, w którym jest napięcie sondy lambda. Włącz sobie Vag-scope i będziesz widział czy oscyluje. Jak podłączysz vag to skoro pisałeś wcześniej, że niby mechanik stwiedził napięcie na sondzie 0,43V (myślę, że chodzi o to, że się zawiesiła) to powinieneś mieć błąd: "sonda lambda brak zmian napięcia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...