Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki do tarcz ATE ? Textar,Bosch,Ferodo,Ate?


franekv6

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam na aucie tarcze ATE jeszcze w b.dobrym stanie a muszę wymienić same klocki.które z poniższych klocków najlepiej będą pasować do tarcz ATE- Textar,Bosch,Ferodo,Ate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarcz Ate ?

Nie na znaczenia :grin:

Heh wiedziałem że odpowiesz w tym stylu, znam twoje zdanie na temat ATE :), pozdrawiam.

A osobiście dodam kolego franekv6 że zdanie devastation na temat układów hamulcowych nie jest tutaj bez znaczenia, zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat do B6 zakłada Boscha klocki na ate i nie narzeka.chyba już z 2 lata jeżdzi na tych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarcz Ate ?

Nie na znaczenia :grin:

dlaczego nie ma znaczenia? u mnie nie narzekam na hamulce,bardzo fajnie hamują tarcze nie biją,tylko klocki już się kończą a nie widzę oznaczeń na nich.mają tylko naklejkę 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kolega devastation uważa ate za zło najgorsze

nie wiem dlaczego ale chętnie się dowiem

Mialem za duzo wtop z tymi tarczami.

Na jedno moje życie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlaczego klocki X nie montować z tarczami Y ? Na jakiej podstawie takie wnioski? Są jakieś testy? Odległość hamowania? Szybkość zużycia? Pylenie? Piszczenie? Chciałem jeszcze dodać że w sportach motorowych w wielu autach piszcza klocki a nie sądzę że to wina złego montażu czy kiepskiej jakości.

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uraz do Boscha i go nie tykam. Na ATE do tej pory nie narzekałem ale w Octavi po zmianie na Ferodo mam z 60 dwa metry szybciej stop i ostrzej biorą. Moim zdaniem klocki na pewno lepsze Ferodo.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tarcz Ate ?

Nie na znaczenia :grin:

dlaczego nie ma znaczenia? u mnie nie narzekam na hamulce,bardzo fajnie hamują tarcze nie biją,tylko klocki już się kończą a nie widzę oznaczeń na nich.mają tylko naklejkę 3M

Tej taśmy już dawno tam powinno nie być.

Ale wracając do tematu miałem klocki ate ale z tarczami trw i strasznie pyliły. Założyłem komplet Ferodo i dla odmiany czasami piszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prywatnie nie kupie już klocków bosch-a każde piszczały ( w 206 i w fieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem z innej strony: na pewno nie zakładaj klocków TRW do tarcz Ate

czemu nie TRW?

Niestety dwukrotnie dane mi było się przekonać, że tarcze Ate są miękkie jak gó...o i klocek TRW je zjada. W efekcie na przodzie po 45 tys km tarcza była w kosz a klocki wyglądały jak nowe. Teraz na przodzie mam Zimmermana i jest ok. Tył niestety zajeżdzam Ate + TRW i taka sama historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam komplet BOSCH , tanie i nie drogo a i jakość nie najgorsza , elegancko :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...