Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zawieszenie naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem A4 B5 z 1999roku od tygodnia i zauważyłem że podczas jazdy po kostce czy podczas wjazdu do dziury coś mi stuka w prawym kole no i minimalnie mi ściąga w prawą stronę podczas jazdy po asfalcie , pewnie jest coś do wymiany , teraz tylko pytanie co ? czy wymienić jeden pojedyńczy wachacz czy co tam jest zespute czy cały komplet (wiadomo kasa gra dużą rolę) jaki zestaw kupić jeżeli wymieniać całość .Dodam że przeciętnie każdym samochodem jeźdzę 5 lat i pokonuje w tym czasie około 30 tyś km wiec nie za dużo .

Opublikowano

jedź do kogoś kto stwierdzi w jakim stanie masz wahacze, jesli padł pojedynczy, a reszta trzyma sie na tyle dobrze, by polatać jeszcze chwile, to baw się w sztuki, ale jeśli są luzy na kilku, to ja wymieniał bym wszystko, na jakieś master sporty (praktycznie najtańsze wahacze) Ja koło 2 miesięcy temu wymieniałem wahacze po raz drugi, po raz kolejny MS. Po pierwszej wymianie żyły u mnie koło 35-40k km.

Co do sciągania może powietrza nie równo w kołach, może nie wyważone, może skrzywione koło, łozysko może się kończyć, geometria się przestawiła, jest kilka możliwości

Opublikowano

stacja diagnostyczna lub jakis mechanik co do wahaczy to jak kupisz sredni zestaw cenowy i wymienisz wszystkie naraz to masz wiekszy spokoj mozna tez stronami ale to takie grzebanie po pare razy ....

Opublikowano
  • Autor

panowie jak dla laika dużo roboty jest z wymianą całej zawiechy (ile to przeciętnie kosztuje u mechanika u was ) bo nie wiem czy dam rade to samemu robić bo ostatnie prace jakie robiłem sam to był fiat 125 , 126 ,no i nasz poczciwy żuk ,wiem że czasem nie warto samemu się bawić (brak sprzętu itp) bo naprawa kosztuje parę złotych ,ile wam zajmuje czasu wymiana całości

Opublikowano

to zalezy od zapieczonych srub czasami trza grzac palnikiem i zalezy co chcesz wymieniac same wahacze czy koncowki kierownicze tez?? ja meczylem swojego przez dwa dni tak na lajcie :wink:

Opublikowano

jeszcze amorki i sprezyny ale ich nie trzeba wymieniac jak sa dobre :decayed:

Opublikowano

Lipa, ponizej tysiaca nic sensownego nie kupisz

Opublikowano
  • Autor
Lipa, ponizej tysiaca nic sensownego nie kupisz

poczytałem trochę na temat tych wahaczy i dużo użytkowników je chwali że wytrzymują te 30 - 40 tyś km , a tyle wyniesie mój przebieg tego samochodu podczas mojego użytkowania ,więc nic lepszego nie potrzebuję ,o ile auto się nie rozleci wcześniej to już nowy nabywca się będzie martwił :grin:

Opublikowano
:facepalm:
Opublikowano
Lipa, ponizej tysiaca nic sensownego nie kupisz

poczytałem trochę na temat tych wahaczy i dużo użytkowników je chwali że wytrzymują te 30 - 40 tyś km , a tyle wyniesie mój przebieg tego samochodu podczas mojego użytkowania ,więc nic lepszego nie potrzebuję ,o ile auto się nie rozleci wcześniej to już nowy nabywca się będzie martwił :grin:

zgadzam sie na tyle ci wystarcza a przejmowac sie czy nastepny wlasciciel bedzie z nich zadowolony mi by to latalo kolo luloka :whistling:

Opublikowano
  • Autor

no i zamówione przez alledrogo MS bo dzisiaj zaszokowali mnie kwotą w sklepie w Mysłowicach 900 zł :shock3:

Opublikowano

W Sosnowcu na Kombajnistów masz MasterSporty po ok 500zł jakby co.

Opublikowano
  • Autor

szkoda że wcześniej nie napisałeś ,zostało by 30 zł w kieszeni :wink: na flaszkę

Opublikowano

sorry :decayed:

wisze Ci flaszke :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie właśnie odebrałem auto z warsztatu wymieniono rozrząd + tarcze hamulcowe z klockami + całe zawieszenie ,pojechałem ustawić zbieżność , i teraz pytanie czy to normalne że po wymianie zawieszenia tak ciężko chodzi kierownica ze nawet w ostatniej fazie po skręcie nie odbije do końca ?

Opublikowano

skoro wymieniles 8 wahaczy plus koncówki to raczej normalne ze ciezej bedzie chodzic szczegolnie jesli stare zawiesznie czyt swoznie byly juz " rozruszane"

jakbys zobaczyl w rece jak ciezko chodzi nowy sworzen w wahaczu czy koncówce i porównal z wyjetymi to bys wiedzial skad ta róznica przy ciezko chodzacych 10 nowych swozniach

Opublikowano
  • Autor

no własnie wiem w jakim stanie były stare dwa górne wahacze były app i dwie końcówki drążków też były app , nigdy nie miałem takiego zaieszenia/audi itp przez to pytam bo w innych autach zazwyczaj chodziło normalnie po wymianie .Dzieki za info

Opublikowano

U mnie ciezko chodziło na nowym zawieszeniu do czasu ustawienia zbieżności.

wysłane za pomocą tapki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.