Ubywający olej ZDJĘCIA

matibati2

Od momentu kiedy kupilem autko a przejechałem juz nim prawie 80000km między każdą zmianą oleju tj. 15000km ubywa mi około jednej miarki. Wczesniej sie tym zbytnio nie przejmowalem gdyz przy przebiegu 200tys. km "podobno" to ze auto bierze olej to normalka. Ale od dwoch zmian oleju zauwazam pewnien wyciek. Przecierałem i czyscilem to miejsce juz kilka razy i po pewnym czasie znow pojawia sie brudny olejowy osad. Czy to może byc wina jakiejs uszczelki albo zlego skrecenia układu silnikowego? Prosze o rade co to moze byc i jakich ewentualnie napraw trzebaby sie bylo podjac. Dzieki za pomoc

Ale z czym to się wiąże? Silnik na czymś traci czy nie? Wyskakuje jakieś błędy, będzie pózniej z tym problem? A nowy jakie koszta ?

moj AWX tez ma 200 tys. przebiegu, tez w tym miejscu troszke mokry od ojelu, a na miarce od wymiany do wymiany nie ubywa nic

u ciebie wyskoczy check engine na zegarach ,trzeba wyłączyć programowo,nowy od 500 allego do 1000 aso ,mam zaślepiony i jak narazie nie zauważyłem negatywnego wpływu na silnik

Tak z innej beczki. Nie wiem jak wyjeździcie swoimi dieslami mając na blacie po 200 tys km w rocznikach 2001, to jest jakieś szaleństwo przecież benzynę ciężko znaleźć z taki stanem silnika, z tego rocznika.

Ojj jeździsz albo bierzesz od Niemca i nie wiesz co było. Probujesz doprowadzić temat do stanu w jakim Niemiec ma jak kupuje fure w salonie i tyle.

Też się temu dziwię, co drugi pisze że auto z 2001 roku, bezwypadkowe i 200000 na blacie :grin: ja mam AVF z 2004 roku i 218 tyś przebiegu :decayed:

Co do EGR wystarczy poszukać ja wywalałem w zeszłym miesiącu całe to ustrojstwo tylko klapę gaszącą zostawiłem, z tej okazji założyłem nowy temat w tym dziale i opisałem co trzeba zrobić- wystarczy poszukać :naughty:

---------- Post dopisany at 09:27 ---------- Poprzedni post napisany at 08:51 ----------

Mój AVF został zakupiony przez Niemca w listopadzie 2004 roku i ma obecnie 240 tys km :) (ps: rejestracja auta w Niemczech w grudniu )