Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Paliwo w układzie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie, proszę o rady.

W piątek zaprowadziłem samochód do mechanika na wymianę oleju i wszystkich filtrów. Zaczęło się od tego że gościu podczas zdejmowania wężyka z podgrzewacza filtru paliwa urwał jedną rurkę (maskara!). Panowie z serwisu szybko zaczęli szukać czegoś w zamian ale akurat nic w okolicy nie dostali. Zgodziłem się na zespawanie(potrzebowałem samochodu), zawieźli podgrzewacz do zespawania, wygląda OK. Po zmontowaniu wszystkiego zadzwonili i odebrałem auto, do domu miałem blisko więc dojechałem bez żadnego problemu, jechał normalnie. Podczas następnej jazdy zaświeciła się kontrolka od układu chłodzenia (masakra jeszcze to zepsuli?!). Po zatrzymaniu się zajrzałem do zbiornika wyrównawczego ...był pełny, okazało się że pseudo mechanik zamienił wężyki i nadmiar paliwa z filtra wchodzi do zbiornika wyrównawczego.

Panowie dzisiaj przyjechali zabrali auto (zapewnili że tamten pseudo mechanik już u nich nie pracuje).

Proszę was o rady jakie konsekwencje może nieść za sobą paliwo w układzie chłodzenia i jakie czynności powinni wykonać żeby samochód działa tak jak przed felernym piątkiem?

Opublikowano

No to talenciaka niezlego mieli. Raczej nic sie nie powinno stac. Spuszcza plyn chlodniczy, ewentualnie przeplucza chlodnice i reszte ukladu a potem zaleja nowy plyn. Czasami jak czytam tego typu historie to mam dreszcze jak przejezdzam obok jakiegos warsztatu :decayed:

Opublikowano

hm...przy wymianie filtra paliwa w AJM ( domniemywam że masz taki silnik ) z tym "podgrzewaczem" a tak naprawdę chłodnicą paliwa nie odpina się tych wężyków , odkręcasz imbus odkładasz całość z rurkami na bok , zmieniasz oring pod śruba zakładasz nowy filtr i to wszystko cała filozofia , co on kombinował z tymi wężykami :eusathink:

Opublikowano

Konsekwencji nie powinno być.

Jak najszybciej płyn z chłodnicy do zlania (ewentualnie dodatkowo do przepłukania) i zalania nowym najlepiej koncetrat HEPU odpowiednio rozcieńczony wodą destylowaną

Opublikowano

Jak się takie coś czyta to normalnie się nóż w kieszeni otwiera... :facepalm:

Proponuje kilkukrotne przepłukanie układu.. Ropa jest jednak tłusta i moim zdaniem trzeba to przynajmniej dwa razy przepłukać...

czyli zalać nowym płynem, nagrzać auto, spuścić i ponownie... :whistling:

Opublikowano
Jak się takie coś czyta to normalnie się nóż w kieszeni otwiera... :facepalm:

Proponuje kilkukrotne przepłukanie układu.. Ropa jest jednak tłusta i moim zdaniem trzeba to przynajmniej dwa razy przepłukać...

czyli zalać nowym płynem, nagrzać auto, spuścić i ponownie... :whistling:

Zgadzam się i oczywiście na koszt warsztatu :)mogliby jakąś rekompensate zaproponować tak myśle :)

Opublikowano

Gdzie to w warszawie taka magia warsztatowa ?

Opublikowano

Jebłem:polew:

Opublikowano

No ciekawe czy wyrownawczy nie pchal do paliwa skoro zamienil weze. W zbiorniku masz plyn zamiast paliwa?

Sony Xperia Tapatalk 4

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.