Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Drgania silnika, kopcenie czarnym dymem z rury, spadek mocy


romator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam problem 3dni podczas jazdy nagle moja Audianka 1.9 TDI 131ps stracila moc z rur wydobywa sie czarny dym do tego przy dodawaniu gazu tak jakby jakies powietrze wlatywalo z klimy i zaczynaja sie takie krotkotrwale drgania silnika i tak na kazdym biegu przy dodawaniu gazu :( Boje sie nia jezdzic zeby jeszcze bardziej nie ''polepszyc'' sprawy . Pojechalem do mechanika podlaczyl pod kompa wykazalo blad 17664 cos z podcisnieniem ale wykasowal mi blad i komputer nie wykazuje zadnych bledow. Powiedzial mi ze to moze byc zle paliwo(tankowalem na Orlenie bo na takich mniejszych prywatnych stacjach nie tankuje).Nie wiem co jest . Jezli ktos mial podobny problem albo mniej wiecej wie co moze byc to prosilbym o pomoc... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!mam problem 3dni podczas jazdy nagle moja Audianka 1.9 TDI 131ps stracila moc z rur wydobywa sie czarny dym do tego przy dodawaniu gazu tak jakby jakies powietrze wlatywalo z klimy i zaczynaja sie takie krotkotrwale drgania silnika i tak na kazdym biegu przy dodawaniu gazu :( Boje sie nia jezdzic zeby jeszcze bardziej nie ''polepszyc'' sprawy . Pojechalem do mechanika podlaczyl pod kompa wykazalo blad 17664 cos z podcisnieniem ale wykasowal mi blad i komputer nie wykazuje zadnych bledow. Powiedzial mi ze to moze byc zle paliwo(tankowalem na Orlenie bo na takich mniejszych prywatnych stacjach nie tankuje).Nie wiem co jest . Jezli ktos mial podobny problem albo mniej wiecej wie co moze byc to prosilbym o pomoc... Pozdrawiam

mechanik chyba ma problemy ale z podcisnieniem we wlasnej doopie ... :naughty:

blad 17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62)

poza tym sprawdz szczelnosc dolotu .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie samochodzik jest u znajomych mechanikow i dopiero wieczorkiem do nich podjade i im powiem wiem ze jeszcze jakis przewodzik mi zmienili ktory dochodzil do jakiegos zaworku ale nic to nie pomoglo.... [br]Dopisany: 29 Lipiec 2008, 13:16 _________________________________________________aha zapomnialem jeszcze dodac ze byl jakis blad 17964 ale co to jest to nie wiem bo laik jestem jesli chodzi o mechanike samochodowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jeszcze jakis przewodzik mi zmienili ktory dochodzil do jakiegos zaworku

Bardzo precyzyjnie napisałeś co wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha zapomnialem jeszcze dodac ze byl jakis blad 17964 ale co to jest to nie wiem bo laik jestem jesli chodzi o mechanike samochodowa ;)

7964 - to przekroczona dolna granica regulacji ciśnienia doładowania

możliwe przyczyny usterki:

-uszkodzony zawór N75,

-uszkodzona turbosprężarka,

-nieszczelność w dolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli piszesz przewod nie okreslasz czy elektryczny czy podcisnieniowy. zawsze latwiej gdy chociaz wrzucisz fotografie.

mnie wyglada na dziure w dolocie ale najprosciej zlogowac silnik przynajmniej statycznie wtedy widac co sie dzieje z cisnieniami w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec mechanicy znalezli taki gruby przewod z dziura (mozna bylo wlozyc tam palec)

70476a964c699766.jpg

dzis zakupilem ta czesc zostala ona wymieniona i wszystko juz w porzadku samochod chodzi tak jak trzeba :) dziekuje za pomoc temat uwazam za zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam podobny problem,który jest tu opisywany z taką różnicą że u mnie problem pojawia się tylko wtedy gdy pojeżdze dłużej w deszczu wtedy traci moc gdy zdejmę wąz podciśnienia z EGR jest ok.czy czujnik tem.zewnętrznej ma jakiś wpływ na to zjawisko bo gdy tylko go zaleje woda traci moc.Jeszcze jedno pytanie,czy gdy do układu dolotowego poprzez nieszczelność dostanie się woda czy możliwa jest wtedy utrata mocy.prosze o wszelką pomoc dlatego że za 2dni wyjezdzam na kilka miesięcy do żabojadów a tam już mi nikt nie pomoże!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kolego napisać czy ta dziurka to od ocierania o coś?

może byś innym zaoszczędził kłopotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...