Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu prawe lusterko jest pod pamięć a nie lewe skoro lusterka napewno są z wersji europejskiej?

Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu prawe lusterko jest pod pamięć a nie lewe skoro lusterka napewno są z wersji europejskiej?

Poniewaz z opcja Pamieci lusterko prawe obniza sie na doł i idzie jeszcze w kierunku auta

Nawet gdzies to pokazywałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może jesteście wstanie podpowiedzieć mi gdzie mogłabym podjechać żeby ktoś mi założył chociaż podgrzewanie w lusterkach najlepiej w Wawie. Jeżdżenie bez podgrzewanych lusterek mnie coraz bardziej wkurza, a ja jestem kobietką i niestety nie ogarnę tego sama. Macie jakiś sprawdzony warsztat lub kogoś prywatnie do polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może jesteście wstanie podpowiedzieć mi gdzie mogłabym podjechać żeby ktoś mi założył chociaż podgrzewanie w lusterkach najlepiej w Wawie. Jeżdżenie bez podgrzewanych lusterek mnie coraz bardziej wkurza, a ja jestem kobietką i niestety nie ogarnę tego sama. Macie jakiś sprawdzony warsztat lub kogoś prywatnie do polecenia?

pisz do kolegi sowiq :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-s5-rs5-8t0-lusterka-16-pin-i5119321078.html

16 pin to pamięć, side, fotochrom, grzanie i składanie? Na aukcji niżej ktoś wspomina jeszcze o podświetlaniu, ale ani słowa o pamięci

http://allegro.pl/audi-rs5-s5-cabrio-lusterka-zewnetrzne-full-i5084341149.html

jak tu być mądrym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A5 musi byc w wtyczce 16 PINOWEJ ( 14 pinów zajetych)

A podswietlenie...............pewnie chodzi o SIDA :) czyli plus osobna wtyka 2 PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrclaguna

czy mogę wrzucić sterowniki z różnymi końcówkami?

np kierowcy 8K0959792M, a pasażera 8K0959793F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba coś modzić we wtyczce do przełącznika lusterek po jego zamianie na "składany"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

Mam problem, dzisiaj zamontowałem lusterka skladane, wyposazone we wklady fotochrom i tu wlasnie tkwi problem :)

Sterowniki mam 8K0 959 792 H (pasażer), 8K0 959 793 H (kierowca).

Tak wygląda złącze przy słupku A:

1_zlacze_przy_s_upku_A.jpg

Tak wygląd wtyczka przy słupku A:

2_wtyczka_przy_slupku_A.jpg

A tak wygląda wtyczka która wchodzi do sterownika drzwi:

3_wtyczka_do_sterownika_drzwi.jpg

Według tego schematu:

o7uz.png

przewody we wtyczce drzwi i wtyczce w słupku A są OK, tylko w tym "Y7" się nie zgadza. Czy to oznacza, że muszę pociągnąć przewody z lusterka wewnętrznego,a by uruchomić fotochrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lusterka które są podgrzewane z automatu są też z funkcją składania? bo do dzisiaj nie wiedziałem, że mam podgrzewane lusterka.... i pytanie czy mając właśnie takie podgrzewanie to są także składane? nie ma w przełącznikach opcji składania, ale czy można to zakodować jakoś by z poziomu MMI można było ustawić czy lusterka mają się składać po zamknięciu z pilota? i czy teoretycznie lusterka są składane mając ich podgrzewanie?

na razie nie mam dostępu do kabelka by sprawdzić jakie sterowniki siedzą w drzwiach... dlatego pytam z góry dzięki za podpowiedź

pozdr,

Edytowane przez troopers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lusterka którą są podgrzewane z autoamtu są też z funkcją składania? bo do dzisiaj nie wiedizałem, że mam podgrzewane lusterka.... i pytanie czy mając właśnie takie podgrzewanie to są także składane? nie ma w przełącznikach opcji składania, ale czy można to zakodować jakoś by z poziomu MMI można było ustawić czy lusterka mają się składać po zmaknięciu z pilota? i czy teoretycznie lusterka są składane mając ich podgrzewanie?

na razie nie mam dostepu do kabelak by sprawdzic jakei sterwoniki siedza w drzwioach... dlatego pytam :) z góry dzięki za podpowiedź

pozdr,

Raczej nie są, takie tez maiłem, elektryczne i podgrzewane, nawet sterowniki były pod składane, ale lustra miałem zwykłe 6 PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widze ,to masz juz instalacje pod fotochrom w obrebie drzwi ,czyli wtyczka do sterownika drzwi i wtyczka przy slupku A.

Jesli tak ,to musisz tylko pociagnac po 2 przewody na prawo i lewo od lusterka ,piny 4 i 5 ,do wtyczki wewnetrznej przy slupku A.


A czy lusterka które są podgrzewane z automatu są też z funkcją składania? bo do dzisiaj nie wiedziałem, że mam podgrzewane lusterka.... i pytanie czy mając właśnie takie podgrzewanie to są także składane? nie ma w przełącznikach opcji składania, ale czy można to zakodować jakoś by z poziomu MMI można było ustawić czy lusterka mają się składać po zamknięciu z pilota? i czy teoretycznie lusterka są składane mając ich podgrzewanie?

na razie nie mam dostępu do kabelka by sprawdzić jakie sterowniki siedzą w drzwiach... dlatego pytam z góry dzięki za podpowiedź

pozdr,

Podgrzewanie nie ma nic do skladania.

Jak na pokretle regulacji w drzwiach nie masz dolnej pozycji ,to nie masz skladanych.

Edytowane przez MarcinOslo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze widze ,to masz juz instalacje pod fotochrom w obrebie drzwi ,czyli wtyczka do sterownika drzwi i wtyczka przy slupku A.

Jesli tak ,to musisz tylko pociagnac po 2 przewody na prawo i lewo od lusterka ,piny 4 i 5 ,do wtyczki wewnetrznej przy slupku A.

Tak też z kumplem wywnioskowaliśmy, ze właśnie w złączu w słupku A jest coś nie halo. A którędy najlepiej pociągnąć te przewody, dużo z tym roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągniesz kabelki słupkami w podsufitce do lusterka wew.

Trzeba zdjąć tapicerki słupków, wyjąć lampkę podsufitki i poprzeciągac kabelki (pomocny jest w tym sztywny kabel lub drut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cocco, da radę ogarnąć :thumbup1:

Może od razu czarną podsufitkę? :dziura:

Edytowane przez Kriss SierraFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również mam pewien problem, ale w A5.

Auto miało dokładane lusterka i teoretycznie wszystko działa oprócz składania po zamknięciu samochodu. W MMI opcja jest aktywowana, ale w tej chwili działa to dosyć dziwnie tzn. po zamknięciu samochodu z kluczyka lusterka się nie składają, ale za to po włączeniu zapłonu składają się i od razu rozkładają.

Czy miał ktoś podobny problem z lusterkami?

Edytowane przez ByQ_Trn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...