Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Lusterka mam zakodowane składają się tylko po przekręceniu włącznika luster, pytanie jak zakodować żeby składały się same po zamknięciu auta z kluczyka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wszystko w pierwszym poście napisane, wystarczy poczytać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

mam taki problem... przyszły mi dzisiaj zakupione lusterka 10-pinowe, te mniejsze (produkcja 2010r). co ciekawe kabelki różowy i niebieski mają one na pinach 14 i 15 zamiast na 9 i 10, a piny 9 i 10 są w ogóle wolne.

dla porównania mam w garażu lusterka 14- pinowe z A5 i w nich kable różowy i niebieski są na odpowiednich miejscach tj. pin 9 i 10. nie wiem w takim razie o co kaman...

aby było jeszcze ciekawiej to lusterka, które dzisiaj przyszły mają te czarne trójkąty w tych samych wymiarach co te w lusterkach od A5, czyli... te, które zakupiłem też są z A5.....

dodatkowo, mimo, że te trójkąty mają takie same wymiary to różnią się krawędziami, jedne mają bardziej ostre a drugie bardziej zaokrąglone... no i długością kabli, jedne mają dłuższe kable o jakieś 10 cm pomimo, że mają tę czarną jakby uszczelkę na kablu typową dla A5 (mniejszą, okrągłą)

dla jasności tematu, chciałbym zmienić lusterka z roku 2010 (te większe) na lusterka el. składane do góry czyli te mniejsze.

Edytowane przez adameksc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam taki problem... przyszły mi dzisiaj zakupione lusterka 10-pinowe, te mniejsze (produkcja 2010r). co ciekawe kabelki różowy i niebieski mają one na pinach 14 i 15 zamiast na 9 i 10.

dla porównania mam w garażu lusterka 14- pinowe z A5 i w nich kable różowy i niebieski są na odpowiednich miejscach tj. pin 9 i 10. nie wiem w takim razie o co kaman.

W nowszych modelach były zmiany w kolorystyce kabli, u mnie nawet do ADSu kolory się nie zgadzały :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem... przyszły mi dzisiaj zakupione lusterka 10-pinowe, te mniejsze (produkcja 2010r). co ciekawe kabelki różowy i niebieski mają one na pinach 14 i 15 zamiast na 9 i 10.

dla porównania mam w garażu lusterka 14- pinowe z A5 i w nich kable różowy i niebieski są na odpowiednich miejscach tj. pin 9 i 10. nie wiem w takim razie o co kaman.

W nowszych modelach były zmiany w kolorystyce kabli, u mnie nawet do ADSu kolory się nie zgadzały :facepalm:

tyle, że mimo, że lusterka są 10-pinowe to piny 9 i 10 są free :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio że u mnie lusterka składają się nierówno. Po stronie kierowcy wolniej. Da się coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mają. Taki urok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Da się coś z tym zrobić

Oczywiście, przyzwyczaić się i nie zwracać uwagi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu dorwałem lustra do a4 składane :banan:

dzisiaj je zamontowałem, ale tylko od strony pasażera, drzwi kierowcy zostawiam na jutro.

zmieniłem także sterownik drzwi z końcówką C na D.

no i teraz co się dzieje:

- auto ma mnóstwo błędów związanych właśnie ze sterownikiem drzwi, niektórych nie da się usunąć

- z kodowania sterownika wychodzi na to, że jest on od A5 (dlatego jak otwieram drzwi to opuszcza mi się szyba :) )

- wszystkie testy wykonawcze sterownika są ok, lustra się składają

- sterownik drzwi co prawda przyjmuje kodowanie ale go nie zapisuje (próbowałem kopiując stare kodowanie, zmieniając poszczególne bity, przepisując i dalej ci...l)

Moje pytanie jest następujące: czy jest to wina, że dokonałem zmian tylko w jednych drzwiach i sytuacja powróci do normy jak złoże drzwi kierowcy, czy jest to wina niesprawnego sterownika (choć uważam, że gdyby był nie sprawny to nic by nie działało a tak działa wszystko)

zaraz oci...je :facepalm:

Edytowane przez adameksc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle zakodowane sterowniki :)

Podpowiedzi masz w VCDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu dorwałem lustra do a4 składane :banan:

dzisiaj je zamontowałem, ale tylko od strony pasażera, drzwi kierowcy zostawiam na jutro.

zmieniłem także sterownik drzwi z końcówką A na D.

no i teraz co się dzieje:

- auto ma mnóstwo błędów związanych właśnie ze sterownikiem drzwi, niektórych nie da się usunąć

- z kodowania sterownika wychodzi na to, że jest on od A5 (dlatego jak otwieram drzwi to opuszcza mi się szyba :) )

- wszystkie testy wykonawcze sterownika są ok, lustra się składają

- sterownik drzwi co prawda przyjmuje kodowanie ale go nie zapisuje (próbowałem kopiując stare kodowanie, zmieniając poszczególne bity, przepisując i dalej ci...l)

Moje pytanie jest następujące: czy jest to wina, że dokonałem zmian tylko w jednych drzwiach i sytuacja powróci do normy jak złoże drzwi kierowcy, czy jest to wina niesprawnego sterownika (choć uważam, że gdyby był nie sprawny to nic by nie działało a tak działa wszystko)

Kiedyś o tym pisałem, chyba nawet w tym temacie. Mi zaczęło wywalać błedy w kilku sterownikach, np. Silniku.

Pierwsze co trzeba zrobić przed wymianą to skopiować kodowanie ze starego sterwonika, a po wymienie wkleić do nowego + wyklikać opcję składania lusterek. W podpowiedziach VCDS nie ma wszystkich bitów ustawionych na sterowniku, przekopiowanie jest jedynym sposobem, który u mnie zadziałał.

Żeby nie zdejmować jeszcze raz boczka, ja bym na chwilę podłączył stary sterownik pasażera po stronie kierowcy podczas wymiany drugiego lusterka. Podłączasz, kopiujesz Long Coding, wklejasz do sterownika pasażera, aktywujesz składane lustra i powinno być git. Oczywiście analogicznie dla kierowcy ;)

[edit]

Dokładniejszy opis mojego problemu i rozwiązanie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/245599-montaz-podgrzewanych-oraz-skladanych-lusterek/?p=3626335

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie zrobiłem tylko drzwi pasażera, mam nadzieję, że błedy wyskakują z tego powodu, ze w drzwiach kierowcy jest nadal stary sterownik, w dodatku uboższy i dlatego oba stery się nie dogadują.

Co do kodowania to oczywiście kopiowałem stare kodowanie, kodowanie akceptuje ale go nie zapamiętuje (jak jeszcze raz wejdę do long coding to nadal jest tam stare kodowanie). Próbowałem także ręcznie wpisywac kodowanie, ręcznie zmieniać bity i dalej nic... domniemywam, że sterownik nie przyjmuje kodowania, ponieważ inne sterowniki posiadają błędy, których nie da się trwale usunąć, błędy związane właśnie z wymianą sterownika

zobaczymy co się stanie jak dzisiaj złożę drzwi kierowcy....


lustra opanowane, DIY wykonany :banan:

tak, jak przypuszczałem błędy wynikały z faktu że miałem odpowiedni sterownik tylko w jednych drzwiach. to powodowało szereg błędów i w rezultacie uniemożliwiało poprawne zakodowanie sterownika.

u mnie też lewe lusterko składa się o jakąś sekundę wolniej

dziękuję gibons za podpowiedzi w sprawie przełożenia blend w lusterkach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie zrobiłem tylko drzwi pasażera, mam nadzieję, że błedy wyskakują z tego powodu, ze w drzwiach kierowcy jest nadal stary sterownik, w dodatku uboższy i dlatego oba stery się nie dogadują.

Co do kodowania to oczywiście kopiowałem stare kodowanie, kodowanie akceptuje ale go nie zapamiętuje (jak jeszcze raz wejdę do long coding to nadal jest tam stare kodowanie). Próbowałem także ręcznie wpisywac kodowanie, ręcznie zmieniać bity i dalej nic... domniemywam, że sterownik nie przyjmuje kodowania, ponieważ inne sterowniki posiadają błędy, których nie da się trwale usunąć, błędy związane właśnie z wymianą sterownika

zobaczymy co się stanie jak dzisiaj złożę drzwi kierowcy....

lustra opanowane, DIY wykonany :banan:

tak, jak przypuszczałem błędy wynikały z faktu że miałem odpowiedni sterownik tylko w jednych drzwiach. to powodowało szereg błędów i w rezultacie uniemożliwiało poprawne zakodowanie sterownika.

u mnie też lewe lusterko składa się o jakąś sekundę wolniej

dziękuję gibons za podpowiedzi w sprawie przełożenia blend w lusterkach :hi:

U mnie było identycznie, sterownik w drzwiach kierowcy zachowuje się jak master a w pasażera jak slave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pozdrawiam. Posiadam a4b8 r.2011 przed liftem bez podgrzewanych lusterek. Zamontowałem wkłady i niestety trzeba zmienić kod ale w Lublinie nie znalazłem warsztatu który to może zrobić, owszem jak podam kod który zmienić.Proszę o pomoc o podanie kodu lub wskazanie odpowiedniego fachowca.

Edytowane przez hansik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Udało mi się znaleźć lusterka 14+2pin i chciałbym dołożyć przy okazji side assist. Mam 2x radary w tylny zderzek, czekam na wiązke PDC z wtyczkami do radarów. Pytanie zasadnicze czy muszę ciągnąc jakąś wiązkę od tyłu do przodu auta , czy wiązka tylnego zderzaka wpinana jest w moduł PDC (czy muszę go wymieniać?) i wszystko leci dalej po CAN?

Do czego podłączyć przycisk deaktywacji side assist znajduący się w trójkącie lusterka kierowcy i 2pinową wtyczkę diody side assist? Czy lusterka polift A5 będą pasowały do przedliftowych drzwi w A5?

Tak się składa że poruszam się autem z kierownica po stronie prawej i zastanawiam się czy lusterka różnią się czym więcej niż szkłami? Czy jeśli kupie europejskie lusterka i włożę angielskie szkła to będzie ok ?

Dzięki za odpowiedź

Edytowane przez inferPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze trzeba ciagnac nie wiazke tylko wiazki od lusterek do sterowników ( info w pierwszym poscie oraz inny temat )

Oprocz szkieł rozne sa silniczki w lusterkach

z A5 nie pasuja mocowania do A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze trzeba ciagnac nie wiazke tylko wiazki od lusterek do sterowników ( info w pierwszym poscie oraz inny temat )

Oprocz szkieł rozne sa silniczki w lusterkach

z A5 nie pasuja mocowania do A4

Dzięuję za info, czyli muszę zatem szukać czegoś z RHD, niestety jest bardzo ciężko bo tutaj ludzie nie inwestują w opcje dodatkowe.

Wracając do side asssist nie bardzo widzę info w 1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie skończyłem czytać.

Jeszcze w temacie lusterek - jeśli kupiłbym europejskie przedliftowe składane elektrycznie to czy mogę jakoś złożyć z 2 kompletów jeden składany elektrycznie przystosowany do ruchu RHD? Nie mogę znaleźć składanych lusterek u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...