Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam sterowniki:

8K0 959 793 J Kierowca

8K0 959 792 J Pasażer

Te sterowniki nie obsługują składanych lusterek.

Komplet sterowników

Komplet lusterek

Polecam poszukać na Allegro. Lusterka możesz kupić w innym kolorze i przełożyć obudowy.

8K1867171E 7PE Uchwyt czarny (soul?)

8K0959565C To jest przełącznik do grzanych i składanych ?? 130 zł ASO

Co to za element 8T0919173A ?? potrzebny ??

8T0919173A to ten plastik do przełącznika: Home Page ES#462952 Optic Panel - 8T0919173A

Ja za 120 zł kupiłem na Allegro cały boczek drzwi z uchwytem, wszystkimi włącznikami, podświetlaną klamką, wiązką i jeszcze pakietem QQ1. Poszukaj, bo nie ma sensu płacić kilka razy więcej w ASO.

Jeszcze pewnie potrzebuję trochę kabla i jakieś piny do tego przerabiania lusterka?? Jakie i ile kabla (jakiej grubości ? też 0,35 ?)

Wiązkę z lusterka wpina się bezpośrednio do sterownika drzwi. O ile nie będziesz dokłądał kabli do podświetlenia LED, to nic nie będziesz musiał ciągnąć.

Zmieszczę się w 1500 zł ze wszystkim ?

Ja wydałem trochę ponad połowę tego ;) Ukłony dla @wrclaguna za dobre części w dobrej cenie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fotochromu prawdopodobnie będziesz musiał ciągnąć kabelki z lusterka wewnętrznego przez drzwi do sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem jest przerobienie z nieskładanych podgrzewanych lusterek na składane fotochromatyczne podgrzewane lusterka ze światełkiem LED.

Trochę nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale może Ci się przydać taka rada z mojego doświadczenia. Nie ma sensu zakładać podświetlenia LED do składanych lusterek, bo to po prostu nie spełnia swojej funkcji. Jak lusterka są złożone, to światełko nie świeci (zresztą i tak oświetlałoby tylko kawałek drzwi). Więc przy wsiadaniu to nie pomoże, no chyba że wyłączysz składanie lusterek, ale to też trochę bez sensu skoro chcesz wydawać kasę na taką funkcję :)

Celem jest przerobienie z nieskładanych podgrzewanych lusterek na składane fotochromatyczne podgrzewane lusterka ze światełkiem LED.

Trochę nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale może Ci się przydać taka rada z mojego doświadczenia. Nie ma sensu zakładać podświetlenia LED do składanych lusterek, bo to po prostu nie spełnia swojej funkcji. Jak lusterka są złożone, to światełko nie świeci (zresztą i tak oświetlałoby tylko kawałek drzwi). Więc przy wsiadaniu to nie pomoże, no chyba że wyłączysz składanie lusterek, ale to też trochę bez sensu skoro chcesz wydawać kasę na taką funkcję :)

Dokładnie funkcja podświetlania jest zbędna.

Posiadam sterowniki:

8K0 959 793 J Kierowca

8K0 959 792 J Pasażer

Te sterowniki nie obsługują składanych lusterek.

Komplet sterowników

Komplet lusterek

Polecam poszukać na Allegro. Lusterka możesz kupić w innym kolorze i przełożyć obudowy.

8K1867171E 7PE Uchwyt czarny (soul?)

8K0959565C To jest przełącznik do grzanych i składanych ?? 130 zł ASO

Co to za element 8T0919173A ?? potrzebny ??

8T0919173A to ten plastik do przełącznika: Home Page ES#462952 Optic Panel - 8T0919173A

Ja za 120 zł kupiłem na Allegro cały boczek drzwi z uchwytem, wszystkimi włącznikami, podświetlaną klamką, wiązką i jeszcze pakietem QQ1. Poszukaj, bo nie ma sensu płacić kilka razy więcej w ASO.

Jeszcze pewnie potrzebuję trochę kabla i jakieś piny do tego przerabiania lusterka?? Jakie i ile kabla (jakiej grubości ? też 0,35 ?)

Wiązkę z lusterka wpina się bezpośrednio do sterownika drzwi. O ile nie będziesz dokłądał kabli do podświetlenia LED, to nic nie będziesz musiał ciągnąć.

Zmieszczę się w 1500 zł ze wszystkim ?

Ja wydałem trochę ponad połowę tego ;) Ukłony dla @wrclaguna za dobre części w dobrej cenie :hi:

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedź. Tak więc po kolei:

1) Składanie lusterek vs. podświetlenie -> wyobrażałem sobie to tak: Klikam (otwieram auto) odpala się podświetlenie lusterek skierowane w strone okna i lusterka "kładą się" do normalnej pozycji z włączonym podświetleniem dochodząc do pozycji gdzie świecą w dół. Fala światła "opadałaby" z okna przez drzwi aż do ziemi pod lusterkiem. Rozumiem że jest to niemożliwe ?

2)

Ja za 120 zł kupiłem na Allegro cały boczek drzwi z uchwytem, wszystkimi włącznikami, podświetlaną klamką, wiązką i jeszcze pakietem QQ1. Poszukaj, bo nie ma sensu płacić kilka razy więcej w ASO.
- mógłbyś sprecyzować co wpisałeś w wyszukiwarce ? (boczek? bo co do qq1 to bardzo mi się to podoba niemniej jednak nie wiem czy mnie nie przerasta chętnie bym się podiął też pakietu doświetlenia (tym bardziej że nawet schowek pasażera nie ma lampki), nie mam też podświetlanych drzwi ani od dołu ani od boku (to czerwone to zaślepka). Rozumiem że było tam min. 8T0919173A, 8K1867171E 7PE oraz 8K0959565C i kilka innych rzeczy.

Odezwę się w takim razie do Mistrza wrclaguna :decayed: może ma jeszcze części.

3)

Do fotochromu prawdopodobnie będziesz musiał ciągnąć kabelki z lusterka wewnętrznego przez drzwi do sterownika

No właśnie mógłbyś to sprecyzować ? Jeśli się nie mylę to lusterko środkowe (jest u mnie podłączone do komfortu), w każdym razie działa prawidłowo. Skąd powinna instalacja iść ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Składanie lusterek vs. podświetlenie -> wyobrażałem sobie to tak: Klikam (otwieram auto) odpala się podświetlenie lusterek skierowane w strone okna i lusterka "kładą się" do normalnej pozycji z włączonym podświetleniem dochodząc do pozycji gdzie świecą w dół. Fala światła "opadałaby" z okna przez drzwi aż do ziemi pod lusterkiem. Rozumiem że jest to niemożliwe ?

U mnie lusterka rozkładają się dopiero w momencie włączenia zapłonu, więc do wsiadania nie przydają się w ogóle (po prostu nie świecą). Nie wiem czy jest inna opcja.

mógłbyś sprecyzować co wpisałeś w wyszukiwarce ?

Boczek a4 b8 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Co do wyposażenia to musisz patrzeć po zdjęciach albo dzwonić. Polecam wybrać takie z wiązkami kabli, bo same piny potrafią kosztować po kilkanaście zł.

Do fotochromu prawdopodobnie będziesz musiał ciągnąć kabelki z lusterka wewnętrznego przez drzwi do sterownika

No właśnie mógłbyś to sprecyzować ? Jeśli się nie mylę to lusterko środkowe (jest u mnie podłączone do komfortu), w każdym razie działa prawidłowo. Skąd powinna instalacja iść ??

Oczywiście masz fotochromatyczne lusterko wewnętrzne? Sygnał do lusterek zewnętrznych idzie przez sterowniki drzwi z czujnika światła umieszczonego w lusterku wewnętrznym. Musisz pociągnąć po dwa kable do obu sterowników drzwi. Tutaj masz schematy: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-230480/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz fotochromatyczne lusterko wewnętrzne? Sygnał do lusterek zewnętrznych idzie przez sterowniki drzwi z czujnika światła umieszczonego w lusterku wewnętrznym. Musisz pociągnąć po dwa kable do obu sterowników drzwi. Tutaj masz schematy: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-230480/
Tak mam fotochromatyczne działające lusterko wraz z czujnikiem zmierzchu (chociaż to nie ma znaczenia chyba).

Oczywiście kabelki przeciągamy od lusterka w podsufitce w kierunku bezpiecznika , masę bierzemy z dolnego słupka A . Niestety jeden przewód musimy poprowadzić do Modułu Komfortu

Z tego wynika że chyba bliżej będę miał z komfortu chyba ? Stąd moje kolejne pytanie czy przypadkiem oryginalnie wiązka nie idzie z komfortu i nie przechodzi jeszcze przez bezpiecznik ?? Czy mógłby ktoś kto potrafi dobrze czytać schematy potwierdzić to ??

Co do podświetlenia to w takim razie zaniecham chyba tej modyfikacji. Myślałem że odbywa się to jednoczasowo podczas otwierania auta jak i podczas zamykania.

mógłbyś sprecyzować co wpisałeś w wyszukiwarce ?

Boczek a4 b8 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Co do wyposażenia to musisz patrzeć po zdjęciach albo dzwonić. Polecam wybrać takie z wiązkami kabli, bo same piny potrafią kosztować po kilkanaście zł.

Ile za boczek pełny to przestępna cena ?? Czy mam szukać obu stron czy tylko lewej (tej z kontrolkami od lusterek) ??

Jeszcze pytanie co do wkładu w lusterkach, czy wszystkie lewe lusterka mają przedziałkę z wyodrębnioną strefą martwą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo i co wynika ze schematu, kable idą bezpośrednio z pinów 4 i 5 wtyczki lusterka wewnętrznego i idą bezpośrednio do wtyczek w słupkach bocznych. Dalej, przez wtyczki do sterowników drzwi. Z modułem komfortu się nie łączą. Zresztą znajduje się on w bagażniku, więc nie wiem jak miałbyś mieć bliżej :wink:

Wszystko jest ładnie widoczne na tym schemacie, nie trzeba jakiejś filozofii żeby go odczytać.

o7uz.png

Ile za boczek pełny to przestępna cena ?? Czy mam szukać obu stron czy tylko lewej (tej z kontrolkami od lusterek) ??

Za tyle, żeby wyszło taniej niż kupować oddzielnie części :decayed: Jeśli potrzebujesz tylko włącznik lusterek, to tylko lewa. Jeśli chcesz od razu dołożyć światełka, to szukaj obu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie niedawno zaglądałem i niestety z lusterka wew nie idą kable do komfortu, trzeba pociągnąć bezpośrednio do sterownika drzwi przez złącze które jest w słupku drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo i co wynika ze schematu, kable idą bezpośrednio z pinów 4 i 5 wtyczki lusterka wewnętrznego i idą bezpośrednio do wtyczek w słupkach bocznych. Dalej, przez wtyczki do sterowników drzwi. Z modułem komfortu się nie łączą. Zresztą znajduje się on w bagażniku, więc nie wiem jak miałbyś mieć bliżej :wink:

Wszystko jest ładnie widoczne na tym schemacie, nie trzeba jakiejś filozofii żeby go odczytać.

http://img689.imageshack.us/img689/1258/o7uz.png

Ile za boczek pełny to przestępna cena ?? Czy mam szukać obu stron czy tylko lewej (tej z kontrolkami od lusterek) ??

Za tyle, żeby wyszło taniej niż kupować oddzielnie części :decayed: Jeśli potrzebujesz tylko włącznik lusterek, to tylko lewa. Jeśli chcesz od razu dołożyć światełka, to szukaj obu :kox:

Ja u siebie niedawno zaglądałem i niestety z lusterka wew nie idą kable do komfortu, trzeba pociągnąć bezpośrednio do sterownika drzwi przez złącze które jest w słupku drzwi.

Dobra, odezwę się pewnie jak tylko będę modził. Jeszcze jedno pytanie co z tymi sterownikami drzwi i CP ?? Jest czy nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć do czego są piny 15 i 16 ? lustra 14pin są z asystentem i pamięcią a 16pin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie zastanawiałem się cóż to może być, ale w zasadzie czemuś to musi służyć audi nic w gratisie nie daje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku sprostowaniu w lusterkach 10 PIN jest tez instalacja pod fotochrom :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze sprawa z fotochromem zew się mocno ruszyła :):banan:

W pierwszym poscie jest cały opis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tak zakodować lusterka aby otwierały się po otwarciu auta z kluczyka a nie po włączeniu zapłonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tak zakodować lusterka aby otwierały się po otwarciu auta z kluczyka a nie po włączeniu zapłonu ?

Chyba się nie da sam próbowałem to zakodować ale bez skutku.Z drugiej strony jak wjedziesz w jakiś zakamarek otworzysz auto to możesz uszkodzić lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak wjedziesz w jakiś zakamarek otworzysz auto to możesz uszkodzić lusterka

Elektrycznie składane lusterka mają takie samo "sprzęgiełko" jak zwykłe. Jak trochę mocniej pociągniesz, to się złoży. Mi tak się często dzieje np. na myjni. Więc nie ma ryzyka uszkodzenia.

A druga sprawa, że żeby z tego zakamarka wyjechać to pasowałoby odpalić silnik, a wtedy i tak lusterka się rozłożą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...