Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Juz problem rozwiazalem. Okazalo sie ze sterowniki ktore mialem (nr w poscie wyzej ) rowniez obsluguja skladane lusterka. Sek w tym ze nie wystarczy tylko wlaczyc Foldable mirrors instaled w grupie 46. Trzeba rowniez zaznaczyc ta opcje w kazdym strrowniku drzwi pasazera strer 52 i kierowcy ster 42. Po włączeniu skladanie zaczęło działać.

Pzdr

A na jakim sterowniku Ci poszło chodzi o literkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na innym forum, do lusterek składanych w sterowniku muszą być dwa prawe piny w górnym rzędzie (patrz foto)

sterownik.jpg

Jeśli dobrze pamiętam pin 9 i 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko sterownik z polifta z kombi i końcówka : P : obsługuje składane lusterka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko sterownik z polifta z kombi i końcówka : P : obsługuje składane lusterka itp

Tak obsluguje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super dzięki za info:wink:

---------- Post dopisany at 08:18 ---------- Poprzedni post napisany at 08:16 ----------

Trzeba chyba kupować wszystko z kombi do sedana żeby działało jak trzeba:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki :) czy podgrzewane lusterka sa w standardzie?

W standardzie jest instalacja wiązka itp. ale nie zawsze są wkłady lusterek z matą do podgrzewania. Nie raz trzeba je dokupić i zakodować podgrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki :) czy podgrzewane lusterka sa w standardzie?

W standardzie jest instalacja wiązka itp. ale nie zawsze są wkłady lusterek z matą do podgrzewania. Nie raz trzeba je dokupić i zakodować podgrzewanie.

do wkladadow mam podlaczone dwa kable wiec chyba to beda maty, bo fotohromu nie posiadam, ale nie wiem dlaczego nie grzeja, i jeszcze cos na przelaczniku nie mam oznaczenia podgrzewania lusterek tylko pionowa kreske - jest kilka wersji czy jednak nie mam grzanych luster albo cos jest walniete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kodowanie,

naciśnij przełącznik ogrzewania tylnej szyby, poczekaj i sprawdź (musi być na zewnątrz po niżej 5'C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki :) czy podgrzewane lusterka sa w standardzie?

W standardzie jest instalacja wiązka itp. ale nie zawsze są wkłady lusterek z matą do podgrzewania. Nie raz trzeba je dokupić i zakodować podgrzewanie.

do wkladadow mam podlaczone dwa kable wiec chyba to beda maty, bo fotohromu nie posiadam, ale nie wiem dlaczego nie grzeja, i jeszcze cos na przelaczniku nie mam oznaczenia podgrzewania lusterek tylko pionowa kreske - jest kilka wersji czy jednak nie mam grzanych luster albo cos jest walniete

U mnie ori byly klable przyklejone na jakis silikon do szkiel a same szkla mat nie mialy:facepalm: Kodowanie +wymiana wkladow i :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj dilla póki co wygląda na udanego. za 400 + coś ekstra wymieniłem się wkładami lusterek na trafione :kox:

Okazało się, że wewnątrz jest kostka fotochrom co niezmiernie mnie ucieszyło (Ale czego można było się spodziewać skoro fabrycznie składane/grzane/side assist). Tak więc wkłady za 500 z aukcji fotochrom kupione, jutro będą u mnie i montuje, mam nadzieje, że wszystko będzie śmigać. Wtedy już lusterka są full wypas :decayed:

Do kodowania trzeba coś dorzucić czy z automatu będzie współgrać z lustrem wewn. bo póki co raczej w kodowaniu sterownika drzwi nie widziałem.

Póki co

IMG_20131216_154919.jpg

:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pociagnąc kabelki do lusterka wewnetrznego :wink:

Tu jest kilka fotek i spis PINÓW .

===> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-230480/index12.html#post2769568

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O siet, czyli dali kostkę w lusterku a dalej brak kabelka, no niezle. Ale nie będzie chyba taki hardcore, raczej warte zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke roboty jest z rozbieraniem wszystkiego :wink: Po dwa kabelki trzeba cignąc

o7uz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który pin odpowiada za fotochrom w sterowniku drzwi doprowadzony do lusterka czy idzie bezpośrednio,bo rozumiem że tam mam się podpiąć do sterownika czy jakoś inaczej jak jest fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który pin odpowiada za fotochrom w sterowniku drzwi doprowadzony do lusterka czy idzie bezpośrednio,bo rozumiem że tam mam się podpiąć do sterownika czy jakoś inaczej jak jest fabrycznie

Ale tu jest temat o składanych lusterkach :wink:

O fotochromie masz watek tu ===> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/montaz-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom-230480/#post3831377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tego co tu widzę postanowiłem zabrać się za przerabianie lusterek. Chciałem podsumować moje przemyślenia i dowiedzieć się czy dobrze rozumiem wszystko. Celem jest przerobienie z nieskładanych podgrzewanych lusterek na składane fotochromatyczne podgrzewane lusterka ze światełkiem LED.

Posiadam sterowniki:

8K0 959 793 J Kierowca

8K0 959 792 J Pasażer

Patrząc po numerach tutaj oraz

http://www.audienthusiasts.com/Project_FoldingMirrors.html

nie znalazłem tych sterowników co przemawia za faktem iż nie obsługują one składanych lusterek (i chyba fotochromu też). Tak więc lista części które muszę zakupić to:

Spody/Blendy muszę sam przerobić.

4F0949133A lampka LED

4F0949134A lampka LED

823971988 x2 2x obudowy wtyczek

000979009E x2 2x PINY

000979013E x2 2x PINY

Przewód 0,35 mm 1,5m (to jest na obie strony ??)

Komplet sterowników

Komplet lusterek

8K1867171E 7PE Uchwyt czarny (soul?)

8K0959565C To jest przełącznik do grzanych i składanych ?? 130 zł ASO

Co to za element 8T0919173A ?? potrzebny ??

Jeśli dobrze zrozumiałem potrzebuję lusterka 10 Pinowe (grzane, składane, fotochromatyczne). Niemniej jednak gdzieś w postach trafiła się wiadomość że czasem wkłady nie są grzane. Jak mam to rozróżnić na zdjęciach na alllegro ?? Jeśli dobrze zrozumiałem to lusterka po 2010 i poliftowe to jest dokładnie to samo, tak ? Rozumiem że górną osłone/blende mogę przełożyć ze swoich lusterek ?

Co do sterowników to ktoś napisał że niektóre mają CP ?? Tzn które nie mają jakie bym potrzebował w takim razie (fajnie by było gdyby w przyszłości pasowały pod ewentualną pamięć foteli) ?

Jeszcze pewnie potrzebuję trochę kabla i jakieś piny do tego przerabiania lusterka?? Jakie i ile kabla (jakiej grubości ? też 0,35 ?)

Zmieszczę się w 1500 zł ze wszystkim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem jest przerobienie z nieskładanych podgrzewanych lusterek na składane fotochromatyczne podgrzewane lusterka ze światełkiem LED.

Trochę nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale może Ci się przydać taka rada z mojego doświadczenia. Nie ma sensu zakładać podświetlenia LED do składanych lusterek, bo to po prostu nie spełnia swojej funkcji. Jak lusterka są złożone, to światełko nie świeci (zresztą i tak oświetlałoby tylko kawałek drzwi). Więc przy wsiadaniu to nie pomoże, no chyba że wyłączysz składanie lusterek, ale to też trochę bez sensu skoro chcesz wydawać kasę na taką funkcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem jest przerobienie z nieskładanych podgrzewanych lusterek na składane fotochromatyczne podgrzewane lusterka ze światełkiem LED.

Trochę nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale może Ci się przydać taka rada z mojego doświadczenia. Nie ma sensu zakładać podświetlenia LED do składanych lusterek, bo to po prostu nie spełnia swojej funkcji. Jak lusterka są złożone, to światełko nie świeci (zresztą i tak oświetlałoby tylko kawałek drzwi). Więc przy wsiadaniu to nie pomoże, no chyba że wyłączysz składanie lusterek, ale to też trochę bez sensu skoro chcesz wydawać kasę na taką funkcję :)

Dokładnie funkcja podświetlania jest zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...