Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nietypowy problem z radiem??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Panowie dopadł mnie mały problem...

nie działały mi tylne głośniki w aucie i subofer ori no i grał tylko przód. Wczoraj wyciągłem radio, poszperałem i okazało się, że jedna kostka nie była wogóle wpięta w radio. Podłączyłem i teraz cały tył gra też a na środku w liczniku pokazują się aktualne fale itp. ;)

Wszystko pięknie gdyby nie fakt, iż włącze radio w aucie wszystko ok, ale od momentu kiedy podlaczylem te kostke po przekreceniu wlacznika swiatel zaczynajac od postojowek cos zaczyna piszczec w srodkowej czesci auta (deski) - dzwiek ten przypomina pisk swiatel (jak sa wlaczone a my chcemy wyjsc to auto nam przypomina, ze mamy wylaczyc), z tym ze ten jest troche bardziej cichy no ale bardzo mi przeszkadza.

wlaczone samo radio - jest ok, wlacze swiatla - zaczyna sie ten pisk (wszystko od momentu wpiecia kostki).

mial ktos podobny problem lub wie o co biega? co swiatla maja wspolnego z radiem? ;p

czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musiało być wcześniej chyba nagrzebane w instalacji że takie cuda wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać żadnych oznak jakiegoś grzebania, wszystko ładnie, konkretnie jest zrobione jak fabrycznie...

jak można takie coś wyeliminować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij drzwi,sprawdź czy Fis nie pokazuje otwarcia którychś i zobacz co się będzie działo znów po włączeniu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary jak sa zamkniete wszystkie drzwi, fis nie pokazuje zadnego problemu wszystko ok zamkniete wszystkie...

wlaczam radio wszystko pieknie gra, dopiero jak przekrecam wlacznik swiatel na postojowki/krotkie - zaczyna cos piszczec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście piszczy przy wyłączonym zapłonie , tak ?

A jak przekręcisz stacyjkę przy tym pisku tak by zapaliły się kontrolki to też piszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, właśnie, że piszczy przy włączonym zapłonie - zauważyłem również, że piszczy przy wyłączonym radiu a samych włączonych światłach - no ale wszystko zaczęło się od momentu wpięcia tej wtyczki od radia...

jak mam wyłączony zapłon nic nie piszczy, dopiero po włączeniu zapłonu...:(

---------- Post dopisany 23-08-2013 at 06:07 ---------- Poprzedni post napisany 22-08-2013 at 14:04 ----------

Panowie, nikt mi nie pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa.

Trzeba po kolei sprawdzać.

Włóż kostkę w radio ale odłącz kostkę przy subie i sprawdź.

Może gdzieś po drodze masz jakieś zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bardzo cięzka sprawa masz racje...

myslalem, ze moze ktos mial podobnie i podzieli sie doswiadczeniem a odzywasz sie tylko Ty, za co bardzo Ci dziekuje;)

bede musial moze podjechac do jakiegos elektryka samochodowego bo tak ciezko sie jezdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać żadnych oznak jakiegoś grzebania, wszystko ładnie, konkretnie jest zrobione jak fabrycznie...

jak można takie coś wyeliminować?

Kolego ja miałem podobny problem jak Ty, ale u mnie to piszczenie powstawało jak włączałem przeciwmgielne światła... Też wszystko wyglądało super ale wystarczyło sięgnąc głebiej w wiązki i wszystko jasne..

Przyczyna była taka że ktoś jak zmieniał ori radio wpiął się nowym radiem w wiązki gdzie tylko mógł, gdzie znalazł jakiśkolwiek + .. Pospinał to wszystko i takie cyrki sie działy...

Weź tą kostke i pójdź za kablami po niej i zobacz gdzie jest podłączona i w jaki sposób.... elektryk sprawdzając zrobi dokładnie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wypowiedz ;)

chetnie bym to zrobil sam ale kompletnie sie na tym nie znam, ale fakt jest taki, ze widocznie cos z ta kostka od wzmacniacza i tylnych glosnikow musi byc, skoro wlasnie po podlaczeniu tego takie cos zaczelo sie dziac... :(

w poniedzialek mam podjechac do znajomego elektryka, moze cos wymysli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...