Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przewody olejowe w B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś w B6 1.8T miał problem z zatkanymi przewodami olejowymi? Gdzieś słyszałem, że w B5 były problemy z nimi bo potrafił się olej przypalić i zablokować przepływ. Czy w B6 to przypadkiem nie poprawiono?

Myślałem aby odpiąć wtyczki od cewek potem odkręcić przewód olejowy do turbo potem krecić rozrusznikiem i patrzeć czy leci olej. Gorzej, ze może lecieć ale jego ciśnienie nie będzie wystarczajce (?)

Jak sprawdzić ich drożność w prosty sposób?

Jak je zdemontować ?

Jak zdemontować?

Czy można w razie czego kupić gdzieś taniej niż w ASO, a jeśli tak to po ile?

Opublikowano

przewod olejowy od turbo kosztuje cos około 190pln, nie wiem ile w tym prawdy ale te zapiekajace sie przewody olejowe turbo w 1.8t to przyczyna uszkodzenia turbawek

Opublikowano

przyczyną zapiekających sie węży jest nie studzenie turbo po pałowaniu... aby uniknąć takich rzeczy wystarczy pamiętać by schłodzić turbo aby sprawdzić drożność musisz je zdemontować...

Opublikowano

ten przewód ma zbyt mała średnice przepływu

wystarczy go wyciąc w miejscu gdzie przechodzi nad kolektorem wydechowym i zapodac większa średnice

problem bedzie usuniety

Opublikowano

tak to dużo pomoże i rozwiąże problem :wink:

Opublikowano
  • Autor

Ale w b5 jest taka średnica jak w b6 ? Jak się to demontuje?

Opublikowano

Dajcie więcej info odnośnie przerobienia tego przewodu na większą średnicę

Opublikowano

a jakiej chcesz informacji ?

przecinasz tam gdzie przechodzi nad kolektorem wydechowym i dajesz wieksza srednice

spawasz i po krzyku

B5/6 mają ta sama srednice

Opublikowano
  • Autor

A jak się je demontuje w B6 1.8T? Jest dojście do potrzebnych elementów? Potrzebne są jakies specjalne podkładki potem, uszczelki, śruby jednorazowe?

---------- Post dopisany at 14:46 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

IMG_0912.JPG

---------- Post dopisany at 14:52 ---------- Poprzedni post napisany at 14:46 ----------

IMG_0910.JPG

Opublikowano

Najlepiej dać dorobić węża teflonowego, zbrojonego o wiekszej srednicy i po sprawie . Koszt wyjdzie coś koło 100 / 120 zł.

Opublikowano
  • Autor

Gdzie są takie ceny?

Opublikowano

Trzeba by spytać tam gdzie węże dorabiają - u mnie jest jakiś zakad gdzie do wózków widłowych i maszyn dorabiaja węże ciśnieniowe i olejowe to może tam :eusathink:

Opublikowano

Olej silnikowy ma za duza temperature, beda jaja.

Opublikowano
  • Autor

Nowe przewody olejowe w ASO opolskim to 409zł!!!

Opublikowano

Starych nie mozesz przerobic ?

Opublikowano
  • Autor

Nie umiem przerabiac. Pewnie je tylko zdemontuje, potem ropa i strzykawka, a następnie kompresor i powietrzem przedmuchanie chyba, ze macie inne pomysły?

Opublikowano

Stalowy drut

Opublikowano

Moj brat dorabial waz w stalowym oplocie do 1,9tdi i zaplacil jakies 70zl w wawie na ul modlinskiej. Ten przdwld wyglada mega prof.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.