Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik 1.8 TFSI vs 2.0 TFSI w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie... Zastanawiam się nad kupnem A4 B8, tylko silnik nie wiem który...
Nie zależy mi na quattro, ale trochę liczę na mniejsze spalanie, przez co nie wiem czy brać 1.8T czy 2.0T.
Oba silniki maja swoje problemy (olej w obu, 1.8 wiem że ma rozrząd spaprany) ale na 99% będzie robiony remont i poprawianie tłoków żeby oleju nie brał silnik.
Pytanie konkretne - brać 1.8 żeby było mniejsze spalanie, czy 2.0 bo ciut lepsze osiągi ma?
Prawdopodobnie kiedyś założę instalację gazową VI gen jak spadnie jej cena.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Skoro będziesz robił remont to bierz 2.0 :)

Opublikowano

wystarczy wymienić jeden napinacz i jeden łańcuch najdłuższy bo tam jest przyczyna problemu

Panowie troche sie juz gubię - to ile tych łancuchów rozrządu tam jest ?

Też chyba niedlugo u mnie nadejdzie czas na wymianę więc pytam - może jakis nr części na łańcuch i napinacz?

Opublikowano

Od samego rozrządu jest jeden łańcuch.

U mnie było tak:

rozrz_d.jpg

No i pewnie warto niech od razu weryfikują zawór sterujący 06H 109 257 C i wspornik 06H 103 144J.

Opublikowano

W tabelce to ceny ASO?

A za ten zawór i wspornik to ile śpiewają ?

Opublikowano

Tak, ceny ASO jakoś ze stycznia.

Hmm. Zawór i wspornik nie mam zapisane, ale jakoś ~ 600 bo rabacie. Ale to opcja.

Edytowane przez komoornik

Opublikowano

U mnie było ciut taniej

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ktora jednostka jest lepsza i mniej awaryjna?

Opublikowano
Ktora jednostka jest lepsza i mniej awaryjna?
Też jestem ciekawy. Chodzi o roczniki od 2012 :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

2.0tfsi petarda silnik polecam 

Opublikowano

1.8 TFSI tez od 09.2011 jest poprawiony? Chodzi mi o branie oleju i o wadliwy napinacz?

Opublikowano
43 minuty temu, łukaszenko258 napisał:

1.8 TFSI tez od 09.2011 jest poprawiony? Chodzi mi o branie oleju i o wadliwy napinacz?

Nie do konca, jest tam przejsciowy model tlokow, po pewnym czasie rowniez biora olej, mniej lub przy ciut wiekszym przebiegu ale rowniez.. napinacz ten najnowszy model byl wprowadzony bodajze 2013-14

Edytowane przez kixi4

Opublikowano

A juz myslałem ze od 2011 sa poprawione i wolne od wady brania oleju silniki. Powiedzcie mi jak sprawdzic czy auto bierze olej skoro w ksiazce nie ma zadnych wpisów? Głownie mam na mysli kupno auta w niemczech? Przerabiał ktos temat?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

No I jak to jest ?? wkońcu 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 21.01.2019 o 16:19, narkil napisał:

Wynika z tego ze 2012 juz nie miały problemów  z poborem oleju. Jednak pisze ze niewielki procent silników miał problem z nadmiernym poborem oleju. Miał ktos z forum problem z silnikiem od 2012 roku?

  • 2 lata później...
Opublikowano

Nie wiem jak 2.0 ale przykładowo miałem okazję robić 1.8 CDAA z Superba z 2014 roku i te pierścienie olejowe to taka sama porażka jak na początku produkcji. Oczywiście brał olej niemiłosiernie. Jedynym plusem był poprawiony rozrząd tj. górny ślizg, główny łańcuch i napinacz i korby już na sworzeń 23mm, gdzie można było włożyć tłoki najnowszej generacji.

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Koledzy mam pytanko, bo tak czytam o tych tfsi na różnych stronach. Do roku 2012r widnieje problem z olejem ale jak zrobię remont to powinno być ok? Tak samo doczytałem się że po roku 2012 problemu nie ma ale po większym przebiegu problem powraca? Chyba ze ro ściema 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.