Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test poduszki silnika


dani270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Padla mi jedna poduszka silnika i ma pytanie czy da sie sprawdzic stan poduszki silnika zdemontowanej majac ja w rekach? Pytam bo myslalem zeby kupic ori ale uzywana i nie chcialbym sie nadziac na bubel:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to warto taką kupić, ale kupowanie poduszek jest prawie zawsze nie warte zakupu, bo poduszki silnika tylko przyczyniają się do stabilnej pozycji silnika że nie będzie drżał sam sobie i przy gaszeniu nie ma telepania budą, jeżeli ktoś myśli że na co kol wiek innego wymiana poduszek pomoże zdziwi się bo nie pomoże no chyba że z obecnych nie tylko wyciekł olej i guma zmiękła ale i guma jest pozrywane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tego ogarnac ale w golfach jak zuca na zimnym silniku a po rozgrzaniu przestaje to poduszka do wymiany.Ale co to ma wspulnego z Temp. Silnika?

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padla mi jedna poduszka silnika i ma pytanie czy da sie sprawdzic stan poduszki silnika zdemontowanej majac ja w rekach? Pytam bo myslalem zeby kupic ori ale uzywana i nie chcialbym sie nadziac na bubel:]

Poszukaj jaką wysokość powinny mieć nowe poduchy. Jak u siebie wymieniałem to stare z których wyciekł olej były dobry centymetr niższe w porównaniu z nówkami.

jeżeli ktoś myśli że na co kol wiek innego wymiana poduszek pomoże zdziwi się bo nie pomoże no chyba że z obecnych nie tylko wyciekł olej i guma zmiękła ale i guma jest pozrywane

Jak miałem padnięte poduchy (wyciekł olej) to przy 2 tyś. do 2,2tyś. obrotów w kabinie mocno buczało i było czuć wibracje na podłodze co przy dłuższej jeździe było bardzo denerwujące. Po wymianie poduch problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszalem to jak poduszka jest lekko wybita to tego nie da sie wyczuc. Odnosnie wysokosci nowki a starej to moze stara z czasem sie poddaje(uklepuje) i jest nizsza. U mnie olej nie wyciekl ale dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Padla mi jedna poduszka silnika i ma pytanie czy da sie sprawdzic stan poduszki silnika zdemontowanej majac ja w rekach? Pytam bo myslalem zeby kupic ori ale uzywana i nie chcialbym sie nadziac na bubel:]

Poszukaj jaką wysokość powinny mieć nowe poduchy. Jak u siebie wymieniałem to stare z których wyciekł olej były dobry centymetr niższe w porównaniu z nówkami.

jeżeli ktoś myśli że na co kol wiek innego wymiana poduszek pomoże zdziwi się bo nie pomoże no chyba że z obecnych nie tylko wyciekł olej i guma zmiękła ale i guma jest pozrywane

Jak miałem padnięte poduchy (wyciekł olej) to przy 2 tyś. do 2,2tyś. obrotów w kabinie mocno buczało i było czuć wibracje na podłodze co przy dłuższej jeździe było bardzo denerwujące. Po wymianie poduch problem ustał.

Przez padnięte sprzęgło (tłumik drgań) wysrały się poduchy i jak napisał fazi przy obrotach 2tys. i wyżej czuć fibracje na podłodze i silnik bardziej buczy do tego rzuca silnikiem przy gaszeniu.

Cały czas myślę czy tylko Lema warto kupować? Myślałem o poduchach firmy SWAG (z niemcowni) są trochę tańsze od Lema. Pytam się bo auta wiecznie trzymać nie będę bo gołego B5 nie warto :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to Ori szły AVON poduchy nie lemo...

Nawet lemo nie jest lemo a corteco...

Ja kupiłem Corteco i mam spokój chodź po wymianie nie zauważyłem mega różnicy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale jest lewa i prawa a w podjeb.... obie takie same a powinny mieć inne charakterystyki tłumienia bo silnik napiera na jedną stronę mocniej. Ot i parodia.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa dobrze że mam etkę to nie popierniczę poduszek :decayed: prawa ma ochronnego grzyba na wierzchu a lewa jest goła. Kurde trzeba będzie rozeznać się w cenach w rejonie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem Corteco i takowe polecam.

Chyba że ASO.

Wal do Tomm-a albo Dzik-a bo się opyla:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori to nie AVON tylko Lemforder. AVON były stosowane w B6 wraz z tłumikiem drgań. Więc proszę mi tu nie pisać farmazonów odnośnie marki Ori poduszek. Poduszki sprawdza się w następujący sposób:

1. zaciągasz ręczny

2. wrzucasz pierwszy bieg

3. powoli ruszasz, a druga osoba obserwuje przy otwartej masce, czy silnik mocno się unosi.

Wnioski:

Jeśli silnik unosi się powyżej 1 cm. Oznacza to, że poduszki są wyprute:wink:

Pozdrawiam Nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...