Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ręczna regulacja xenonu


scubi206

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tak kolego  , ja mam  u siebie oryginalnie lampy H7 , mam możliwość  żeby dostać całe kompletne oryginalne lampy xenon  ale  dostałem warunek że  jak wyciągnę z od szwagra z  auta  xenon do mam w to miejsce wsadzić moje lampy h7 i  ma działać regulacja góra dół z kabiny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Na co ręczna regulacja, skoro przy Ori ksenonie masz auto poziom?

https://a4-klub.pl/topic/233002-jak-wyrezac-reczna-regulacje-w-lampach-bixenon/

No tak tylko ze w temacie z linku jest montaż silniczków do bixów  a ja mam xenon więc z tego co kolega Kamil-Vag wyżej napisał  to  xenon i bix mają inne silniczki  więc można wyciągnąć wnioski że raczej u mnie będzie inaczej,  jeśli się mylę proszę mnie poprawić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz możliwość wyciągnąć od szwagra ksenon to i samopoziomowanie mu nie będzie potrzebne, więc zrób to porządnie i wyciąg sobie też samopoziom i go załóż. Gotowe wiązki kupisz na forum - naprawdę 15-letnie audi to nie jest prom kosmiczny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy kosmicznej. Ja u siebie przekładałem H7 na bixenon+samopoziom+spryski i zrobiłem to na podnośniku pod domem (nie mam garażu). Wszystko masz ładnie opisane na forum, więc cała operacja polega tylko na przeciągnięciu kabli od zakupionych wiązek i wetknięcie wtyczek na odpowiednie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

Kolego jak masz możliwość wyciągnąć od szwagra ksenon to i samopoziomowanie mu nie będzie potrzebne, więc zrób to porządnie i wyciąg sobie też samopoziom i go załóż. Gotowe wiązki kupisz na forum - naprawdę 15-letnie audi to nie jest prom kosmiczny i nie wymaga specjalistycznej wiedzy kosmicznej. Ja u siebie przekładałem H7 na bixenon+samopoziom+spryski i zrobiłem to na podnośniku pod domem (nie mam garażu). Wszystko masz ładnie opisane na forum, więc cała operacja polega tylko na przeciągnięciu kabli od zakupionych wiązek i wetknięcie wtyczek na odpowiednie miejsce.

No tak tylko ze ja  sam tego nie ogarne , podziwiam twoje zdolności ,  dałem nawet na forum  info ze  szukam kogoś kto mi odpłatnie  w tym pomoże i co i nic , cisza  totalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dbaluch napisał:

No tak tylko ze ja  sam tego nie ogarne , podziwiam twoje zdolności ,  dałem nawet na forum  info ze  szukam kogoś kto mi odpłatnie  w tym pomoże i co i nic , cisza  totalna 

Kolego o takie rzeczy raczej pytaj mechaników/elektryków samochodowych w swojej okolicy. Na forum są raczej hobbiści, którzy od rana pracują w różnych branżach, a wieczorami czy w weekend grzebią w autach - raczej nikt nie weźmie wolnego, aby bawić się u kogoś w zakładanie xenonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nie byłem nie pytałem , wszyscy są wystraszeni  i w duuu mają taką robotę bo to pracochłonne i blablabla  zaś inni co bo to z łachą  mogli by się tego podjąć to wołają , min 2 tys za robotę, sory kolego ale czy  ta cena   jest wartna do posiadania samopoziomowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jak byś wydrukował mechanikowi instrukcję z forum, w której wszystko pokazane jest krok po kroku to popatrzyłby na temat trochę inaczej.

Mi założenie biksenonu+sprysków+samopoziomu zajęło piątkowy wieczór + całą sobotę, więc roboty trochę jest zwłaszcza jak nie dysponujesz podnośnikiem kolumnowym tylko czołgasz się pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukowałem 13 stron z 18 z tematu który jest na forum,  na  papier  formatu a4  w kolor  i na tej podstawie  był ciągnięty temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

Być może jak byś wydrukował mechanikowi instrukcję z forum, w której wszystko pokazane jest krok po kroku to popatrzyłby na temat trochę inaczej.

Mi założenie biksenonu+sprysków+samopoziomu zajęło piątkowy wieczór + całą sobotę, więc roboty trochę jest zwłaszcza jak nie dysponujesz podnośnikiem kolumnowym tylko czołgasz się pod autem.

Którędy  w środku ciągłeś kable od  tylnego czujnika  do   czujnika przedniego ?  Pytam ponieważ w temacie jest to pokazane w linku którego nie mogę otworzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ściągniesz plastikowe nadkole to zobaczysz miejsce specjalnie do tego przeznaczone (gumowa przelotka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem bo jest opisane w temacie , pytałem którędy szłes kablami w środku , co muśiałeś zdemontować w środku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wiem bo jest w temacie , chodziło mi o to  co muśiałeś zdemontować w środku w aucie , jakie plastiki , którędy  szłes z kablami w środku ?  Jest to pokazane w linku w tamtym temaćie lecz nie mogę go otworzyć żeby luknąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wydrukowałeś mu 14 stron "weź, poczytaj se" to nie dziwię się, że odpuścił. Zapytaj na grupie w ogólnym temacie czy to z B6 czy B8 o firmach, co zajmują się doposażaniem aut z marki Audi. Na moje ludzie co się tym zajmują, ogarną temat za ok 1000 zł i jeden dzień roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dbaluch napisał:

Tak to wiem bo jest w temacie , chodziło mi o to  co muśiałeś zdemontować w środku w aucie , jakie plastiki , którędy  szłes z kablami w środku ?  Jest to pokazane w linku w tamtym temaćie lecz nie mogę go otworzyć żeby luknąć 

wychodzisz pod kanapą i potem wzdłuż progu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sorki tam miało być 13 kartek a nie stron  , ile by nie było kartek czy stron to robota ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

wychodzisz pod kanapą i potem wzdłuż progu

O to mi właśnie chodziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo on nie znając tematu zanim przeczyta, wykmini co i jak, połamie plastiki, nadenerwuje się i straci dwa dni, to obrobi za ten czas 3-4 samochody i zarobi te 1500-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Nie, bo on nie znając tematu zanim przeczyta, wykmini co i jak, połamie plastiki, nadenerwuje się i straci dwa dni, to obrobi za ten czas 3-4 samochody i zarobi te 1500-2000.

Tak jak mówisz kolego , chciałem mu pomóc w mechanicznej części  prac typu przekładka czujników, demontaz  osłon, schowka itp to znowu  jakąś nie chęć  z jego strony i jakieś tam blabla bla , ręce mi opadają , jestem już  tym wszystkim  zniechęcony, chyba odpuszczę sobie tego moda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dbaluch napisał:

Tak jak mówisz kolego , chciałem mu pomóc w mechanicznej części  prac typu przekładka czujników, demontaz  osłon, schowka itp to znowu  jakąś nie chęć  z jego strony i jakieś tam blabla bla , ręce mi opadają , jestem już  tym wszystkim  zniechęcony, chyba odpuszczę sobie tego moda 

rób jak chcesz, ale moim zdaniem warto zmienić h7 na ksenon. W razie czego to o wiązki pisz do kolegi @kaju - w razie czego kolega jest też bardzo pomocny jakbyś utknął w jakimś miejscu z podłączeniem wiązek.

Możesz też np. poukładać wszystkie wiązki pod plastikami i podjechać tylko do mechanika, aby wpiął kable w odpowiednie miejsce, ale myślę że to już jest najprostsze z tej całej "operacji". Zwłaszcza, że na wiązkach od kolegi, o który wspomniałem powyżej masz każdy kabel opisany

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam po gotową instalację, z opisem etc. Jeśli jesteś z Jarocina w wielkopolsce, to może nawet uda się pod Krotoszynem zrobić montaż, zapytam znajomego, czy jest chętny - zgadajmy się już na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...