Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Dla Kobiety


insane_Infinity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadszedł czas kiedy muszę zakupić dla żony auto do miasta, i mam problem z wyborem.Zastanawiam się nad kilkoma autami z segmentu pokroju Golfa 4 1.9 TDI 4 Motion , Opel Corsa C ,Ford Focus mk1 ,Renault Clio,VW Bora 1.9 TDI 4 Motion .Kwota do 8,5 tyś max , roczniki od 1999 no i oczywiście 4 drzwiowy . Auto ma palić max 7litrów Ropy, albo benzyny 6litrów .Co polecacie ? jakie wady i zalety tych aut ? Ja już zgłupiałem co mam jej kupić , bo kobita wybrzydza .Kupił bym jej Golfa 4 1.9 TDI 4 Motion , ale w takiej kwocie w PL nie znajdę , jedynie w DE coś tam jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu wybrał bym Forda Focusa I. Miałem okazje nim jechać. Silnik 1.8 TDCI. Bardzo wygodnie się jechało. Kierownica, biegi lekko chodzą i w dodatku silnik bardzo fajnie chodzi :hi:, a spalanie takie jak chcesz. Nawet i 5/6 litrów by spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy swojej kobiecie nie kupilbym diesla. W miescie czasami w ogole sie nie zagrzeje.... kobieta pewnie turbo nie schlodzi itp. Moja Martyna ma 206 1.1 2003 na sekwencji i pali 7.8 l gazu . Do pracy dojezdza 12 km. 100 % miasto.

Sent from my GT-S7710 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić VW Golfa/Bora z silnikiem 1.9 SDI :decayed:

Super pomysl... oplaty jak za 1.9 a moc jak w matizie ... 7 x 5.60 = 39 a gaz 8x2.30 = 18.40 ... wybor nalezy do ciebie :)

Sent from my GT-S7710 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do miasta, dla kobity to tylko benzyna.

Ja kupiłem swojej a3 i jest bardzo zadowolona.

Jedyny mankament ( jak dla niej ) to słaba widoczność przy cofaniu.

Pali bardzo mało, dobrze wyposażone, jednak audi to audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadszedł czas kiedy muszę zakupić dla żony auto do miasta, i mam problem z wyborem.Zastanawiam się nad kilkoma autami z segmentu pokroju Golfa 4 1.9 TDI 4 Motion , Opel Corsa C ,Ford Focus mk1 ,Renault Clio,VW Bora 1.9 TDI 4 Motion .Kwota do 8,5 tyś max , roczniki od 1999 no i oczywiście 4 drzwiowy . Auto ma palić max 7litrów Ropy, albo benzyny 6litrów .Co polecacie ? jakie wady i zalety tych aut ? Ja już zgłupiałem co mam jej kupić , bo kobita wybrzydza .Kupił bym jej Golfa 4 1.9 TDI 4 Motion , ale w takiej kwocie w PL nie znajdę , jedynie w DE coś tam jest ..

mam dla Ciebie auto. Fiesta 1.4tdci 2002:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozwiązałem problem, jak autor wątku, bo kupiłem ... Audi A3 1.6 LPG za 7500 rocznik 1997. Stan budy idealny. Stan wnetrza prawie idealny. Silnik trochę prycha, ale już kilka niedomagań usunąłem, a zaraz znajdę resztę. Koszty na razie żadne (czyszczenie przepływki, przepustnicy, nieszczelność w dolocie).

I jestem za***iście zadowolony. Auto bardzo przyjemnie jeździ. Zero rdzy! VAGa trochę znam, więc od nowa nie muszę szukać pewnych rzeczy po forach.

Ja miałem budżet około 10-12 i ... cholernie ciężko jest znaleźć dobre auto.

Z tego co policzyłem, to do 7,5 tysiąca dołożę jeszcze 2,5 na: rozrząd, komplet klocków, sworzeń wahacza, opony zimowe + letnie, filtry, oleje, siłowniki klapy, czujnik temperatury, regeneracja listwy wtryskowej gazu (część już zrobiona) i jeszcze trochę innych pierdół, ale wtedy będę miał już auto na tip top, czyli własnie dla kobiety, że ma palić i jeździć.

A teraz o innych autach, które obejrzałem.

Diesla bym nie kupił, chyba że przebiegi mają być rzędu 20-30 tysięcy rocznie. To wtedy też bym chyba wolał gaz założyć. Ale jak tam sobie ktoś życzy.

Focus I - każdy będzie miał blacharę do roboty. Każdy. Jak nie teraz, to za rok. Standard to tylne drzwi i progi przy przednich nadkolach, tyln klapa w okolicach szyby.

Focus 1.6 przy A3 1.6 to nie jedzie. Jestem w ogóle w szoku jak nieźle zbiera się 1.6 w A3.

Kilka Focusów obejrzałem i jeden był wart uwagi: cena 11.000, rocznik 2004, od pierwszego właściciela, 133 tyś przebiegu. Wg. książki serwisowej, po 5 latach miał wymieniane drzwi ze względu na korozję i teraz też jedne, tylne, były do wymiany, bo rant już był tak zjedzony, że chyba nie byłoby sensu tego naprawiać.

Nie kupiłem, bo musiałem wyjechać na kilka dni i się sprzedał. Z perspektywy czasu nie żałuję.

Golf TDI 4 Motion - zapomnij. Nie tak kasa.

Za 8,5 tysiąca to możesz kupić np to (to oglądałem chyba miesiąc temu)

Volkswagen Golf 8800.00 PLN. Warszawa - otoMoto.pl

W środku szału nie ma, w sensie zużycia.

Jakieś tam ślady rdzy były na nadkolach.

Zawieszenie przód klekocze masakra.

Amory do wymiany.

Poduszki silnika i skrzyni też.

Auto do opłat: 500 + przegląd (brak ubezpieczenia, więc nawet nigdzie nie pojedziesz), tłumaczenie, urząd celny chyba też, jeśli dobrze pamiętam.

Dołóż do tego rozrząd i kupę innych rzeczy, których już nie szukałem i ... robi się pokaźna kwota.

Volkswagen Golf 8300.00 PLN. Marki - otoMoto.pl

ten też stoi od napewno miesiąca, a już po zdjęciach widać, że szału nie ma.

Powiem krótko, musisz zmniejszyć wymagania albo zwiększyć budżet + oczywiście rezerwa na pierwszy serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dołożę jeszcze 2,5 na: rozrząd, komplet klocków, sworzeń wahacza, opony zimowe + letnie, filtry...

:shock3: to ja nie wiem co Ty za części chcesz kupic, chyba same chińczyki... ja do swojej a3 szukam opon zimowych a la goodyear czy continental i widze ze za mniej jak 1600 to nie kupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dołożę jeszcze 2,5 na: rozrząd, komplet klocków, sworzeń wahacza, opony zimowe + letnie, filtry...

:shock3: to ja nie wiem co Ty za części chcesz kupic, chyba same chińczyki... ja do swojej a3 szukam opon zimowych a la goodyear czy continental i widze ze za mniej jak 1600 to nie kupie...

Bez problemu dostaniesz opony zimowe do A3 za ok. 250zł za szt. w rozmiarze 195/65 R15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dołożę jeszcze 2,5 na: rozrząd, komplet klocków, sworzeń wahacza, opony zimowe + letnie, filtry...

:shock3: to ja nie wiem co Ty za części chcesz kupic, chyba same chińczyki... ja do swojej a3 szukam opon zimowych a la goodyear czy continental i widze ze za mniej jak 1600 to nie kupie...

To nie są chińczyki, a do A3. 1.6 napewno na zimę nie będę ładował 16 czy 17.

Kleber KRISALP HP 2 195/65 R15 91 T. Opony Kleber . Oponeo

Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 91 T. Opony Goodyear . Oponeo

Części też nie kupuje najtańszych, a raczej te lepsze ale ceny są tutaj po prostu inne, więc nie wiem, skąd takie zdziwienie.

Ja dołożę do tego auta 30% ceny zakupu - to chyba nie jest mało, ale auto jest tego warte i pojeździ spokojnie kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 to najlepsze auto dla kobiety:thumbup1:

Mojej żonce spodobała się A1 - tylko na razie cena troszku odstrasza :facepalm::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U szkopka znalazłem golfa 4 4 Motion 90 kuni za koło 2tysie Ojro.i teraz się zastanawiam .Moja Kobita około 16tyś rocznie będzie robiła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie Bora psuje się na potęgę :kwasny:

Wg mnie też średnio wygląda :kwasny:

Raczej nie pasuje jako małe autko miejskie dla kobiety :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...