Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie AFNa


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

dobra ogarnałem flasha na kompie.

sluchaj masz tak jak umnie!

probowales ze zmiana oleju jak ja ?? Ciekawe czy byla by chwilowa poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma jakiejś pilnej potrzeby żeby robić cykające popychacze. Tak jak już pisałem wcześniej jest to normalny objaw w AFNie , z resztą w VAGowskich benzynach z lat 90 tych to samo było . Taka cena za brak potrzeby regulowania luzu zaworowego.

Ja u siebie nie ruszam, autko ładnie pali , nie bierze oleju , pracuje równo.

Za jakieś 2 lata wypadnie mi zmiana rozrządu to może się w tedy przy okazji skuszę na wymianę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna byc dolać jakiegos uszlachetniacza z Liqui Moly np z MOS2 cos tego typu może pomoże a raczej nie zaszkodzi, ja zmniejsze kąt statyczny jak dam radę i obsłucham pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na relacje po zmianie kata.

Wiesz e2rd-85 moze i tak bywalo w tych modelach lecz wczesniej objawu u mnie nie bylo i teraz chce to ustrojstwo ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak cyka i jeszcze do tego kopci to znaczy że dobry diesel.

Nie nie nie :wink: kopci owszem ale cykanie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec jestem po zabawie z katem

jak go kupilem to chodzil miekko jak pompowtrysk mial wtedy 05 kat ale nie mial mocy i ciężko palił zimny :)

jak ustawilem 2 tyg temu i do dzisiaj mialem to bylo 64-67 i chodzil jak na powyzszym filmiku moim palil wzorowo ale cykał troszke

jak ustawiliśmy dzisiaj 38 to chodzil miekko znowu nic nie cykal, wzorowo wręcz, palił też pięknie

ale ze kat wzorowy dla AFN to 51 to ustawilismy 45-47 bo wcelowac w 51 nie mogliśmy no i teraz na 47 chodzi prawie że idealnie cyka ale mniej niz wczesniej, wrzuce filmik wieczorem jak bedzie cicho dookola, na 47 pali też wzorowo

wiec reasumujac kat statyczny ma wielkie znaczenie bo juz w okolicy 35-38 u mnie nie ma zadnego cykania a jedynie piekny rechot !!

skonsultuje to czy moge mięc kat 37 jak mogę to ustawie taki i wtedy dla ucha auto chodzi pięknie miekko

ps. wielkie dzieki dla KRAWATA za wszelka pomoc, największego ogarniacza AFN w rejonie :)

wygmerałem w necie takie oto informacje:

Objawy opóźnionego kąta wtrysku:

auto jest bardziej mułowate, wzrasta spalanie,

ciężej odpala, lubi zakopcić,

bardziej miękkie „klekotanie”

Objawy przyśpieszonego kąta wtrysku:

auto bardziej zrywne,

charakterystyczne twarde „klekotanie”

---------- Post dopisany at 18:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:08 ----------

tak to wygląda dzisiaj, po ustawieniu kąta na 47 z zakładanych wzorowych 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]tak to wygląda dzisiaj, po ustawieniu kąta na 47 z zakładanych wzorowych 51

U mnie jest identycznie. Chodzi mi o dźwięk .

Szczególnie dobrze było to słychać jak maskę przymknąłeś .

Nie ma się co przejmować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z cykaniem . Gdy odpale auto nie cyka wogle , po 10 min pracy zaczyna rytmicznie cykać . Najbardziej słychać to od spodu auta. Zaczęło to się dziać chyba po wymianie rurki odmy i umyciu silnika . Dodam że to jest afn w galaxy czyli jest ułożony poprzecznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzis obsluchalem kumpla afn, sprowadzilismy go 5 lat temu, prawdziwe 390tys na blacie, chodzi mieciutko, nic nie cyka, nie rozumiem juz nic,moj tak by chodzil na kacie statycznym chyba 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem olej i bez zmian :P jdynie ten kat statyczny robi roznice

czekam az wymienisz popychacze daj znac :)

ew ktokolwiek wymienil i czy to cos dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiencie wtryskiwacze,pojecie ze 80% tdi tak chodzi jest bledne.naprawiam na codzien takie silniki.i tak nie poinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi w afn 600tys przebiegu nic nie cyka ,tylko on regularnie wymienia olej i ogolnie dba o silnik .wszystko ori ,raz tylko wymienial uszczelke pod glowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...