Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z interfejsem.


jogi1978

Rekomendowane odpowiedzi

mam audi a4 avant (b6) 1.9 tdi 2003.Kupiłem interfejs OBD2 USB VAG KKL na allegro. http://allegro.pl/item402739505_interfejs_obd_obd2_usb_vag_kkl_vw_audi_seat_skoda.html

Po wgraniu sterowników i polskiego vaga 4.9 oraz VAG-COM 409-1.tylko na tych programach wogóle wykrywa interfejs nowsze vag -comy wogóle nie mogą wykryć iterfejsu.( czy to możliwe?)

Przystopiłem do podpięcia do mojej Audicy.

dioda świeci jest połączenie z autem .Zapłon na ON. i mam wykrycie interfejsu.

I tu zdziwienie auto skan odpalam i leci po kolei strowniki 01- ok, 02-omija ale nie powinien??,03 abs/hamulce i zacinka miga mi na fis znak ręcznego i to na tyle calego skanu:-(

a więc zacząłem odczyty ręczne sterownik po sterowniku kture są faktycznie w mojej audi.

i tak:(co pamętam)

01-engine -bardzo ładnie nawet usunąłem błąd z czujnika temp.paliwa :-)

02- skrzynia biegów - brak połączenia z sterownikiem ???

03- abs/hamulce brak połączenia z sterownikiem ????

08- klima -pięknie ok

15-poduchy -ok

16- koło kierownicy ok, ale już wspomaganie -brak połączenia

35 i 37 -pięknie ok

41 - pompa diesla - kicha brak połączenia ????

56 - pięknie ok

55- xenony brak połączenia

elektryka drzwi czy inna wogóle nie hula połączenie

O co tu chodzi czy audi jest fabrycznie zabezpieczane na takie odczyty niektórych sterowników czy ja coś pominąłem. proszę o wsparcie

zmieniałem sterowniki do iterfejsu na wszystkie wersje od 2006 do 2008r i nic.zmieniałem gniazda i nic jeszcze letęcje zmienie ,ale wątpie że coś to da .

A cha troche dziwne niby inerfejs usb ,a musze zaznaczyć com1 żeby wykryło wogule interfejs w vag-com 419-1tak wogóle może jest ktoś z okolic chrzanowa-trzebini to by luknoł na mój sprzęcik ;-)

A

Edit by Baskecior: poprawiłem nazwę tematu, na drugi raz proszę tematy nazywać zgodnie z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie połączysz sie z twoim pojazdem tym kabelkiem.Musisz miec kabel z can,oryginalny kosztuje około 1500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie musi mieć kabla z can do tego auta wystarczy zwykły kkl. Poprostu twoje auto pewnie nie posiada innych sterowników typu pompa disla, elektryka drzwi to jest po prostu moduł komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczenie interfejsu odbywa się co prawda przez USB ale w rzeczywistości sterowniki tworzą tak zwany "wirtualny port" COM1,2 ... co umożliwia współpracę z programami diagnostycznymi.

Co do niemożliwości połaczenia się z pewnymi modułami to są dwie możliwości:

- brak tych modułów w samochodzie

- komunikacja odbywa się po szynie CAN co wyklucza użycie w/w interfejsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie połączysz sie z twoim pojazdem tym kabelkiem.Musisz miec kabel z can,oryginalny kosztuje około 1500zl.

Jak nie jesteś pewien tego co piszesz to lepiej nie pisz i nie wprowadzaj w błąd :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzisiaj spróbuje na vag-com 311. co do szyny can ,nie wiem czy moje auto ma takowy .ale na chłopski rozum jeżeli wykrywa interfejs i jest połączenie z autem i mogę niektóre sterowniki odczytać i usuwać błędy więc wnioskuje że szyny can nie ma moje auto.

co do tego czy auto ma sterowniki . no jak auto nie może mieć sterowników od skrzyni biegów, abs\hamulców,wspomagania,alarmu czy innych podstawowych modułów które siłą żeczy ma każde audi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu sterowników i polskiego vaga 4.9 oraz VAG-COM 409-1.tylko na tych programach wogóle wykrywa interfejs nowsze vag -comy wogóle nie mogą wykryć iterfejsu.( czy to możliwe?)

Tutaj jest wyraźnie napisane, że interfejsy no-name lub third-party działają z wersjami 409 lub 311

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że twoje auto ma już szynę CAN, a dokładnie jest to nie pełny CAN. Byś musiał zobaczyć czy za skrzynka bezpieczników jest tak zwany moduł Bordnetz.

Jak znajdę gdzieś fotki jaki wygląda ten moduł to je wstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że twoje auto ma już szynę CAN, a dokładnie jest to nie pełny CAN. Byś musiał zobaczyć czy za skrzynka bezpieczników jest tak zwany moduł Bordnetz.

Jak znajdę gdzieś fotki jaki wygląda ten moduł to je wstawie

hehe....

to auto ma CAN, oczywiście... ale nie do diagnozy

bordnetz nie ma tu nic do rzeczy, przeciez to moduł od elektryki (na przykład w zależnosci jaki jest wsadzony, auto może mieć swiatła DRL lub nie - ot taki przykład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz Cana do diagnozowania...(pre_pl mnie uprzedził) :>

mam 2004r. i identyczne problemy więc napisałem do Viaken'a z allegro i mi koleś odpisał że tylko KKL... CANa nie potrzebuję

więc sprzedałem ten dziadowski kabel i szukam czegoś normalnego (żeby bez problemu w instruments weszło)...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę już zakręciłem sie z waszymi odpowiedziami i nie wiem czy mam mieć interfejs can-owski czy ten kll wystarczy.

Dobrze by było jakby ktoś zapodał fotkę co do wyglądu tego kana i miejsce montaży w tych modelach .MMM Dziwnawa ta sprawa niby ma połączenie z furką ,a nie może odczytać paru sterowników podstawowych w każdym audi.

A cha testowałem 311-2 i tu też lipa wprawdzie wykrywa interfejs i też jak 409 i polski vag 4.9 nie morze odczytać tych samych modułów.Może dlatego że nie mam full wersji tych programów .może by ktoś porzucił na rapidshare.com full wersje tych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interfejsy wyglądaja tak samo, czy to can czy to kkl. Umiejscowienie złącza jest również w tym samym miejscu.

Nie potrzepujesz żadnego CANa !! Kilka osób Ci to napisało już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie podlaczyc do tematu ... tez mam problem ... jest polaczenie ale interface nie laczy moge tylko przeskanowac klime hamulce i poduszki ... nie mam pojecia co to moze byc :/ wyskakuje mi takie cos :

COM Port Status: OK

Interface Status:0 -Found, Ready

Fast-Synch Compatible: NO

comy mam dobrze ustawione ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COM Port Status: OK

Interface Status:0 -Found, Ready

Fast-Synch Compatible: NO

Tez mam ten komunikat, a VAG łaczy sie z autem.

A skoro mozesz przeskanowac klime , hamulce itd, to znaczy ze masz polaczenie.

Co chcialbys jeszcze zeskanowac?

Moze Twoje auto nie ma wiekszych mozliwosci do zeskanowania.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...