Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczanie lakieru. Porady dla zielonego!


h_ubertus

Rekomendowane odpowiedzi

mam jeszcze kilka pytań...

1. UC nakładać mikrofibrami tak?

2. Ile mniej więcej będę ich potrzebował na całe auto?

3. Potem się ten cały syf z nich spierze czy będą do wywalenia?

4. Ta pasta i wosk nie pobrudzi mi plastikowych elementów, szyb, uszczelek itp? Czy nakladać śmiało i się nie przejmować?

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 15:34 ----------

Aaaa i jeszcze jedno na masce mam coś w rodzaju zacieku farby emulsyjnej, wiosną przy malowaniu słupków ogrodzeniowych wiał wiatr i kapło mi na maske takie jakby babie lato kumacie o co chodzi czym to najlepiej usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kilka pytań...

1. UC nakładać mikrofibrami tak?

2. Ile mniej więcej będę ich potrzebował na całe auto?

3. Potem się ten cały syf z nich spierze czy będą do wywalenia?

4. Ta pasta i wosk nie pobrudzi mi plastikowych elementów, szyb, uszczelek itp? Czy nakladać śmiało i

1 nie, tricolorem

2 dwie

3 tak, najlepsze jest mydło biały jeleń

Wosk nakladasz słoneczkiem.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie Wam za dotychczasowe odpowiedzi

jeszcze dwie wątpliwości i bede wiedzial juz chyba wszystko

4. Ta pasta i wosk nie pobrudzi mi plastikowych elementów, szyb, uszczelek itp? Czy nakladać śmiało i się nie przejmować?

5. Aaaa i jeszcze jedno na masce mam coś w rodzaju zacieku farby emulsyjnej, wiosną przy malowaniu słupków ogrodzeniowych wiał wiatr i kapło mi na maske takie jakby babie lato kumacie o co chodzi czym to najlepiej usunąć?

---------- Post dopisany 11-10-2013 at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany 08-10-2013 at 15:50 ----------

mogłby ktoś odpowiedzieć na powyższe pytania bo chciałem jutro się za to wziąć ale mam jeszcze parę wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek uwazaj z guma i plastikami bo roznie moze byc. Przy korekcie maszynowej takie miejsca okleja sie pasta i jest swiety spokoj.

Rzeczy o ktorych piszesz po farbie, jesli nie zostana usuniete podczas mycia UC sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pozostalosc farby w postaci "babiego lata" nie zejdzie podczas procesu oczyszczania np glinkujac to spokojnie podczas recznego polerowania Meguiarsem Ultimate Compound to usuniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady!

jutro się biorę do roboty :hi:

a tą gąbkę Tricolor można czymś zastąpić? bo tego ne zakupiłem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie Wam za dotychczasowe odpowiedzi

jeszcze dwie wątpliwości i bede wiedzial juz chyba wszystko

4. Ta pasta i wosk nie pobrudzi mi plastikowych elementów, szyb, uszczelek itp? Czy nakladać śmiało i się nie przejmować?

5. Aaaa i jeszcze jedno na masce mam coś w rodzaju zacieku farby emulsyjnej, wiosną przy malowaniu słupków ogrodzeniowych wiał wiatr i kapło mi na maske takie jakby babie lato kumacie o co chodzi czym to najlepiej usunąć?

---------- Post dopisany 11-10-2013 at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany 08-10-2013 at 15:50 ----------

mogłby ktoś odpowiedzieć na powyższe pytania bo chciałem jutro się za to wziąć ale mam jeszcze parę wątpliwości

4. - pasta pobrudzi - jak się boisz to oklej sobie elementy taśmą ;) Wosk nie pamiętam ale raczej też ;)

5. - spróbuj glinką agresywną - używasz jej przed polerką, 1 kropla szamponu z dodatkiem wody używasz jako poślizgu pod nią - nigdy na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem

wosk pierwsza liga, naprawde coś pięknego. praca z nim sama przyjemność

a ta pasta UC troche się zawiodłem, spodziewałem się czegoś lepszego, jakiś tam połysk po sobie zostawiła ale żeby pozabierała ze sobą ryski to nie nie...

ten ślad farby z maski też nie zszedł, wziałem jeszcze rozpuszczalniku na szmatke i też nichuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem tego tricolora, ale chyba nie chcesz mi powiedzieć że to własnie aplikator jest odpowiedzialny za efekt pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tricolor jest ogolnie polecany :) sam zabieram sie za polerowanie reczne mojego parcha ale po przeczytaniu kilkuset postow odnosnie polerki recznej audi juz sie nie nastawiam na taki efekt jak pokazuje kolega Griffi w swoich pracach. Maszynowo zajmuje to kilka/nascie godzin to recznie wyjdzie tydzien na element ;) gdzies w necie widzialem jak ktos polerowal jakies auto megsem kilkukrotnie i byl fajny efekt (nie wiem na ile to bylo profi) ale zajelo mu to rok :)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalk now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywoscie, ze polerowanie w duzym stopniu zalezy od pada. Spodziewales sie widocznie ze UC da Ci to co korekta. Polerka maszynowa powiedzmy sredni etap czyli wlasnie polerowanie to jest kilkadziesiat przejazdow z obrotami powiedzmy 1000obr/min i to pomysl ile trzeba ruchow reka wykonac:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, megs zbierze troche brudu, wypelni wypelniaczami mikrorysy i w sumie tyle bedzie po 2 godzinach szarpania lakieru. Jak chce sie miec efekt lustra to trzeba do kumatego czlowieka sie udac ;)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalk now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...