Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór routera


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, do tej pory używałem do dzielenia neo routera Linksysa Wag200G, jednak po remontach (płyty gipsowe na ścianach i sufitach) mam problem z odbiorem wifi na parterze (router na piętrze). Zastanawiam się nad zakupem TP-Link W8970, jednak w necie jest dużo rozbieżności co do mocy WIFI. Miał ktoś do czynienia z tym routerem? Może się ktoś wypowie w tym temacie. Plusem dla tego TP-Linka jest również port USB i możliwość wpięcia drukarki. Czekam na jakieś info od Was :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już drugiego routera Netgear - jak dla mnie nie ma lepszego. TP-Link'a też użytkowałem, ale często wylatywał i wbrew opiniom, ciężko się konfigurował. Pierwszy Netgear był z antenką - jak mieszkałem w bloku na 4 piętrze, to na dworze pod blokiem mogłem korzystać ze swojej sieci. W teraźniejszym Netgear (bez antenki) pod blokiem już trochę gorzej, ale w zasięgu jestem.

Dla mnie przy wyborze routera liczył się też wygląd - i tu uważam, że Netgear nie ma sobie równych (nie porównuje do rutków za kilka setek zł.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie standardy WiFi ma obsługiwać ? Myślę, że N to już standard dzisiaj. Jaki budżet masz na sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-Link Router WiFi TL-WR841N 300Mbps UPC ASTER (3579802670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. mam tego TP-Link'a

mieszkam na 2 piętrze w bloku. po drugiej stronie ulicy mam garaże i jak vaguje auto w netbooku łapie mi zasięg :) także spokojnie taki Ci sie sprawdzi i ma standard N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-Link Router WiFi TL-WR841N 300Mbps UPC ASTER (3579802670) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. mam tego TP-Link'a

mieszkam na 2 piętrze w bloku. po drugiej stronie ulicy mam garaże i jak vaguje auto w netbooku łapie mi zasięg :) także spokojnie taki Ci sie sprawdzi i ma standard N

Ten nie ma ADSL

Budżet powiedzmy do 500zł. USB bardzo mile widziane w routerze tak jak mówiłem + dobry zasięg wifi, to główne wyznaczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dokupic mocniejszej anteny ? przeciez ten linksys to dobry sprzet...

Ale nie ma wykręcanej anteny, tylko na stałe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dokupic mocniejszej anteny ? przeciez ten linksys to dobry sprzet...

Ale nie ma wykręcanej anteny, tylko na stałe.....

Jak go otworzysz to zobaczysz jej mocowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dokupic mocniejszej anteny ? przeciez ten linksys to dobry sprzet...

Ale nie ma wykręcanej anteny, tylko na stałe.....

Jak go otworzysz to zobaczysz jej mocowanie :)

Nie ma żadnych śrubek, wiesz jak go otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poleciłbym tplinka TL-WR1043ND tutaj do poczytania: TL-WR1043ND - Welcome to TP-LINK

+ port USB

+ 3 anteny wymienne

+ ddwrt śmiga jak złoto

+ bgn

- tylko 150Mbps nie 300.

Z perspektywy 3 lat użytkowania jeden z lepszych jakie miałem (wcześniej dlink oraz linksys sławetny 54g).

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poleciłbym tplinka TL-WR1043ND tutaj do poczytania: TL-WR1043ND - Welcome to TP-LINK

+ port USB

+ 3 anteny wymienne

+ ddwrt śmiga jak złoto

+ bgn

- tylko 150Mbps nie 300.

Z perspektywy 3 lat użytkowania jeden z lepszych jakie miałem (wcześniej dlink oraz linksys sławetny 54g).

Polecam!

Tylko nie widzę żeby miał ADSL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poleciłbym tplinka TL-WR1043ND tutaj do poczytania: TL-WR1043ND - Welcome to TP-LINK

+ port USB

+ 3 anteny wymienne

+ ddwrt śmiga jak złoto

+ bgn

- tylko 150Mbps nie 300.

Z perspektywy 3 lat użytkowania jeden z lepszych jakie miałem (wcześniej dlink oraz linksys sławetny 54g).

Polecam!

Tylko nie widzę żeby miał ADSL

Faktycznie - mój błąd. Nie doczytałem, że ma być ADSL :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podziału NEO, więc ADSL to główny wymóg :wink:

---------- Post dopisany 07-10-2013 at 13:17 ---------- Poprzedni post napisany 02-10-2013 at 10:51 ----------

Poleci ktoś coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz na pudle pisze obsluga sieci DSL(większość kablowek)

Po pierwsze "jest napisane" a nie "pisze", po drugie przeczytaj mojego 1 posta. Potrzebuję router z modemem ADSL żeby Neostradę podłączyć, a nie kablówkę. Myślę że teraz wszystko jasne jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...