Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T czy 2.4 V6?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szykuje się na zmianę samochodu z golf iv na a4 b6.

Nie wiem 1.8T czy 2.4?

Jeżeli 1.8T to 163KM czy 190? (oczywiście chodzi mi o napęd quattro).

Z tego co widzę na allegro 2.4 v6 quattro nie ma. (czy w ogóle były?).

Oczywiście chciał bym go od razu zagazować (dobra sekwencje)

No i chodzi mi o żywotność silników, który mniej awaryjny, który lepszy do zagazowania itp, chciał bym by wypowiedzieli się użytkownicy tych silników na każdy temat.

Z góry dziękuje Pozdrawiam :banan:

Opublikowano

Borykałem się z takim samym problemem.Wybrałem 1,8T Q.Powód: Tańszy w ekspalatacji,tańsza cena za inst.gazową,bardziej żwawy,mniej pali.Jeżeli chodzi o 1,8 T to wiadomo lepszy jest BEX 190ps,ale trafić na zdrowy egzemplarz graniczy z cudem.Chociaż cuda ponoć się zdażają.Za to w 2,4 odgłos pracy silnika zwala z nóg.Tak więc końcowy wybór i tak należy do ciebie.Życzę powodzenia.

Opublikowano

Bierz 2.4. Nie wyobrażam sobie iść do sklepu z częściami samochodowymi i powiedzieć "poproszę 4 świece zapłonowe" :D

Opublikowano

ja bym patrzył na 1.8 lub 3.0 ...

1.8T silnik z potencjalem idzie dużo z niego wycisnąć, ale 3.0 dzwiek lepszy.

Opublikowano

Jaki dźwięk? Nie robcie z tego V8... Droższe części, większe spalanie, większa masa, subiektywne uczucie ociężałości, brak typowego "odejścia" gdy turbo zaczyna pompować...

4 świece?

Powiedz to temu koledze, pewnie się rozpłacze... ->

Opublikowano
Jaki dźwięk? Nie robcie z tego V8...

ale nie wyje na wysokich obrotach jak 4 cylindry :whistling: , jeżeli pytający nie planuje modyfikacji w kierunku mocy to ja bym wybrał v6 :decayed:

Opublikowano

tak ale 2.4 to za malo, ledwie 10s do setki, w trasie to tak spokojnie raczej bo odejscia to nie ma, w 1.8T turbo robi robote i na pewno lepiej wyprzedza - mowie o serii, pali tez niewiele mniej przy normalnej jezdzie jak 3.0

wiadomo dzwiek V-lki robi robote ale 20 zaworow tez fajnie gra powyzej 3000-3500 obrotow, nad wydechem tez zawsze mozna popracowac zeby bylo lepiej

3.0 albo 1.8T tylko chyba ze osiagi nie sa istotne, bo generalnie 2.4 nie jest zla jednostka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.