Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

na temat dystansow moge powiedziec tyle... przy feldze o szerokosci 7,5 i ET 34 oraz oponie 225/40/18 o przy załadowanym mocno aucie obciera lekko o bok opony. Teraz mam ET37 i jest idealnie.

Ustawiałeś zbieżność i pochylenie kół po założeniu nowych kół i dystansów ? Ja mam w sumie z dystansami et 34 i nic mi nie trze na 1BE nawet przy mocno obciążonym aucie nawet na hopkach :wink4: Mogę nawet powiedzieć, że po ustawieniu pochylenia przy nowym setupie, wcale koła nie są mocno odsadzone i leżą idealnie w nadkolach.

  • Odpowiedzi 5,1 tys.
  • Wyświetleń 247,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

na temat dystansow moge powiedziec tyle... przy feldze o szerokosci 7,5 i ET 34 oraz oponie 225/40/18 o przy załadowanym mocno aucie obciera lekko o bok opony. Teraz mam ET37 i jest idealnie.

Ustawiałeś zbieżność i pochylenie kół po założeniu nowych kół i dystansów ? Ja mam w sumie z dystansami et 34 i nic mi nie trze na 1BE nawet przy mocno obciążonym aucie nawet na hopkach :wink4: Mogę nawet powiedzieć, że po ustawieniu pochylenia przy nowym setupie, wcale koła nie są mocno odsadzone i leżą idealnie w nadkolach.

hmm... pochylenie kół? Wydaje mi się że w b7 się tego nie reguluje... :mysli: :mysli:

Opublikowano

W B7 możesz ustawić zbieżność, pochylenie, geometrię, a jak ciężko z ustawieniem to możesz skorygować pochylenie kół z przodu po przez delikatne przesunięcie ławy. Potrzeba wymienić przy tym regulujące śruby mimośrodowe tj. 4szt śrub M12 do ławy + 4 szt śrub M10 do wsporników ławy(w części tylnej) auta - do dostania tylko w aso w cenie ok. 70 zł.

Opublikowano

oczywiscie wszystko jest ustawione w serwisie... była robiona kompletna geometria kół i ustawiaana pob zawieszenie 1BE..

PS moze jesli miales 3-osoby z tyłu to nic sie nie działo.. ja mialem komplet ludzi na pokładzie plus pełny pod sufit bagaznik...

Opublikowano

fotograf87 masz inne sprężyny i już nie histeryzuj :tongue4: ja mam rozmiarowo taką samą felgę co siemian + 12mm dystanse na tyle i jechałem wczoraj w piątkę, dość szybko po niezłych wybojach i nic nie tarło :wink4:

Opublikowano

ja tam mowie/pisze o swoich spostrzeżeniach na podstawie swojego auta.. przecież możecie zakładać koła z ET15 i tez będzie się dało jeździć :)

Opublikowano
  • Autor

fotograf87 masz inne sprężyny i już nie histeryzuj :tongue4: ja mam rozmiarowo taką samą felgę co siemian + 12mm dystanse na tyle i jechałem wczoraj w piątkę, dość szybko po niezłych wybojach i nic nie tarło :wink4:

hammer ale to nie o to chodzi. Bo 5 razy nie obetrze a za szóstym właduje 400kg porcelany lub blachy do bagażnika i okaże się że dobija na dziurach.

Jak mi przetnie opone przy 240km/h to już nie będzie tak kolorowo...

Zdecyduje się na takie dystanse tylko wtedy kiedy ktoś mi potwierdzi że nie ma możliwości obcierania nawet jakbym spadał z przepaści i wylądował... :)

Opublikowano

W kwestii tarcia [do tych co twierdza, ze nic im nie trze] - sprawdzacie zwyczajnie nadkole? Czy sie nie wyciera?

Opublikowano

W kwestii tarcia [do tych co twierdza, ze nic im nie trze] - sprawdzacie zwyczajnie nadkole? Czy sie nie wyciera?

Spoko Michał :wink4: mi nic nie trze, miałem obawy,że może o "filc" nadkola będzie, ale też nie. O blachę nie ma możliwości, cyknę fotkę i Wam pokażę jak ładnie siedzi :naughty: Z tym, że ja mam felgę 7,5 cala, nie wiem jak by to było przy 8x18.

i8EG9.jpgi8Hai.jpgi8JFr.jpgAY8yS.jpgi8TE0.jpg

Proszę bardzo, no i jak :gwizdanie: Jak na et34 to chyba ładniutko :gwizdanie: wszystko zależy jak ustawiona geometria, zbieżność i pochylenie :wink4: Jak wyregulowane jak należy to strachu nie ma :wink4:

Opublikowano

siemian z Tobą to jak z małym dzieckiem :tongue4: jak masz zamiar wozić tłuste lachony to sobie dystanse odpuść skoro za każdym razem jak usłyszysz piśnięcie będziesz myślał że Ci oponę rozerwało :decayed:

te 240km/h tylko z przepaści osiągniesz :>

Opublikowano
  • Autor

używam często mojego auta jako ciężarówki więc chce mieć pewność że napewno nie będzie obcierać.

240km/h to z górki, nie przepaści..

Opublikowano

używam często mojego auta jako ciężarówki więc chce mieć pewność że napewno nie będzie obcierać.

Wobec tego musisz się przekonać osobiście, ale raczej odpuść sobie dystanse. W takim wypadku w ogóle bym się zastanowił czy Ci sportowy zawias się sprawdzi skoro to ma być auto ciężarowe :tongue4: coś za coś.

Opublikowano
  • Autor

sportowy zawias to nie.

Ale 1be jest suuuuper, tym bardziej że na codzien przemieszczam się dość szybko :decayed:

Opublikowano

ja mam 1be, dystans z tylu 20mm ORI felga 18'' ET 43 I NIC NIE PRZYCIERA NAWET PRZY DUZYM DOLADOWANIU

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

byłem dzisiaj na hamowni w Gliwicach.

Wartości max może nie robią jakiegoś szału, ale wykres wydaje mi się jest dość ładny...

Tylko powiedzcie mi jak to jest. Wg. hamowni v-techu moment był większy przed zmianą turbiny...

To niby czemu przyśpieszenia i charakterystyka po wymianie turbo na BRD znacnie się polepszyły... :mysli: :mysli: :gwizdanie:

wykresbrd.jpg

A tutaj poprzedni wykres robiony w V-techu rok temu przed zmianą turbinki:

wykres.jpg

Opublikowano

Hamownia vtechu zawyza, kazdy to wie :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Byłem u CS i usłyszałem od Patryka że nie zrobi mi już ani pół konia więcej bo to jest max dla mojego silnika przy moim użytkowaniu. Dodatkowo dowiedziałem się że jezdzi się po drodze a nie wykresem i że moje auto i tak bardzo ładnie jezdzi. :decayed:

Opublikowano

czyli samej prawdy sie dowiedziałes :)

zastanawiam sie czy swoim autem po strojeniu wogole wybierac sie na rolki. jeszcze Poziek cos sobie zrobi :decayed:

... gorzej jak ja konto na forum usune :P

/ot

wykres ladny, zeby sie jeszcze ze 2,500 tys wyzej silnik krecil i paliwo odpalało z iskry.... to może by był kox :D

Opublikowano

Dodatkowo dowiedziałem się że jezdzi się po drodze a nie wykresem i że moje auto i tak bardzo ładnie jezdzi. :decayed:

jak sie przejedziesz autem z prawidlowym dolem , zmienisz zdanie :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.