Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc w wyborze mechanizmu tylnej wycieraczki


Mythmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym o pomoc, gdyż już się pogubiłem. Szukam wszędzie ale nic konkretnego nie mogę znaleźć. Chce zakupić silnik wycieraczki na tył do avanta z 2000 roku. Czy ten z aukcji będzie pasował bo sprzedający napisał że od 1999r. SILNIK WYCIERACZKI TYŁ AUDI A4 A6 SKODA FABIA LEON (3606760855) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w A4 B6 jest identyczny silniczek jak na tej aukcji. Rozbierz tylną obudowę w klapie bagażnika i będziesz miał ten silniczek na wierzchu U brata w Passacie B5 też jest taki sam. Myślę że to będzie to ale lepiej się upewnić. Przy wymianie tego możesz mieć problem ze zdemontowaniem wycieraczki ze stożka uważaj by nie uszkodzić sobie szyby. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, najlepiej zdjąć tapicerkę klapy, odczepić wtyczkę i rurkę, zdejmujeszc wycieraczkę, odkręcasz 3 śruby i masz silniczek. Nie zaszkodzi przeczyścić.

apropo :decayed: jakie kolory przewodów tam są żeby podłączyć na stole? albo które piny we wtyczce? też mi dziadyga nie chodzi i chyba trzeba by przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie w avancie z 2000r tylną wycieraczkę kupioną w sklepie Audi A3 A4 A6 VW Passat B5 silnik wycieraczki tył (3569680078) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Pasowała, działa i nareszcie mogę nią pomachać jak jadę w deszczu :). Przy okazji sugestia żebyś bardzo uważał na zaciski mocujące plastikową "tapicerkę" klapy bagażnika. Lubią się wyłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko już rozebrałem, zdjąłem tapicerkę klapy (oczywiście połamały się zaciski) i rozebrałem mechanizm...umarł a dokładnie płytka odpowiedzialna za sterowanie no i spalił się przez zwarcie silnik. Wszędzie gdzie dzwonię w sprawie silniczka okazuje się że mimo iż pasujący do auta z 2000 r. to do mojego nie...już nie wiem czy wciskają mi wała żeby zgarnąć więcej kasy czy mają rację. Z tego co się zorientowałem chodzi tylko o zasilanie czyli w moim przypadku minus, no chyba że się mylę i coś jeszcze trzeba uwzględnić. A przy okazji, czy każdy silniczek (używka) z auta z 2000r. będzie pasowała do mojego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę u kumpla, który wyciągnął wycieraczkę i dał zaślepkę. On ma A6 C5 ale może da się coś z tym podziałać, jeśli p&p nie podejdzie. Numer całości mechanizmu trzeba by sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie teraz czy zakupienie używki (co właśnie zrobiłem) z modelu z 2000r. było dobrym posunięciem...dojdzie, zamontuje i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam 2 te silniczki i różnią się numerami. Na moje oko rozstaw śrub ten sam co w B5. Jutro sprawdzę czy pasują i działają.

---------- Post dopisany 17-10-2013 at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany 16-10-2013 at 20:27 ----------

Tak więc silniczki z A6 C5 pasują :wink: jeden miał pękniętą tą metalową rurkę więc upchnąłem taka uszczelkę i nic nie cieknie. Jest mały kłopot przy zakładaniu, po prostu trzeba wyciągnąć te metalowe oczka z gumami i wsadzić bez. Później dopiero upychać te gumy i oczka. Siedzi idealnie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...