Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chłodnica oleju - uszczelniacze - przestroga.


piotrekgotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam raczej ku przestrodze.

Otóż, kilka tygodni temu, pewnego pięknego poranka ruszam samochodem, a po jakiś 1-2km przy hamowaniu zaczyna zapalać się czerwona lampka oleju.

Oczywiście tematu na szczęście nie zbagatelizowałem i po następnych 200m zatrzymałem się celem sprawdzenia.

Na szczęście zgasiłem silnik.

Okazało się, że zleciał mi cały olej. O tym dowiedziałem się zresztą, jak dolewałem nowego, bo na bagnecie nie było nawet śladu.

Samochód na hol do warsztatu.

Finalnie okazało się, że poleciały mi dwa uszczelniacze przy chłodnicy oleju. Generalnie z tego co patrzyli, to już ze starości. Koszt naprawy niewielki (bo nie zatarłem silnika).

Ja o takich uszczelniaczach nigdy wcześniej nie słyszałem, a myślę, że warto wiedzieć.

Dlatego jeśli ktoś jeździ benzynką, ma nastukane już km i wiek samochodu odpowiedni, to polecam zalecić ich sprawdzenie, albo najlepiej wymianę, przy okazji wymiany oleju.

Koszt niewielki, a pozwoli uniknąć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard. Sam to przerabiałem kilka lat temu. Na szczęście u mnie zauważyłem lekki wyciek oleju więc zabrałem się za tą sprawę przed wyniknięciem istotnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bo właśnie szukam gdzie jest wyciek i pewnie to bedzie to

zauważyłem krople oleju pod autem, wymieniałem olej i wkoło mokro

DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to samemu ogarnąć.

Czas to około 45min.

Tak to wygląda razem z plastikiem,na niego też trzeba uważać,lubi pękać.

USZCZELKA CHŁODNICZKI OLEJU VW AUDI SEAT SKODA ORG (3721450587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wszystko zależy od rodzaju chłodniczki ja musiałem użyć tylko takiego rodzaju uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w benzynie wymienia sie tylko oring za pare zeta w aso

tu jest temat mniejwiecej o tym http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/b5-adr-wyciekl-caly-olej-silnika-39119/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu też można ale oczywiście w ASO nie dostaniesz samej uszczelki:facepalm:Ja kupiłem używkę.

Zaś ta( Uszczelka chłodniczki oleju VW Audi Seat Skoda ORI (3754427216) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ) najnormalniej w świecie przycina się bo nie ma tego kapturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...