Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem obroty i drgania auta


aliena4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jakiś czas temu robiłem czyszczenie przepustnicy i adaptację na nowo, ponieważ falowały mi obroty. Bo zrobieniu tych czynności auto przez 4 miesiące chodziło idealnie!!! Natomiast w dniu dzisiejszym ku memu zaskoczeniu zatrzymuję się na światłach i nagle obroty do 4tys kilka razy podskoczyły, a potem nagle zaczęło coś stukać i wystąpiły mocne drgania całym samochodem, trzepało jak w starym traktorze... przegazowałem i wszystko wróciło do normy. Co to może być? Sonda lambda? Boję się że to się może mi powtórzyć, a nawet paść auto....

Chciałbym to rozwiązać jak najszybciej, proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz LPG ?? U mnie było bardzo podobnie jak mi LPG porozwalało mapy skasowanie starych map + przejechanie ok 200 km na PB później ustawienie map i problem znikł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo gdzieś nieszczelność jest możliwe że odma strzeliła, jak odpalisz silnik to psiuknij plakiem w okolicach kolektora ssącego, jak nie będzie różnicy to znaczy że jest dobrze a jak coś się będzie działo to jest nieszczelność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj kilkanaście razy uruchomić VAG, niestety gdzieś jest problem, albo mam uszkodzony kabel, albo soft walnięty... Czy jest ktoś skory do pomocy i poświęci mi kilkanaście minut na diagnostykę? Podjadę tutaj na śląsku jak trzeba.

W zasadzie po tych dwóch incydentach, auto jak narazie pracuje normalnie i nie powtarza się to, ale mimo wszystko obawiam się jakiejś grubej awarii... :(

---------- Post dopisany 23-10-2013 at 20:35 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 22:30 ----------

VAG pokazał u znajomego jedynie problem sporadyczny z mieszanką paliwa, nic po za tym, odma szczelna

Gdzie teraz szukać problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli coś masz nie tak z mieszanką a przepustnicę czyściłeś ?? :) Zrób jeszcze logi przepływki i sondy i do działu VAG je zamieść w celu sprawdzenia :) I jak ze szczelnością układu ?? Odpal silnik psiuknij plakiem w okolicach dolotu i zobacz czy coś się zmieni z obrotami jak nie to szczelny cały układ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak narazie odepnij mu przepływkę i zobacz efekt, później jak nie pomoże to wepnij przepływkę, odepnij sondę i zobacz co się będzie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że sonda pokazuje ci że jest mieszanka słaba, albo za dużo PB za mało powietrza lub odwrotnie :) Jak narazie jest dobrze to nie przejmuj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie napisałem że niedomaga tylko że wykryła zły skład mieszanki :) Ale to może powodować wiele rzeczy :) Np.: Lewe powietrze, jakieś bardzo słabe PB, Słabe ciśnienie PB, może zasyfiony filtr paliwa i powietrza itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza nowy, filtr paliwa hmmm nie mam pojęcia ile ma, paliwo lane na BP Ultimate, test plaka zakończony powodzeniem brak nieszczelności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no muszę sprawdzić bo nie pamiętam żeby było coś robione, przebieg też ma już duży bo wczoraj pykło 350.000km, to auto musi mi pojeździć do 500.000km wtedy kupię sobie inne robocze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale powolutku moja działalność się rozwija i chcąc nie chcąc za rok będę musiał przeskoczyć na większe auto pokroju trafic, pewnie audi zostanie, ewentualnie zmienię na nowszy model. Pożyjemy zobaczymy. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z obecnego auta mimo tego że pracuje w skrajnie trudnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...