Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temat rzeka - rozrząd


Ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swoje A4 kupiłem już ponad półtora roku temu z przebiegiem trochę ponad 140 tys. km. Nawet się nie łudzę, że ten przebieg jest autentyczny ale mam cichą nadzieję, że może moje auto nie ma już przebiegu rzędu 300 tys. lub więcej.

Z książki serwisowej, którą mam wynika, że rozrząd robiono w Niemczech przy przebiegu około 110 tys. Pasek z tego co wiem jest firmy Powergrip i z opinii mechanika, u którego byłem (stacja "Autopawlikowscy" w Wawie) jeszcze trochę wytrzyma i póki co można na nim jeździć. Tak czy inaczej rozrząd będę musiał w niedługim czasie zmienić i tu krótkie i na temat pytanie: ponieważ nie mam zamiaru dawać się doić serwisom, w którym cena wymiany rozrządu przyprawia o zawał serca zwaracam się do forumowiczów z pytaniem czy ktoś może polecić sprawdzony warsztat w Wawie, w którym można zmienić rozrząd w A4, pompę wody oraz wszystkie zewnętrzne paski? No i oczywiście jaka jest cena takiej przyjemności?

Byłbym wdzięczny za jakieś namiary na takie miejsce oraz własne opinie na temat jakości wykonanej usługi itp.

I jeszcze druga sprawa - w warsztacie przy zmianie oleju wlano mi do silnika Mobil 1 5W 50 (pełny syntetyk) bo podobno jest najlepszy do tego silnika - czy to faktycznie taki super olej? Tym bardziej, że co jakiś czas (niezbyt często ale jednak) odzywa mi się stukot z silnika - podejrzewam, że może te osławione hydrauliczne popychacze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz w miarę tani ale sprawdzony sklep to polecam KTD na ulicy Młodzieńczej. tel: 0 22 678 25 41.

Z tego cowiem to jeden z pracowników jeździ S4.

Co do warsztatu to nie umiem ci polecić.

Wymiana rozrządu wiąże się ze zdjęciem pasa przedniego, przez co koszt niestety wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu to ok. 250zł w górę, komplet rozrządu powiedzmy ok. 500zł. Warsztat dla mnie sprawdzony Filipowski. Znajdziesz wszystkie info w odpowiednim dziale (podałem Ci link w innym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niedawno wymienialem to same czesci mnie wyszly niecale 600zl tez wymienilem napinacze paskow wieloklinowych i pompe wody, rozbierania jest duzo caly przod trzeba wyciagnac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1.6 AHL niedawno wymieniałem rozrząd i mechanik całego przodu nie demontował tylko zderzak odkręcał pas przedni poodkręcał śruby u góry nad reflektorami no i amortyzatory uderzeń odkręcił nachylał do przodu i dostęp do rozrządu był super nawet jak by tam był V6 to nie ma problemu z dostępem i dużo mniej roboty, pokazał mi co poluzować co odkręcić i jak co ustawić więc następnym razem już sam sobie wymienię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:V6 bez zdjęcia przodu,no to powodzenia ja w ADR musiałem zdjąć bo mało dostępu w AHL są mniejsze silniki i taka operacja jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do mojego brata 50 km od stolicy. 200 złotych i wymienia wszystko bez problemu... czesci moge zakupic po dobrych znizkach w IC... W mojej zmienil i chodzi bez zarzutu...samouk :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojetnie czy w V6 czy R4 rozrzad wymienia sie po ustawieniu pasa przedniego w polozeniu serwisowym, czyli odsunietym o jakies 6-7 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mozna tak zmienic ale troche jeszcze trzeba sie gimnastykowac a zeby caly przod zdjac to tylko jeszcze 5 min potrzeba a wymiana o wiele szybciej potrwa bo nie ma wtedy problemu z odkrecaniem srob a jak ktos wymienia jeszcze pompe wody to trzeba odkrecic caly przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent przewiduje dla wszystkich silnikow poloznie serwisowe w postaci odsunietego pasa przedniego do wymiany zarowno rozrzadu jak i pompy wody.....

naprawialem szereg elementow bez odsuwania z przodu, z odsunietym pasem przednim naprawde jest luz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...