Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka aktywna piana i szampon?


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

zużyłem 3 zbiorniki piany na regulacje brak mi pomysłów .a dlaczego na minus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak u siebie i z tego co czytałem, większość tak ustawia. Kiedyś też nie mogłem osiągnąć prawidłowej konsystencji piany, wtedy wina leżała po stronie wężyk z pianownicy. Tak się nieszczęśnie wężyk ułożył że odcinał wydostanie się środka z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał któryś z panów szamponu DODO JUICE BASICS OF BLING WAX SAFE WASH ? Kończy mi się Rise&Shine i szukam dobrego zamiennika bezpiecznego dla wosku. Wiem, że dużo osób poleca BORN TO BE MILD lub Preste ale ciekawi mnie wasza opinia na temat tego pierwszego. ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, mam pianownicę Glorie FM 10 i do tego piane Autobrit (żółta) . Wczoraj jak pianowałem samochód to z pianowcniy leciało raczej mleko niż piana. Wlałem około 1l ciepłej wody i do tego około 100ml piany.

Wstrząsem trochę zacząłem pianować. Niestety nie była to taka puszysta piana jak na filmach i innych materiałach. I na pewno nie poleżała by około 20minut. W Glori FM 10 filc jest ten czarny.

Co robie źle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem SG snow fruit foam tą nową fomułe tak jak polecaliscie no i jestem bardzo zadowolony.

Mimo że mam strasznie lipną pianownice ori karchera bez żadnej regulacji i leci z niej raczej mleczko które na aucie leży 5 minut to efekt jest super i auto naprawde czyste. jedynie w miejscach takich jak tylna szyba tu gdzie chodzi wycieraczka jest idealnie czysto a na reszcie powierzchni widać taki osad. No i zapach jest super, jak myje auto to wszyscy pytają co tak ładnie pachnie :naughty:

Na pewno za jakiś czas szarpne sie na PA, ale na teraz musi wystarczyć to co jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, mam pianownicę Glorie FM 10 i do tego piane Autobrit (żółta) . Wczoraj jak pianowałem samochód to z pianowcniy leciało raczej mleko niż piana. Wlałem około 1l ciepłej wody i do tego około 100ml piany.

Wstrząsem trochę zacząłem pianować. Niestety nie była to taka puszysta piana jak na filmach i innych materiałach. I na pewno nie poleżała by około 20minut. W Glori FM 10 filc jest ten czarny.

Co robie źle??

To co pomorze ktoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że proporcje były dobre i woda też.

Jak pierwszy raz pianowałem to piana była fajna jak bita smietana. ALe wtedy pierw wlałem piane którą zalałem ciepłą wodą. Zrobiło się tyle piany że musiałem czekać 10 minut aż opadnie (w pianownicy).

W innym temacie polecili mi żeby pierw wodę a później pianę dodawać. Tak też zrobiłem ostatnio i piana wyszła jak mleko.

To jak to w końcu ma być?? Griffy pomożesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pamiętaj chemiku młody leje zawsze kwas do wody"... a wracając do tematu... nie ma znaczenia wg mnie czy lejesz pianę do wody czy wodę do piany :) sądzę że winę za słabą pianę ponosi ciśnienie, a w zasadzie jego brak w przypadku pianownic ręcznych trzeba naprawdę sie opompować żeby piana była ok.

Na innym forum dyskutowaliśmy czy lepsza ręczna czy PA, ręczna teoretycznie mniejsze zużycie piany ale potrzeba więcej roztworu nooo i zdrowego bicepsa żęby set.... razy wykonać ruch pompowania, PA jest znacznie prostsza w użyciu ale potrzebuje odpowiedniej maszyny a sama tez nie jest tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina ciśnienia bo pompowałem prawie na maxa aż sie pompka nie chciała schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, powoli kończy mi się aktywna piana i pora na zakup nowej. Mam VALET Pro Neutral Snow, polecacie coś innego w podobnej cenie czy brać VALETA? Znalazłem jeszcze coś takiego: http://showcarshine.pl/aktywne-piany/1153-shiny-garage-fruit-snow-foam-5l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Fruit Snow Foam, bardzo dobra piana , rewelacyjne domywanie, jechałem całą zimę na bezdotyku tą pianą,warta każdej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://showcarshine.pl/aktywne-piany/1153-shiny-garage-fruit-snow-foam-5l.html bierz tą, z czystym sumieniem polecam, wejdź sobie na forum Kosmetyka aut i są tam fajne testy tej piany, możesz na próbę kupić w 1l butelce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem shiny garage fruit i ztestowalem ja 2 dni temu temperaturaokolo 2 c mam dziwne wrazenie ze piana praktycznie nie zadzialaa. pianownicy jakiej uzywam to PA. efekt byl taki sam jak obmylem samochod sama woda pod cisnieniem. wydaje mi sie ze ta temperatura miala zly wplyw na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta piana ma takie właściwości. Po prostu nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał może ktoś kontakt z firmą?? : Carbon Collective

szampon : Carbon Collective lusso shampoo

pianka : Carbon Collective satsuma snow foam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...