Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Plama na tapicerce


jogi1978

Rekomendowane odpowiedzi

W Mojej rakiecie :przebiegly: mam czarną tapicerkę .Niestety leżała na niej niedokręcona woda mineralna,efekt plama w postaci ciemnej aureoli.Próbowałem już dwóch różnych pian aktywnych i kiszka :disgust: prawie żadnego efektu.

Pokrowce ,odpadają dla mnie to obciach :embarrassed: . Ale nie da sie patrzeć na tą plamę z przodu (pasażer ).boje sie, że będę zmuszony założyć jakieś pokrowce.chyba że ktoś ma sposób na takie plamy. POMOCY!!! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na jakąś myjke..mają specialne płyny do tapicerki..albo przyjedź do wawy to spróbujemy karcherem..plamy pieknie schodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć karcher na pare wodną..nie musisz używaż do tego żadnych preparatów..sama para wystarczy..ostatnio kumplowi usuwałem plamy i teraz jak nówka funka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMM para wodna powiadasz. :mysli: ciekawe ciekawe czy taka para da rady plamie po mineralnej :co:

To znaczy jakie dokładnie plamy usunąłeś tą parą .czy tak ogólnie czyściłeś całe fotele bo były brudne :?:

Do RAFIX.PL : obawiam sie że plama po mineralnej to trochę bardziej skomplikowane przebarwienie spowodowane nie kolorem danej cieczy czy (wymicin :> ) tylko reakcji gazu uwalniającego nie już w zamoczonej tapicerce i tu problem.

Jak by ci to opisać :mysli: to plama w rodzaju posikane :confused4: i nie wyschnięte mimo ,że jest suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszcze Tym sprzętem fotele zalane piwem, winem (czerwonym najczęściej), czekoladą, tłuste plamy, jedzeniem itd..schodzi pięknie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszcze Tym sprzętem fotele zalane piwem, winem (czerwonym najczęściej), czekoladą, tłuste plamy, jedzeniem itd..schodzi pięknie..

Adas, kiedy i gdzie mozemy sie spiknac na czyszczonko? Ja chetnie przetestuje ten Twoj sprzent :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fotele materialowe w b6 to kompletmna porazka :wallbash: plamy po wodzie mineralnej az sie w lowie nie miszcza :polew: jamam to samo - kaplo m pare kropel na fotel szary i teraz jest pare plamek po zwyklej wodzie :shocked: moja laguna II miala 7 lat kiedy ja sprzedawalem ,fotele welurowe wygladaly jak nowe nie zuzyte i bez pklam a nigdy nie byly prane :) a4 ma 4 lata i same plamy po wodzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, a nawet powiedział bym, że całkiem normalne. Jeśli ma się bardzo brudno tapicerkę, woda rozlewając się po jej powierzchni zabiera ze sobą bród. W miejscu gdzie kończy sie przesuwać grawitacyjnie, bądź wsiąka tworzy się charakterystyczny pierścień brudu. dodatkowo przy parowaniu plama zbliża się do powierzchni. Zaciek taki wystarczy wyprać, jest to najzwyczajniej przemieszczanie się i koncentracja brudu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, a nawet powiedział bym, że całkiem normalne. Jeśli ma się bardzo brudno tapicerkę, woda rozlewając się po jej powierzchni zabiera ze sobą bród. W miejscu gdzie kończy sie przesuwać grawitacyjnie, bądź wsiąka tworzy się charakterystyczny pierścień brudu. dodatkowo przy parowaniu plama zbliża się do powierzchni. Zaciek taki wystarczy wyprać, jest to najzwyczajniej przemieszczanie się i koncentracja brudu :kox:

chyba nie widziales foteli w B6? Jesli po wylaniu wody mineralnej powstaja białe plamy, to moze powiesz co to za rodzaj brudu? Bo mi jakos nic sie nie nasuwa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, a nawet powiedział bym, że całkiem normalne. Jeśli ma się bardzo brudno tapicerkę, woda rozlewając się po jej powierzchni zabiera ze sobą bród. W miejscu gdzie kończy sie przesuwać grawitacyjnie, bądź wsiąka tworzy się charakterystyczny pierścień brudu. dodatkowo przy parowaniu plama zbliża się do powierzchni. Zaciek taki wystarczy wyprać, jest to najzwyczajniej przemieszczanie się i koncentracja brudu :kox:

Dwa tygodnie temu tapicerka była bardzo dokładnie prana w SmartPlus - więc powinna być dokładnie oczyszczona. Kilka dni po odebraniu auta wylała mi się na fotel woda mineralna. I co? Oczywiście plama :wallbash:

Ta materiałowa tapicerka w A4 B6 to ch****** jakich mało :thumbdown::sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, a nawet powiedział bym, że całkiem normalne. Jeśli ma się bardzo brudno tapicerkę, woda rozlewając się po jej powierzchni zabiera ze sobą bród. W miejscu gdzie kończy sie przesuwać grawitacyjnie, bądź wsiąka tworzy się charakterystyczny pierścień brudu. dodatkowo przy parowaniu plama zbliża się do powierzchni. Zaciek taki wystarczy wyprać, jest to najzwyczajniej przemieszczanie się i koncentracja brudu :kox:

Ja bym raczej powiedział, że to pozostałości po odparowaniu wody - znajduje się w niej ogrom różnych zanieczyszczeń od kamienia począwszy na żelazie kończąc. Jeśli rozlejemy minarealną, to pewnie jest jeszcze ciekawiej :wallbash:

Możnaby przeprowadzić eksperyment i spróbować rozlać deminaeralizowaną i zobaczyć czy powstaną plamy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, a nawet powiedział bym, że całkiem normalne. Jeśli ma się bardzo brudno tapicerkę, woda rozlewając się po jej powierzchni zabiera ze sobą bród. W miejscu gdzie kończy sie przesuwać grawitacyjnie, bądź wsiąka tworzy się charakterystyczny pierścień brudu. dodatkowo przy parowaniu plama zbliża się do powierzchni. Zaciek taki wystarczy wyprać, jest to najzwyczajniej przemieszczanie się i koncentracja brudu :kox:

Dwa tygodnie temu tapicerka była bardzo dokładnie prana w SmartPlus - więc powinna być dokładnie oczyszczona. Kilka dni po odebraniu auta wylała mi się na fotel woda mineralna. I co? Oczywiście plama :wallbash:

Ta materiałowa tapicerka w A4 B6 to ch****** jakich mało :thumbdown::sick3:

:audi: przewaga dzieki technice :D[br]Dopisany: 14 Sierpień 2008, 22:05 _________________________________________________

Nic dziwnego, a nawet powiedział bym, że całkiem normalne. Jeśli ma się bardzo brudno tapicerkę, woda rozlewając się po jej powierzchni zabiera ze sobą bród. W miejscu gdzie kończy sie przesuwać grawitacyjnie, bądź wsiąka tworzy się charakterystyczny pierścień brudu. dodatkowo przy parowaniu plama zbliża się do powierzchni. Zaciek taki wystarczy wyprać, jest to najzwyczajniej przemieszczanie się i koncentracja brudu :kox:

Ja bym raczej powiedział, że to pozostałości po odparowaniu wody - znajduje się w niej ogrom różnych zanieczyszczeń od kamienia począwszy na żelazie kończąc. Jeśli rozlejemy minarealną, to pewnie jest jeszcze ciekawiej :wallbash:

Możnaby przeprowadzić eksperyment i spróbować rozlać deminaeralizowaną i zobaczyć czy powstaną plamy :naughty:

to nie ma znaczenia jaka to woda czy przegotowana czy mineralna- pisalem wczesniej ze mialem lagune i nie raz wylalo sie sie troche minealnej i zadnych plam nie bylo z a d n y c h :kox:

Kolega AndyNwypral sobie tapicerke i znowu ma to samo :evil:

ale jest na to prosta rada -wypiore tapicerke dopiero przed sprzedazą bo wczesniej po co ? :polew:

wystarczy wsiadac do auta kiedy zacina deszcz a po godzinie mamy pol fotela w kropkach po deszczu :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taki problem,bo z przodu zona rozlala mineralke,a z tylu ,kolezanka piwo,k...wa dwie plamy,a auto mialo prana tapicere miesiac temu,jak kupilem byly jescze wilgotne ,w b5-tce pralem normalnym plynem do czyszczenia wykladzin,ale w b6 jescze nie probowalem,jak sie troche slonca pokaze,to sprobuje najpierw zwykla gobka i vanishem,napisze o efektach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może od siebie...

pranie miałem 2 miesiące temu... ostatnio rozlała się mineralka niegazowana z tyłu i z przodu też jakiś lód...

polazłem do Carrefour i kupiłem "płyn do czyszczenia dywanów" 450ml sygnowany przez Carrefour za jakieś 2zł 80gr (znaczek złotówki u góry - opakowanie czerwono-niebieskie - znajomy mi kiedyś to polecił)

popsikałem, wtarłem gąbką, wytarłem szmatką i po krzyku... i teraz cały czas tak robię...

Jedyna uwaga jaką mam to taka, że trzeba wycierać całą płaszczyznę zawierającą plamę (choć nie sprawdzałem czy będzie plama bo praniu miejscowym) - analogicznie do lakierowania, które robimy do zagięć lub zakończenia elementu - nikt przecież nie maluje miejscowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plamy są białe, to przyczyną nie jest bród. W wypadku który opisałem brzegi zacieku są zwykle ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka materiałowa w naszych niuniach to porażka, ile razy można ją czyścic? Moj poprzednik H.Civic - od nowosci 8 lat wytrzymała w stanie idealnym bez żadnego mycia, prania, tylko odkurzacz ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...