Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny świst turbiny...


601s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jeśli temat był już poruszany, to z góry przepraszam, ale nic szczególnego co by mi dało odpowiedź nie znalazłem. Otóż: silnik 1.9tdi 130KM

Już dobre pół roku słychać dziwny świst turbiny, jak dodajesz gazu to ten świst jest głośniejszy i tak jakby szybszy, gdy jedziesz ciągle np. 50km/h to świstu nie ma, jednak na wolnych obrotach, jak tylko się zatrzymam, to przez chwilę słychać świst i po jakimś czasie ustaje, to tak wygląda jakby jakieś łożysko, kółko, wiatraczek, się nakręcało i potem się zatrzymywało. Przyznam, że na początku był to fajny objaw, ale teraz robi się to głośniejsze i wkurzające. Autem bez tego problemu przejeździliśmy ponad rok czasu i tego nie był, była cisza, żadnego świstu. Zaznaczę, że auto nic poza tym świstem nie dolega, moc nie spadła, wkręca się bardzo szybko i żwawo, nie kopci, nie dymi, spalanie w normie, oleju bierze 50ml na 5tys.km, więc to żadne branie oleju, ale ten świst... Bardzo proszę o pomoc, może ktoś miał podobno lub ten sam przypadek. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swist wydobywa sie jak silnik schodzi z obrotów czy jak mu depniesz ???? jestes pewny to to turbina a nie np. jakas rolka ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świst pojawia się jak tylko go odpalę, nie ważne czy to zimny czy ciepły silnik, jak mu depczę to świst się natęża, tak jakby rósł, jakby się coś rozpędzało, jak zmniejszam gaz to świst przyhamowuje, jednak do pewnego stanu i gwiżdże sobie na obrotach jałowych, czasem przestaje i znowu delikatnie pogwizduje, gdy się rozpędzam rozpędza się również świst. Cały rozrząd wraz z wszelkimi możliwymi rolkami był wymieniany ok. 6tys.km temu, a świst wyraźnie wydobywa się z okolic turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie da wytłumaczyc sie przez neta, jedz do mechanika i ci to zrobi, szlak mnie trafia jak 3/4 ludzi z forum piszczy i przezywa jak musi zainwestować 100zł w fure :facepalm: gdybym była taki sam to dawno nazbierał bym na b7 :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie, jest bardzo wiele opinii na ten temat i wielu mechaników stwierdza różne usterki, więc żeby nie narażać się na dodatkowe niepotrzebne koszta jeżdżę tak już z tym od pół roku. Niektórzy mówią że to zbyt luźne łożysko w turbinie... Jeśli byś znalazł przyczynę daj znać proszę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam łożysko, ale nie jestem w 100% pewien

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

mam nagrany filmik tego dzwięku, jak odszukam to Ci podeślę, porównasz czy to jest ten sam świst bo u mnie to raczej dzwięk odkurzacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. czekam na filmik i dam znać. Wiesz ogólnie auto zachowuje się normalnie, spalanie w normie, moc w normie, nie kopci jedynie ten świst i to od razu jak tylko ruszam, jedynie na wolnych obrotach go nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:hi: również mam problem z gwiżdżącym (świszczącym) turbem, po dzisiejszej wizycie na hamowni gość powiedział gwiżdże, kopci a nie jedzie musi być jakaś nieszczelność, czego wynikiem jest 96km:slina: a powinno być 131 mówił żebym sprawdził wężyk w przedniej belce idą tam 2 metalowe wężyki i są połączone gumową złączką jutro się za to zabiore i może kolege też w jakiś sposób naprowadziłem. pozdro!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaki wezyk w belce zderzaka chodzi to nie wiem.... przecież tam nic nie ma, moze pomyliło mu sie ze spryskami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem też lukaszooo o jaki wężyk mu chodziło:disgust: w każdym bądź razie znalazłem nieszczelność:naughty: jest to wąż od doładowania wchodzący do turbiny (taki mocno pozaginany) przy samej turbinie jest dziura wielkości kciuka:shock3: Więc usterka zlokalizowan:banan: niestety jest tam bardzo ciężki dostęp a ja nie dysponuję kanałem więc dopiero w poniedziałek pojadę do mojego mechanika który sam wcześniej nie znalazł tej dziury przy robieniu rozrządu pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem 601s:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...