Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI AVG] moc przybyła


spanky

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widac Świety Mikolaj nie zapomnial o moim samochodzie :diabelek: ...

Wymagania miałem niewygórowane ...[nie pytać dlaczego ... poprostu tyle chciałem i już miało być 130 kucorów i 270 Nm a co wyszło to widac na wykresie ... :diabelek:

program napisał mój kolega z AKP Rogal ... [jak widac wykres co do moich wymagań napisany prawie z zegarmistrzowska dokladnością :diabel: ]...

co do samego wykresu to jak widac

przy 1500 jest wachniecie oraz małe przy 2500 a także powyzej 3600 jest delikatne falowanie które potem sie uspokaja .... (mometu i mocy),prawdopodobnie turbo sie przycina (na logach w bloku 011 pompowało do wymaganej a potem troszke zbijalo) ... pojezdzimy-zobaczymy a i pewnie katalizator przydałoby sie wywalic (jest oryginalny a furak ma 218 tys przebiegu) jakos w najblizszym czasie zajme sie tym tematem .... :diabelek: ...

jak nie pomoże to zrobi sie malutką korektę softu ... ;)

generalnie wrażenia z jazdy mogę opisać jednym stwierdzeniem : banan na twarzy :053:

a oto i sam wykres :diabelek:

a4spankyod4.th.jpg

P.S czekam na Wasze opinie .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda, że ten odkurzacz tak faluje

260Nm prawie do 3500 obrotów :diabelek:

A to 'majtnięcie' w dół przy 1500, to co to ?

Nie wolałbyś trochę to wybrzuszenie przed 2000, zrobić bardziej mniej strome ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szkoda, że ten odkurzacz tak faluje

260Nm prawie do 3500 obrotów :diabelek:

A to 'majtnięcie' w dół przy 1500, to co to ?

Nie wolałbyś trochę to wybrzuszenie przed 2000, zrobić bardziej mniej strome ?

tak jak kiedys pisałem jak robiłem logi ... zapieczone kierownice .... turbo sie przycina ... moze sie rozjezdzi ;) ..... generalnie nie jest to odczuwalne ... ale pojezdze troszke wywale kata i zrobie pomiar ... zobaczymy co bedzie .... ;)

P.S zastanawiajace jest to ze zakłócenia na wykresie nie sa odczuwalne podczas jazdy :okulary2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba sofcik, sam przymierzam się odwiedzenia Mastera na wiosnę. Planuje 160 PS, momencik sie zobaczy ale też niewygórowany.

P.S. Master daje promocję dla klubowiczów klubu :diabel: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba sofcik, sam przymierzam się odwiedzenia Mastera na wiosnę. Planuje 160 PS, momencik sie zobaczy ale też niewygórowany.

P.S. Master daje promocję dla klubowiczów klubu :diabel: ??

Myśle , że po programie wyjdzie więcej.U mnie seria wyszła 154KM :mikolaj:

Jak będziesz jechał daj mi znać wcześniej to załatwimy rabacik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, daj logi jeszcze do tego bo jestem ciekaw.

Te co ja Tobie dalem, moze byc na PW.

Co do wykresu to ladny ale te fale dziwne to troche, a szczegolnie, ze robil to Rogal

P.S

spanky, nie dalem rady dzisiaj hamowac ale moze dzisiaj :P dam rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, daj logi jeszcze do tego bo jestem ciekaw.

Te co ja Tobie dalem, moze byc na PW.

Co do wykresu to ladny ale te fale dziwne to troche, a szczegolnie, ze robil to Rogal

P.S

spanky, nie dalem rady dzisiaj hamowac ale moze dzisiaj :P dam rade.

co do logów to robilismy na gorąco (czyt.patrzyliśmy w czasie rzeczywistym ;) ) takze ich nie mam ....

tak jak pisałem wczesniej pojezdze troszke,rozruszam kierownice,wywale kata ... zobaczymy co bedzie .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobilismy pomiar na przenośnej hamowni (Dynomet) ...

oto co pokazała...

spankyurednionykp6.th.jpg

jak widać różnica pomiedzy pomiarem na MAHA (obciążeniówka) a Dynomet (przenośna) jest prawie żadna .... :diabelek:

a tutaj jeszcze do kompletu pokaze logi z 008 (dawki/lmm)

0089il.th.jpg

oraz 011 (turbulum)

0115et.th.jpg

widac deilkatne przeładowanie (2000 rpm-2700 rpm) ale sa to zawieszajace sie zaluzje ... musze troszke podeptac furke .... :diabelek:

p.s dalsze modyfikacje ..... hmmmm ... jestem na etapie poszukiwań turbulum od AWX-a :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, czy występuje u Ciebie kopcenie przy butowaniu ?

dalsze modyfikacje ..... hmmmm ... jestem na etapie poszukiwań turbulum od AWX-a

jakby co, będę pamiętał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spanky, czy występuje u Ciebie kopcenie przy butowaniu ?

nie ma mowy o kopceniu :!: ...

na pomiarze na Maha z dwururki leciało górskie powietrze ,przy rozpedzaniu poleciał delikatnie siwy dymek :!: (bardziej spowodowane było to moim PSJ-tem (niestety w Warszawie sa korki) niz softem )

natomiast przy normalnej jezdzie w biały dzien w lusterku widze górskie powietrze .... :diabelek:

p.s a dlaczego pytasz :?:

ps.2 jak cos bedziesz wiedział/miał to daj znac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego pytasz

tylko i wyłącznie z ciekawości, bo w końcu widać z logów program i byłem ciekaw jak wygląda sprawa "z tyłu" :)

Sorry jeśli to tak głupio zabrzmiało (to pytanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego pytasz

tylko i wyłącznie z ciekawości, bo w końcu widać z logów program i byłem ciekaw jak wygląda sprawa "z tyłu" :)

Sorry jeśli to tak głupio zabrzmiało (to pytanie)

spoko ... myslałem ze sie czegos dopatrzyłes .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam moment, moc ciut wyższa, ale turbulum Ci nie faluje już i gładziej poszła z lekkim przeładowaniem.

Generalnie spoko soft, fajna moc. Za te 10 dni u Rogala też coś ładnego się zrobi, z ładnymi przebiegami :one: Będzie jeszcze ciekawiej niż Bydzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam moment, moc ciut wyższa, ale turbulum Ci nie faluje już i gładziej poszła z lekkim przeładowaniem.

Generalnie spoko soft, fajna moc. Za te 10 dni u Rogala też coś ładnego się zrobi, z ładnymi przebiegami :one: Będzie jeszcze ciekawiej niż Bydzi ;)

no ba .... zrobi Ci ładny sofcik ... bede kibicował ... :diabelek:

P.S wczoraj mi pokazywał wykres 1Z-ta .... cos koło 185 kucy i 422 Nm :galy: .... turbo od AWX-a pompowało 1.6 bara :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S wczoraj mi pokazywał wykres 1Z-ta .... cos koło 185 kucy i 422 Nm :galy: .... turbo od AWX-a pompowało 1.6 bara :!:

jak nie kute tłoki to nie wróże mu długiej przyszłości

taka decyzja własciciela .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...