Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia biegów 1.9 TDI 90 KM


sarka 92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie... jak w temacie mam audiankę a4... padła mi skrzynia... jaką mam skrzynię do niego kupić? z jakim symbolem i z którego roku będzie pasowała? z góry dzięki za pomoc...

---------- Post dopisany 05-11-2013 at 17:16 ---------- Poprzedni post napisany 04-11-2013 at 16:56 ----------

no koledzy pomóżcie... autko mi się sypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowała każda skrzynia od B5 z silnikiem 1,9TDI:wink: a to jaki masz symbol możesz sprawdzić na wlepce w bagażniku, jeśli masz 1Z to prawdopodobnie będziesz miał skrzynie o oznaczeniu CPC, był już ten temat parę razy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście oddał bym ją do naprawy jak kupował drugą pomyśl że nie wiadomo co kupisz i ile na tym pojeżdzisz chyba że kupisz skrzynię która jest jest jeszcze w aucie i możesz zobaczyć jak wchodzą biegi i czy nie szumi łożysko nie wiem co ci tam padfło ale koszt naprawy pewnie nie przekroczy od 500 do 1000 zł i masz pewność że pośmigasz na mi siada synchronizator w przyszłym roku ją wyjmę sam i oddam do zdobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do goldik: właśnie synchronizator, który się sypnął... w oleju w skrzyni biegów mam jakieś opiłki żelaza... i nie działa mi przez skrzynie prędkościomierz... mechanik powiedział ze ta skrzynia i tak długo nie pożyje...

do fanthomas: jestem dziewczyną!!!! :wink: ale dziękuję za podpowiedź z bagażnikiem... bo szukałam tego symbolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) kurcze nie wiem co z tą skrzynią robić... podobno isę kończy

---------- Post dopisany at 20:37 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

a skrzynia z modelu 2001r AJM wejdzie? symbol części DUK

albo z modelu z 2000roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze skrzynią od AJM'a miałabyś niższą prędkość obrotową przy wyższych prędkościach, np. przy 100km/h chyba niecałe 2000obr/min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w 1z jest jakieś przyspieszenie?:facepalm: Nie wiem czy montaż jest plug&play ale nie to jest problemem. 1Z ma bardzo wysoko moment obrotowy i taka skrzynia spowoduje bardzo złą jazdę w mieście. Praktycznie 4 biegu nie będzie mogła wcale używać. A prędkość ponad 100 km/h przy 2k obr/min spowoduje osłabienie i tak już cherlawego silnika w tym samochodzie. Będzie się kłaniał każdej górce jak pojedzie kompletem pasażerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym urazić ale czy widzisz Sarkę 92 jak modzi 1z. To są zabawy dla młodych gniewnych hobbystów ale wyczuwam ,że nasza koleżanka kupiła zeciora aby mieć toczydło i święty spokój.Chyba ,że się mylę - to proszę koleżankę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym urazić ale czy widzisz Sarkę 92 jak modzi 1z. To są zabawy dla młodych gniewnych hobbystów ale wyczuwam ,że nasza koleżanka kupiła zeciora aby mieć toczydło i święty spokój.Chyba ,że się mylę - to proszę koleżankę o sprostowanie.

nie wiem o co Ci chodzi z tym toczydłem... nie wiem jak jeździ Twoje auto ale mało mnie to interesuje... kupiłam a4 bo chciałam duże auto... i wbrew Twoim przekonaniem owszem ma ono przyspieszenie, i skąd możesz wiedzieć ze nie jestem hobbystą i co robię ze swoim autem? myślisz że jestem dziewczyną to potrafię je tylko odpalić i jeżdżę do 70km/h? otóż grubo się mylisz... nie jestem jakimś świeżym kierowcą, jeżdżę lepiej niż niejeden facet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarka 92 .Ja też jeżdżę 90 konnym 1z i śmiem twierdzić ,że to jest toczydło do wolnego przemieszczania się z miejsca na miejsce.Tam nie ma żadnego kopa ale rozumiem lubisz depnąć w podłogę i posłuchać jak mruczy:facepalm: bo jak dla mnie to tylko tyle .Frajda z jazdy zaczyna się przy mocach przekraczających 150 koni mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka przecież nie musi od razu wkładać turbo od 110, wtrysków itp... może przecież zacząć od dobrego chipa, którego montaż nie zajmuje więcej niż 10min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka wszystko może.... ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat montażu skrzyni która nie jest dedykowana a zrobiła się z tego zbędna dyskusja zupełnie nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka wszystko może.... ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat montażu skrzyni która nie jest dedykowana a zrobiła się z tego zbędna dyskusja zupełnie nie na temat.

to trzeba było odpowiedzieć na pytanie a nie wyrażać swoją opinie na temat auta, bo o to nie prosiłam... i zmień auto jak to CI nie pasuje i kup 150 koni, może niektórym takie

90 w zupełności wystarcz, nie pomyślałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka wszystko może.... ja tylko wyraziłem swoją opinię na temat montażu skrzyni która nie jest dedykowana a zrobiła się z tego zbędna dyskusja zupełnie nie na temat.

to trzeba było odpowiedzieć na pytanie a nie wyrażać swoją opinie na temat auta, bo o to nie prosiłam... i zmień auto jak to CI nie pasuje i kup 150 koni, może niektórym takie

90 w zupełności wystarcz, nie pomyślałeś o tym?

Odpowiedziałem w pierwszym swoim poście wraz z uzasadnieniem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...