Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Audi A4, 1.6, sedan, seria


august

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając przypomniałem sobie, jak kupiłem moją pierwszą A4 też 1,6 :good: "sentyment"

Pozdrawiam :hi: i gratuluję zakupu :cool1:

Na razie nie planuję, ale czuję, że następna też będzie audi.

A powiedz mi, jak Ci się sprawowała sekwencja w ADP? Bardzo upierdliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do opinii kolegów jak i twojej... audi jest piękne samo w sobie... modyfikacje to już sprawa gustu i zasobności portfela właściciela..... też mam 1.6 i nie narzekam, jak na początek wystarczy... a najfajniejszy jest ten kontrast z poprzednim samochodem:D sam to przeżyłem :> pozdro dla innych posiadaczy A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając przypomniałem sobie, jak kupiłem moją pierwszą A4 też 1,6 :good: "sentyment"

Pozdrawiam :hi: i gratuluję zakupu :cool1:

Na razie nie planuję, ale czuję, że następna też będzie audi.

A powiedz mi, jak Ci się sprawowała sekwencja w ADP? Bardzo upierdliwa?

Jedyny problem jaki miałem i chyba sporo osób posiadających ADP w gazie to falujące obroty :wallbash: "Na forum jest dużo na ten temat : przepływomierz, przepustnica, sonda lambda, czujnik halla, świece, kable ... :gwizdanie:

Założoną miałem instalację sekwencyjną więc spalanie nie było takie duże, w mieście do 12l gazu z klimą a w trasie spadało nawet do 8l. :good:

Co ciekawe, u tego samego gazownika gość zakładał do ADP (ten sam rocznik, podobny przebieg 180 tys km) zwykłą instalację i falowania obrotów nie było :mysli: tylko znowu narzekał na spalanie (w mieście 14l :shocked: )

Podsumowując, kupując jeszcze raz 1,6 ADP to tylko w Gazie bo naprawdę jest o połowę tańsza jazda :good:

A na silnik nigdy nie narzekałem jest trwały, prosty i dużo tańszy w eksploatacji niż 20V czy V6 :naughty:

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowanie obrotów to akurat mogła być wina czego innego, ale z doświadczenia wiem, że jak jest gaz i coś się psuje w układzie zasilania - to on jest pierwszym podejrzanym.

_______________________________________________________ ___ ___ __ __ __ _ _ _

Moje Audi jest już u mnie rok.

W tym czasie wykonałem sporo napraw bieżących. Akumulator, wahacze, końcówka drążka, filtry, olej, rozrząd..

Obecnie mam już zaufanie do tego auta, odważyłem się je nawet ostatnio przetestować na autostradzie. Był wiatr, ale 200 poszła.

Z okazji urodzin, audi dostała elektryczne szyby z przodu, oraz nowe obicie boczków (stalowoczarna alcantara) - zdjęcie jest w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak umyję i odkurzę to nie mam aparatu ;)

Kilka fotek po wymianie tapicerki i szyb na elektryczne z przodu:

48ae43ba9a9d7870m.jpg de42ee14b2090a0em.jpg 47b12b2022badfa9m.jpg 2e403c7f1e3c3384m.jpg

Udało się też wymienić drzwi na nowe i nie mam już wgniotki, która dręczyła mnie przez ostatni rok.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że masz takie podejście do sprawy, jak i inni użytkownicy nie mówią w końcu że " a, wszystko ok, ładna sztuka, tylko ten silnik, bla bla bla.... " Ciesze się że przyjemność sprawia Ci jazda a4-ką, a fakt jest faktem, że z ciq na a4 to przesiąść się jak z malucha do mercedesa. Oby Ci się jak najlepiej:) Pozdraiwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam tu zawartość pierwszego posta, bo trochę się za dużo tam zrobiło.

_______________________________________________________ ___ ___ __ __ __ _ _ _

Może to nie allroad, ale do wakacji na bezdrożach się nadaje ;)

11b3e697c360f7d8.jpg

_______________________________________________________ ___ ___ __ __ __ _ _ _

603a41e113fb8e4b.jpg

Wymieniłem obicie boczków (alcantara) i wymieniłem szyby na elektryczne.

_______________________________________________________ ___ ___ __ __ __ _ _ _

Najnowsze zdjęcie:

bd8c49c0142c1781.jpg

_______________________________________________________ ___ ___ __ __ __ _ _ _

Witajcie!

Od kilku miesięcy czekałem na tą chwilę kiedy będę mógł pochwalić się swoją A4.

Audi jak w temacie jest moim drugim autem - poprzednio jeździłem cinquecento 700 z instalacją lpg :tongue4:.

Przeszedłem przez etap montowania szyb elektrycznych, centralnego z pilotem, obrotomierza LED itp.

Nie było tak strasznie jak na pierwszy samochód, ale przychodzi taka chwila w życiu mężczyzny kiedy musi powiedzieć dość.

82b71a6cb9510a37.jpg

Po ostatniej jesieni stwierdziłem, że to koniec.

Początkowo miało być to audi 80 B4 avant, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia... i tak oto jest A4.

W AUDI nie zamierzam wiele grzebać, jest piękna taka jaka jest :) a jeśli już to tylko ori.

61ee44a145b40161med.jpg

Kilka słów o aucie:

Auto zostało kupione w Niemczech, w Bedburgu (pod zachodnią granicą). Zakup był połączony z innym wyjazdem, więc niejako koszty wycieczki nie były wysokie.

Ogłoszenie znalazłem na autoscout24.de

Co do cen - 70% to ściema, auta w ogłoszeniach są sprzedane, bądź ceny są zaniżone. W przypadku mojego auta - cena z ogłoszenia to 3000eur, udało się 'utargować' 200euro, ale to już historia na inną bajkę.

Jestem świeżo po sprowadzeniu, więc jeśli ktoś ma pytania - proszę śmiało póki pamiętam :)

Auto ma przebieg 185.000, czy prawdziwy - nie wiem, wierzę, że tak.

Rok produkcji: 1995.

Kolor: granatowy

Wyposażenie: standard + elektryczne lusterka.

Silnik: 1.6, 101PS. Nie chciałem przesadzić przesiadając się z 0.7 - więc nie szukałem na siłę nic większego. Jak dla mnie to 1.6 ma niezłego kopa (porównuję z astrą 1.4 i sharanem 1.8T).

Ma kilka wad, między innymi schodząca guma z uchwytów bocznych:

dd7df23612fbc07dmed.jpg

Wygląda to paskudnie, zacząłem to ściągać paznokciem i benzyną ekstrakcyjną i jakoś idzie. Mam nadzieję, że uda się to załatwić bez zdejmowania boczków.

Gałka biegów jest do wymiany. Kolumna kierownicy jest podziubana od kluczyka.

Radio już zmienione z jakiegoś wąskiego na Audi gamma.

23f212b1b78cbccfmed.jpg

Jest także lekkie przytarcie drzwi pasażera, ale na razie nie przeszkadza.

Jak tylko uda mi się zarejestrować i załatam swoją dziurę budżetową to na pewno coś dokupię do auta.

Na początek na pewno rozrząd i nowe opony, potem pomyślę o białych kierunkach bocznych, aluramkach na zegary i paru innych gadżetach, ale najpierw przywrócenie do stanu fabrycznego :)

Grila od S4 nie będzie bo nie widzę różnicy, alufelgi 16" w przyszłym roku razem letnimi oponami, gleby też nie będzie - nie jestem zwolennikiem :)

Wiadomo - lampy przód i tył po lifcie fajna sprawa, ale cena mnie przeraża.

Szyb także nie będę ruszał, ponieważ mają super zielone zabarwienie.

Ot taka seryjna A4 dla rodzinki. :) :) :)

...ale jak mnie najdzie ochota, to kto wie :gwizdanie:

Ciekawsze fotki wstawię jak tylko dadzą mi blachy w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik z FIS, lub jakiś bajer pokazujący spalanie.

Chętnie Ci pomoge august schematami ja właśnie jestem na etapie modzenia FIS-a i wiekszożś żeczy już ogarnołem i potem zapodam jakiś mały opis co gdzie i jak. Na forum jest sporo info na ten temat ale dużo żeczy czeba sie domyśleć więc postaram sie na dniach opisać to od A do Z

Ogólnie to życze powodzenia w modach i trzymam kciuki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to fajnie. Im więcej informacji tym lepiej. A jaki montujesz? Po II lifcie? Bo ja na taki mam chrapkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się przedliftowy w dobrej cenie :decayed:

To przerabianie kości i problemy z immo troszke mnie zraziły, podobno do ogarnięcia :confused4:

Ale zato masz w nim więcej bajeru :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę spytać ile dałeś?

Ja znalazłem przedliftowy za 300 lub za 400 z manetką, czujnikami i wiązką. IMHO drogo.

Zresztą nie wiem czy w moim ADP znajdę sygnał spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna tajemnica :) dałem 250zł po znajomości od forumowicza. Wystawiony był za 300zł bez manety i żadnych kabli.

Z podprowadzeniem kabli to wbrew pozorom nie jest olbrzymi problem :)

Kość do FIS-a zrobiłem wedle zaleceń z taśmy od dysku HDD :polew: ale działa :przebiegly:

A sygnał spalania to podciągniesz od ECU

3c487ab8c636e05bmed.jpg

1. to właśnie sygnał spalania :decayed: to własnie jeden efekt mojego dzisiejszego dłubania

Jak będe ogarniał ten mentlik kabli co mam za licznikem to porobie zdjęcia opisze wsio i Ci podeśle :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

august ja mam do sprzedania przedliftowy do benzyny VDO ;) za 210zl

Sam licznik, czy z oprzyrządowaniem?

Wymyśliłem sobie, że połączę poliftowy z ori radiem przez CAN, ale nie wiem czy się nie zapędzę w duże koszta...[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 23:29_________________________________________________plastuch, dzięki za foto. Rozumiem, że jak otworzę tą plastikową puszkę przy podszybiu to taki widok zobaczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastuch, dzięki za foto. Rozumiem, że jak otworzę tą plastikową puszkę przy podszybiu to taki widok zobaczę?

Samo ECU było zapiente jeszcze na zawleczke którą trzeba odpiąc ale spoko wszystkie wtyczki pozostają nietykane :good:[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 23:38_________________________________________________

Wymyśliłem sobie, że połączę poliftowy z ori radiem przez CAN, ale nie wiem czy się nie zapędzę w duże koszta...

Poczytaj august najpierw o tym immo bo podobno są problemy :blink:

W poliftowym liczniku był immo montowany a w przedliftowym nie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem i z tego co się dowiedziałem to licznik z immo da się bez większych problemów wsadzić do auta przed liftem. Taki immo w liczniku nie zablokuje przecież pracy silnika.. no ale ja się tam nie znam.

Muszę dać małżonce odpocząć, bo kupiłem coś na co miałem ochotę od dawna:

http://allegro.pl/item722956180_lampka_vw_golf_passat_superb_leon_exclusive.html#gallery

i o fisie na razie nie ma mowy, ale będę polował na okazję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

992ddd32066fa7b6.jpg

Lampka jest :evil::kox:

Już podłączyłem. Idę obejrzeć jak wygląda w nocy :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne standardowe autko silnik jak silnik 1.6 też daje radę :) liczy sie przyjemność z jazdy :) bezawaryjności życze bo to najwazniesze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...