Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyby od środka


ppa4

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam wytrwałość, mi przednia pękła i wymieniłem. Pierwsze kilka dni jak by jej nie było i zatluscila się. Winne są zapachy samochodowe, przez nie mamy tłuste szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dość przypadkowo trafiłem w ten temat, ale tak się składa, że dziś przyjrzałem się swoim szybkom. Już brałem się za ich czyszczenie, ale po skrupulatnym przyjrzeniu na bocznych szybach

mam jakby zaschnięte krople od deszczu. Próbowałem clinem, octem, gorącą wodą nawet sokiem z cytryny. Jednak za cholerę te plamy nie schodzą. Nie mam pojęcia czym się tego pozbyć?

Z bliska wygląda to okropnie. Orientuje się ktoś czym te cholerstwo usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bocznych szybkach mam podobnie, są jakby pomarszczone. Przy konkretnym sprzątaniu próbowałem płynu do szyb, denaturatu, nitro i nic. Mają zieloną barwę i może to ten barwnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba dokładnie to samo. Próbowałem też octem, denaturatem. Nic. Jak się tego cholerstwa pozbyć? Od czego to się w ogóle wzięło?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie widać to szczególnie za dnia. Jakby zaschnięte krople po deszczu nie dające się usunąć.

kkam jesteś w 100% pewny? Tlenek ceru z tego co wiem służy do polerowania szyb i ewentualnie usuwaniu z niej rys, ale czy poradzi

sobie z tym badziewiem? Jeśli to 100% pewne info to czekają mnie zakupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlenek ceru ew Duraglos 755 - bardzo fajne polerskie mleczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że szkło jest dość twardym materiałem. Skoro coś wrzało się w jego strukturę to samą wodą tego nie usuniesz. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć że Duragloss ładnie radzi sobie z tego typu zaciekami. Ręczny aplikator + ten środek i powinno zejść. Jeśli nie to zostaje Ci tlenek ceru i polerowanie mechaniczne

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenkiem ceru to usuniesz, tez to przechodziłem u siebie. Miałem slady od twardej wodu. Duragloss tez w swoim składzie zawiera tlenek ceru + wypełniacze. Jednakże cena jest wyższa. Jak kupisz tlenek ceru to mlesczko musisz sobie sam rozrobić. W Duragloss masz juz gotowe. Zasada stosowania obu środków jest taka sama. Obklejasz uszczelki taśmą(aby nie poprudzić), nakładasz troche mleczka na pad filcowy i polerujesz/ wcierasz.


można też mechanicznie, ale zacieki po wodzie bez problemy usuniesz ręcznym aplikatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :) Czyli w takim razie najbardziej opłaca się kupić ten Duragloss 755 i ręcznie to wcierać. Już myślałem, że czeka mnie wymiana szyb ^^ Bo wygląda to na prawdę okropnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanka wody+szklanka octu+ szklanka dykty białej(90% ,typowa do odtłuszczania,rozrabiania). Dobrze usuwa tłuszcz i inne brudki z szyby,przed myciem zawsze przykrywam czymś kokpit, żeby nie pryskac po nim,może śmierdzi ttrochę ale szybko przechodzi,

Edytowane przez PRZEMEKC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...