Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MrFreq napisał:

mam zestaw silowniki krosno 650n i niebieskie sprezynki + 1 oring i 1 podkładka. Rano przy 7-8 stopniach pierwszy raz jak otwieram nie otworzy sie sama trzeba pomoc... potem juz normalnie... To jest normalne? Widzialem ze pisaliscie wczesniej ze wytrzymuja nawet do -3 stopni i sie otwiera klapa a tutaj przy takich temp wymieka... o co chodzi?

Mam to samo,świeżo po założeniu otwierało się do 15 stopni potem już nie, więc na zimę ściągnąłem moda i teraz założyłem.Teraz przy 20 stopniach ledwo co się podnosi.

Dzisiaj dodałem po jednej podkładce i i jak na razie przy 10 stopniach idzie w górę.

 

Edytowane przez cube75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw jak kolega wyżej i przy -5 C° otwiera. Sprawdzałem parę razy jak były mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki bo nikt mi nie odpowiada jak zapytalem w odpowiednim dziale. Chce wstawic rezystor do kierunku tylnej lampy aby led dzialal. wiem ze brazowy kabelek to masa a do plusowego kierunka jaki bedzie kabel jakiego koloru wiecie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idzie łatwo sprawdzić . Wypinasz kostkę z lampy włącza kierunek i próbuwką  szukasz na którym pinie miga. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o MCE, masz rozpisane kolory przewodów.

Wystarczy tam zajrzeć i wszytko wiadome

ce616c7f825e668443533efd8e278ab4.jpg

https://a4-klub.pl/topic/100858-mce-09-modu%C5%82-centralnej-elektryki-lusterko-w%C5%82%C4%85cznik-%C5%9Bwiate%C5%82-czujnik-%C5%9Bwiat%C5%82a-coming-leaving-home/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrFreq napisał:

a minus rezystora do masy (braz kabel) prawda?

Rezystory nie mają polaryzacji wiec obojętnie jak wlutujesz będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej liście piszecie? Był bym chętny na zakup całego zestawu pod B7 Avant. Bo im dłużej czytam wątek, tym mniej wiem...

Czy mógł by ktoś łopatologicznie podrzucić listę zakupów, tj co i gdzie kupić jaki kolor i takie tam? Bo na razie znalazłem tylko pod B5 i B6 a potrzebuję B7 Avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: a jaka jest różnica między b6a7?

Zawartość dodana 0 minutes later

Wszystko jest podane jak na tacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 ma cieższą klapę z racji lamp. Niby nie wiele....

Ale może nie podnieść.

Myślę że tu powinni się wypowiedzieć Ci z B7

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Avant B7 masz to samo co pod B5,B6. W oryginale występują te same siłowniki 490N tej samej długości więc nie ma znaczenia.

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Małe eratto :-) jest jednak różnica, w B5 występują montowane jednostronnie. B6,B7 może być jedno lub dwustronnie.

Zapewne chodzi o to ze w B5 jest mniej miejsca między krawędzią a klapą ale to tylko moje założenia. Właściciela B5 wypadałoby spytać? Reszta to dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ucho.77 napisał:

:facepalm: a jaka jest różnica między b6a7?

Zawartość dodana 0 minutes later

Wszystko jest podane jak na tacy 

Nie wiem jaka jest różnica. Dla Ciebie pewnie żadna a dla mnie ogromna. Gdzie ta taca, na której to podane??? Podaj chociaż stronę.

Zawartość dodana 9 minutes later

Dzięki Jaguaro. Jestem budowlańcem i nie wszystko tu jest dla mnie takie oczywiste. Po za tym myślę, że po to jest forum żeby (między innymi) zadawać pytania, nawet jeżeli innym wydają się głupie. 490 N to chyba seria a tu są potrzebne mocniejsze. Ale Jakie? Chodzi mi o to, żeby moja żonka dała radę zamknąć klapę:). Wolę już żeby w zimę nie działało....

Edytowane przez ed507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w pierwszym poście,jakie silowniki/sprężyny i gdzie idzie wszystko dostać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed, Ucho ma racje. Wiem ze czasem ktoś się wkurzy i leci po bandzie czego nie powinien robić bo forum jest aby pomagać , ale fakt jest taki ze wszystko jest Post number One. Chodzi o to by nie zawalać wątku i nie powtarzać tego co jest oczywiste. W tym przypadku ucho ma racje :-) bez obrazy of course :-)))))

P.s

Na marginesie u mnie chodzi z 635N bo odniosłem wrażenie ze z 650N nie wyhamowuje wystarczająco i jest ciut mocne. To jednak subiektywne zdanie, chłopaki mają na 650N i wszystko im gra wiec prawda leży gdzieś po środku tyle ze nie ma 642.5N

 

Ed gdyby co wal na priv żeby nie dublować :-)

Chłopaki trochę luzu, nie każdy jest urodzonym mechanikiem-rzeźbiarzem [emoji23].....ja też od groma rzeczy nie wiem, choć wydają się proste.

 

Tapnięte z iPhone

 

Zawartość dodana 56 minutes later

Ruszył temat w związku z zamówieniem na sprężyny. Nie mam jak podesłać linka bo działam z telefonu.

Jest w wątku nadwozie/B6

Zakup zbiorczy sprężyn Penta

Pozdrawiam

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wpisujecie się na listę pilnie, bo już czekam od miesiąca i nie mogę się doczekać :-))

 

LINK:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, chodziło mi o wypowiedź kogoś kto ma B7. Wątek zacząłem czytać od postu nr.1 i (co dzisiaj powtórnie sprawdziłem) autor posta zastrzega, że opis dotyczy B6 i używa przy tym trzech wykrzykników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 11:06, kobex13 napisał:

Panowie wpisujecie się na listę pilnie, bo już czekam od miesiąca i nie mogę się doczekać :-))

 

Też nie mogę się doczekać tych sprężyn. Znajomy miał na sprzedaż w Olsztynie ale nie potrzebnie czekałem na wiosnę i znalazł innego chętnego. 

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, żeby moja żonka dała radę zamknąć klapę[emoji4]. Wolę już żeby w zimę nie działało....

To powiem Ci, że z 650N drobna filigranowa kobitka [emoji6] może mieć problemy. W połowie zamknięcia już trzeba użyć sily żeby domknąć, inaczej zaczyna się wachlowanie :-)

 

 

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...