Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro potwierdzę, dzisiaj nie dałem rady tam podjechać
Spoko, luz. :wink4::hi:
Turzol, ans i jak tam? Działaliście coś w temacie?

Też czekam na info. :hi::naughty:

co napaliłeś się :whistling:

Nie bardziej niż Ty. :naughty: Cały czas zastanawiam się nad tym bo szkoda by było jak by się coś zyebało... Musze poczytać jeszcze na innych forach o tym i zobaczymy ale nie zaszkodzi zamówić i niech sobie leżą. :cool: Szczerze teraz jestem 50/50 z tym modem. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
Z forum skody:
Po zamontowaniu może przez tydzień banan z gęby nie schodził, ale niestety z czasem było coraz gorzej. Tzn. sprężynki coraz słabiej wyrzucały klapę, aż w końcu po ok. miesiącu w ogóle nie dawały rady. Także mod efektowny i ciekawy, ale nietrwały. Jednym słowem nie polecam, przynajmniej w wariancie ze sprężynkami http://forum.skodaclub.pl/images/smilies/icon_exclaim.gif

Może słabe sprężyny założył. To ja wezmę odrazu 6 sztuk na zapas jak tanio hehe :grin:

ja non stop tym bawię się i na razie nic nie dzieje się :decayed: , wyrzuca klapę ta jak potrzeba :wink: , jakby coś działo się dziwnego to krzyknę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ile się tego używa też. Ja klapę otwieram 2 razy w tygodniu. Jak ładuję zakupy i wyciągam hehe :polew: A te sprężyny wyczytałem na skodzie niby fabryka podaje wytrzymują do 100 tys cykli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś nie chce sprężyn to można by zgłębić temat tego golfa na filmiku kilka postów wcześniej :wink: tam było bez sprężynek i również banglało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
No ale ile się tego używa też. Ja klapę otwieram 2 razy w tygodniu. Jak ładuję zakupy i wyciągam hehe :polew: A te sprężyny wyczytałem na skodzie niby fabryka podaje wytrzymują do 100 tys cykli :wink:

ja od tego moda to otwieram co się da :grin: i ładuję co się da , nawet wrzucam paczkę fajek i zamykam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas są chyba inne odboje takie prostokątne. Nie pamiętam. :kwasny:

są są, prostokątne badziewiaki :kwasny: ale może coś by się wymyśliło - w całej grupie VW są przeca nie głupie głowy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He to nie oszczędzasz klapy. :grin:

Jak ktoś wymyśli jak zamontować takie odboje jak w tym golfie to by było chyba lepsze rozwiązanie ale czarno to widzę niestety. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś takiego w bejcy E46. Było to na zasadzie podobnej jak w tym golfie tyle że taki "długopis" wyskakiwał ze spływu błotnika i podbijał klapę czyli odwrotnie niż w tym golfie na filmiku. Były takie dwa siłowniczki które w środku miały sprężyny czyli podobne rozwiązanie.

Generalnie patent jest prosty ale sprężyna gazowa musi mieć odpowiedni hamulec krańcowy czyli musi być taki efekt że na początku na maxa się rozpręża a potem pod koniec tłoczysko jest wyhamowywane co daje efekt że klapa zwalnia pod koniec unoszenia i tak to miałem w bejcy.

To co widzę u kolegi który zainicjował ten temat to raczej kiepsko to będzie wyglądało jak przyjdzie lato i dogrzeje w teleskopy. Gaz będzie bardziej rozprężony i teleskop będzie dużo silniejszy niż teraz a widzę że jak się klapa otwiera to całą budę aż podrywa.

Niestety temperatura ma duże znaczenie jeśli chodzi o pracę teleskopów. Teleskop który będzie podnosił kalpę w lecie może ją ledwo dzwigać zimą i dlatego w tym modzie duże znaczenie będzie miała sprężyna nie teleskop. Trzeba dobrać taką sprężynę która będzie potrafiła jak najbardziej energicznie i wysoko podbić klapę tak aby resztę zrobił już teleskop. Zwróćcie uwagę na ten filmik z Octawią . U gościa sprężyna ma bodajże 10 zwojów wasze mają chyba 6. Sprężyna w Octawi ewidentnie jest dłuższa przy spoczynku co daje lepszy efekt podbicia bo im wyżej podniesie klapę tym lżej będzie siłownikom.

Trzeba szukać sprężyny która była by najmocniejsza i najdłuższa w spoczynku a jednocześnie mieściła się między główką siłownika a rurą tłoczyska gdy klapa będzie zamknięta i wtedy nie trzeba by zmieniać i kombinować z siłownikami bo to co widzę na filmie u autora to raczej może się okazać że za jakiś czas klapa pójdzie w kosmos bo podrywa ją 20KG więcej niż w nominale.

Kombinujcie ze sprężyną nie z siłownikiem bo widać że jest za mocny a latem będzie jeszcze gorzej.

A co do zamienników to ochłoncie z tym "ORI"

Większość części jest robione przez zewnętrznych dostawców myślicie że AŁDI robi sobie samo takie bzdety. Jak dla mnie 100 razy wolałbym kupić nówkę sztukę zamiennik (tylko nie z kraju "maocetunga" ) niż używkę której stan wcale nie musi być OK bo wizualnie jest sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Lukaszxxx pisał mi że jak robił jeden zestaw do A4 to ori siłownik nie mógł być bo za mało miejsca było na zamontowanie sprężyny i alternatywą dla niego jest ten z A6.

No harry ma 650n to dużo wiec trzeba szukać tego słabszego siłownika raczej tak czy siak żeby i dobrze otwierało i się sprężyna zmieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam jeszcze raz ap ropo b5 mam pilota na 3 przyciski ale u mnie w ogóle ten od klapy nie działa i nie wiem czy on w avantach w ogóle był działający??? jesli nie to dam sobie spokój ale jesli wystarczy go zaprogramować vagiem tak jak b6 to można myśleć dalej. pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się piszę na:

- 2szt. nowe ori siłowniki (aktualne mam od nowości chyba i są już pordzewiałe);

- 2szt. sprężyn;

- 2szt. gumki i 2 szt. podkładki;

Jak ma kto namiary na te cary albo może je załatwić, to ja przeleję kasę lub nawet się spotkam w okolicach katowic. Jak co to pisać do mnie na priv'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19
Darek jesteś wielki :wink:

ja wielki a co ty , jestem małym chłopczykiem czyli takim pionkiem :decayed: . który chce pomału wszystkiego wymodzić :grin: , szukam i czytam coś o zamknięciu klapy na pilota lub na guzik w samochodzie :wink: a to już wiadomo potrzeba siłowników elektrycznych a do tanich nie należy taki mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że "tutaj" kasa nie gra roli. :naughty::decayed:

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 11:33 ----------

A co dotego co napisał FANTOMAS to trzeba byłoby się zastanowić nad tymi słowami i rzeczywiście poszukać odpowiednich sprężyn żeby nie było tak, że któryś zostanie bez tylnej klapy. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turzol, ans i jak tam? Działaliście coś w temacie?

w natepnym tygodniu będzie więcej czasu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chciał to mam kilka sztuk, konkretnie 8 sztuk, które zostały mi po testach jak chcialem zrobic automatyczna klape do kombi, jednak pomysł padł bo nie mam juz auta do testow, sprezynki dzialaja bo u tego goscia dzialały jakies 3 tygodnie, sa to czerwone sprezynki do podwyzszonych obciazen wymiary:

wysokosc 32mm

szerokosc zewnetrzna 20mm

szerkosc wewnetrzna 10mm

moge pyknac fotke jak ktos chce.. kupiłem 8 sztuk wiec miałem w miare dobra kase, 4 sprezynki sa czerwone a 4 walnolem juz w czarny, moge pogonic 30zł za dwie sztuki..

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:56 ----------

wogole to nie polecam wam nowych siłownikow, zamienniki sa różnej jakosci, przerabiałem temat i wiem ze potrafia otwierac perfekcyjnie, ale potrafia tez walic niemilosiernie przy max otwarciu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale te podkładki z nierdzewki lub czarne by lepiej wyglądały :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...